Sayfa 3 / 10 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 136 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    YUCi Avatarı

Gerçek Adı
    Yücel Gürsoy
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    13:31
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    O maddeyi "ilk defa memur olarak atanacak olanlara atamalarda öncelik tanınır" şeklinde değiştirmek lazım. Bu arada KAGS (Kurumlar Arası Geçiş Sınavı) veya buna benzer bir isimde bir sınav açılır ve bu sınava da bulunduğu kurumdan memnun olmayanlar girer, uygun puanı alırsa bulunduğu kurumdan istediği kuruma geçişi sağlanır.Tabi bunun şartları da olacak mesela en az 1 sene bulunduğu kurumda çalışmış olması gerekecek ve belli bir puanı tutturması da gerekecek.

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    04:08
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yücel kardeşim agzına saglık tam yerinde konuştun bunun görevde yükselme sınavı bilmem ne, bi şekilde yolu var yani..

Üye
    designer__07 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE/ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

evet katılıyorum yucii

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

arkadaşlar bu sınav %3lük özürlü kadrosunu doldurmak için açık olan 20binlik kontenjan için yapılmıyormu? yapılıyorsa memur olan arkadaşların bu sınavda ne işi var önce bunu bir soralım kendimize 40binlik açıktan sizin kadronuz düşülerek 20bine inmiş şimdi sizi tekrar bu sınava sokarak 20binlik kontenjanı gümbürtüye getirmek amaç...denildiği gibi bu kadro işsiz insanlarla dolsun kurumlar arası iş değiştirme sınavı yapılsın kimse itiraz etmez ona ama birlik ve sağ duyu şart bencilik yok biz olursak başarabiliriz....

Üye
    aykut1972 Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    09:33
    Yaşadığı Yer
    GÜZEL HATAY'IM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar dünden beri okuyorumda hep varsayımlı konuşuyorsunuz...şöyle olmalı, böyle olması...havaya taş atıyorsunuz..yasa var kanun çıkmış. memur olarak çalışsa dahi tekrar sınava girer, başarılı olursa, istediği kuruma yerleşir..ben hizmetli olarak çalışıyorum..endüsri mes. lisesi elektrik böl. (elek. tekn.)mezunuyum..şimdi ben sınava gireceğim, kendi meslegimle (elektrik tekn.)ilğili kadroya yerleşmeye çalışacağım..şimdi soruyorum siz olsanız benim yerimde bu sınava girmezmisiniz? sistem yanlış sağlık bak. lise mezunlarını memur aldı.milli eğitim neden hizmetli aldı...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kardeşim yasa var kanun var işte bak son mesajımda aklıma geldi...
    arkadaşlar bu sınav %3lük özürlü kadrosunu doldurmak için açık olan 20binlik kontenjan için yapılmıyormu? yapılıyorsa memur olan arkadaşların bu sınavda ne işi var önce bunu bir soralım kendimize 40binlik açıktan sizin kadronuz düşülerek 20bine inmiş şimdi sizi tekrar bu sınava sokarak 20binlik kontenjanı gümbürtüye getirmek amaç...denildiