Sayfa 4 / 10 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 136 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    17.12-2017
    Saat
    22:15
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    62

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar özel sektör ve devlet birbirinden gerçekten çok farklı.. En basiti kar yağar devletteki engelli memurlar tatil yapar ama özeldeki engelli zar zor güç bela işine gider gitmeye çalışır, bayramı seyranı tatil olur özeldeki engelli yine işe gider, gerçekten engelli olarak özel sektörde çalışmak zor, özeldeki seni torpilli biri geldiğinde direk şutlayabilirde, garantisi yok..Şu hayatta hiç bir şeyin garantisi yok ama yine de kendin bizzat bişi yapmadığın sürece devlet seni kolay kolay işten çıkartamaz, o yüzden memur olmak bu kadar önemli, insan ne için çalışıyor sigortam yatsn aileme bakıyım emekli oluyum.. Bence de bu sınava sadece şu an çalışmayan ya da özelde çalışan engelli insanlar girmeli.. Şu an memur olan arkadaşlarda toplansınlar ne bilim bişiler yapsınlar kurum arası geçiş ya da ne biliyim ona benzer sınavlar yapılması için talepte bulunsunlar, bu gerçekten ayrı bi sınav olmalı, memur olanda olmayanda girerse bu sınava hiç bir anlamı kalmaz ki.. Bu sınavın amacı ENGELLİYE İŞ VERMEK, engelli insanı devlete yerleştirmek.. Devlette çalışan memur olmuş bir engelliyi alıp başka bi yerde çalışmasını sağlamak değil bana kalırsa... Kesinlikle ayrı bi sınav yapılmalı, kim nereyi istiyorsa oralara yerleşmeli.. Yerleşmiş arkadaşlar burda çalışamayan işsiz olan arkadaşlara laf atıcağına, bununla ilgili bi karar çıkmasını sağlamaya çalışsınlar..

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    17.12-2017
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Emel hanım haklısınız her konuda bitek yaşayan bilir bunları,memur iken tekrar bi sınava girmek istemek şartlar hariç tabi isteyen kafasına göre giren bence çok büyük haksızlık yapar hak yer bence tabi şartları farklı olupta sınava girecek arkadaşlar için demiyorum,emel hanım o bahsettiginiz karar artık kim bilir nezaman çıkar biz ölünce çıkar..

Üye
    cemES Avatarı

Gerçek Adı
    cemessiz
    Son Giriş
    30.12-2011
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

güzel yazmışsın xmen fakat bunu engelilere engelsiz dünya diyen insanlara okutmak gerek. ne kadar engel olduklarını göstermek gerek.memurluk diye girip daha iyisini seçen 25 yaşındada olsa bunamış insan modeli bence...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

cemes engelli engelsiz ayrımı yapılırsa bana göre hala şeker hastası veya değişik hastalığı olan eli ayagı olmayan gözü görmeyen duymayan konuşamayan insana göre sağlam sınava bir şeker hastası birde kör girse köre öncelik tanınmasını isterim vicdanen bana ne diyemem şeker hastası başka bir iş yapabilir ama kör ne iş yapar? ben işime geldiği gibi konuşmam hak neyse odur...bak bende öyle bi sınava girdim ama a şehrindeki biri 70 puanla işe girerken benim bulunduğum şehirde 96 puanla girildi hiç gocunmadımda helal olsun bile dedim...özel sektöre lafımız yok devlete girmek isteyebilir bizim sorunumuz devllette olup yeniden devlet memurluğuna girmek isteyenlerle...atıyorum adam 10 yıl önce torpille işe girmiş o zaman sınavmı vardı o adamda çıkıp bende şansımı deniyim kaybetcek bişeyim yok olursa daha iyi bir yer olur dicek...

Üye
    yasin Avatarı

Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    NİĞDE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de emel hanım ve xxxman kardeşe katılıyorum.
    Buradaki yanlış sınavı hazırlayan yetkililerden kaynaklanıyor. ayrıca aslında tartışmada bir arkadaşın (adını hatırlamıyorum) dediği gibi ilk olarak sahte rapor sahiplerine bi uygulama getirilmesi gerekiyor bence bizi en çok bu huzursuz etmeli diye düşünüyorum şahsen

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    17.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ösym nin görevlendirdigi bazı okullar var kpss başvurusu için gidilince raporuna bakıyor almıyor bile ben başvurdugumda öyleydi,yani diyecegim şimdi öyle kolay kolay raporu gösteripte rasgele ömss sınavına kayıt yaptırma işlemi olmaz die tahmin ediyorum..

Üye
    demir1 Avatarı

Gerçek Adı
    DEMİR
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar umarım çqlışan memurlar için bir düzenleme yapılacaktır. zaten kadroya nazaran iş bekleyen engelli çok bu sorun göz önüne alınır bence engelli memur zaten memur olmuş yeni açılacak engelli kadrolarlarıyla ilişkiliendirilmemeli.

Üye
    mat_b Avatarı

Gerçek Adı
    Bayram
    Son Giriş
    05.08-2013
    Saat
    09:27
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar,
    Kılavuz yayınlanmadan konuşmak erken olur. Halen memur olanların ÖMSS'ye girmeleri konusunda engel yoktur. Ancak memur olan biri ÖMSS'ye girip de başka bir kadroyu kazansa bile kendi kurumu muvafakat vermedikçe ataması gerçekleşmeyecektir. Kurumlar kolay kolay muvafakat vermemektedirler. Muvafakat alabilmeniz için kendi mesleğinizle ilgili bir kadroyu kazanmış olmanız şarttır. Belirli bir mesleği olanların (mühendis, öğretmen, avukat vb.) muvafakat alması kolaydır. YHS'de bulunan bir memur GİH'e veya THS'ye geçmek istiyorsa kurumundaki "Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği" sınavlarını takip etmelidir.
    Bence yayınlanacak kılavuzda halen çalışan memurlarla ilgili (hatta istifa edip dönmek isteyenlerle ilgili) açıklamalar olacaktır/olmalıdır. Öğretmenler için "kurumlar arası, kurum içi, açıktan atama" şeklinde ayrı kontenjanlar olmalıdır. Diğer meslekler için de (mühendis, avukat vb.) böyle olmalı.
    Şu an kamuda çalışan ve belirli bir mesleği olan memur sayısı az (hizmetli kadrosunda bulunanların da GİH'e geçmek için muvafakat alamayacağını düşünüyorum). O yüzden atanamayan arkadaşlarımız böyle tartışmalardan ziyade sınava dört elle sarılmalı ve günlerini boş geçirmemelidir.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Sen öyle düşün bayram kardeşim ben hizmetliyim bu sınavı kazanayım memur veya tekniker olmayı hak edeyim. Kurum bana muvafakat vermesin anında dava açılır emsal kararlarda mevcuttur.Yok öyle yama benim hakkımı yiyecek bir amir göremiyorum.Bekleyelim görelim ben bu sınavı kazanacağım (Adım kadar eminim) ve amirim bana muvafakat vermeyecek gülerim buna ben hemde kahkalarla....
    Bu konuyu uzatmanın bir anlamı yok şuan yürürlükteki yönetmelikte ilk defa ibaresi kalktığı için kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm engelli kardeşlerimiz bu sınava girer kimse de bir şey diyemez..

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

abi bi kaymakam veya vali ilk,orta,lise mezunu millet vekiline kalk orası benim yerim diyebiliyormu?yada ilkokul mezunu fabrikada çalışan ünv mezununa orası benim işim diyebilyormu? valla bu sınav hiç adil olmayacak tek hastalıkla kendimizi özürlü sanırken birileri çıkıp BALTAZAR FORMÜLÜYLE 10 hastalıktan %40 oranı tuturup oda özürlü sayılcak gerçek özürlülerin hiç bi şansı olmayacak nasılsa memur değil amir ol istersen...

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    17.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilker kardeşim görevde yükselme sınavı meb yapmıyormu yapsada sen özürlüsün die sana giremezsin die bi yazı varmı yani merak ettim ben senin sınava girip girmemen için söylemiyorum normalde bi arkdaş girdi tabi hizmetli idi yazıyı sümerin içinde temizlik yaparken bulmuş müdürüm görevde yükselme sınavı varmı haberiniz var mı demiş oda yok demiş saklamış neyse sen bununla tartş derken görevde yükselme sınavına giriyor adam şuan katiplige bakıyor,yani diyecegim yükselme sınavı varda arkaşımın durmuna falan düşmeyin

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bizde kimseye kalk git demiyoruz ki diyoruz ki sınava girip bileğimizin hakkı ile bu hakkı kazanmak istiyoruz..Zaten kurum içinde Görevde Yükselme Sınavı açılsa Meb ve Diğer kurumlarda çalışan engelli hizmetliler kat'iyen ÖMSS'ye girmez..
    Ayrıca Sen meb de çalışan engelli hizmetlilerin ne şartlar altında çalıştığınız biliyormusun? Bak ne yapacan ben sana anlatayım kısaca sabah 6:30 da okulu açacaksın akşama kadar oraya paspas buraya paspas,evrak getir götür,tamir yap,boya yap, çay yap akşam zil çalacak sınıfları temizle hele birte teksen okulda ooo işin akşam saat 8 i bulur. Gel fazla değil 1 hafta çalış ? Kaçacak delik arasın. Lütfen lütfen senden rica ediyorum artık bu konuyu uzatmanın anlamı yok kanun da diyor ki girer benim tahminimce ÖSYM de zaten kılavuzunu ona göre hazırlayacak..Bu saatten sonra ''ilk defa'' ibaresi filan kalkmaz bu böyle biline...
    Ayrıca ÖMSS nin yayınlanan yönetmeliğin de yeni rapor şartı aranmaktadır.Kanun öyle yazılmış ise ÖSYM de 16.12.2010 tarihinde yürürlüğe giren yeni rapor yönetmeliğine göre yeni rapor ister şimdiden yeni raporlarınızı almaya bakın.

Sonbahar.44,
    Hayır yok olsa zaten ÖMSS ye girmem...Zaten GYS olmadığı için bizim için kurtuluş yolu ÖSMM oluyor...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

herkez işine geldiği gibi konuşuyor en büyük alım yine mebde hiç sanmayın masa başı iş kalcak bize kurum içinde yükselme sınavına sağlıklı insanla girip başarılı olamıyoruz burdan şansımızı deneyelim diye senin yerine gircek olan kişi farklı şartlardamı çalışacak? ama şu kadarını söylüyor BALTAZAR FORMÜLÜ İLE 10 hastalıktan %40 rapor alan birine karşı senin şansın yine yok yine yok alacakları taş çatlasın bin kişilik masa başı iş vercekler bu sisteme göre orası size yine kalmaz yine kalmaz....biz burda yırtındığımızla kalırız kılavuz yayınlanınca görcez...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Ya anlamıyorum zaten meb de engelli hizmetlilerin çalışma şartları belli şahsi fikrim meb de hizmetli alınacak ise kat'iyen müracaat edilmemesi biz den sonra bu böyle gidecektir ben kurtulacağım belki bir kaç kişi daha kurtulacak ama bu iş bitmeyecek neden hastanelerde hizmetli kadrosu yok çünkü şirket yapıyor..Hani okullarda şirketler üstlenecekti temizlik işini ne oldu ???

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    abi özürlüye hizmetli işi verilmeyecek olsa zaten hizmetli kadrosu açılmaz 20bin kişi alıncak 20binide memurmu olcak?bin tanesi masa başında memur olcak 19bini hizmetli olarak memur geçecek sen şimdi hizmetli olarak memur değilmisin?işitme engelli olarak senin beden kullanma avantajın var en azında fizikseller ne yapsın körler ne yapsın? dediğim gibi biz özürlüyü tek hastalıkla ele alıyoruz kanun 10 hastalıkla masa başı işler uyanıklara kalcak siz işinize sahip çıkın bizde ne nane yiyeceğimizi düşünelim...

Sayfa 4 / 10 İlkİlk 12345678 ... SonSon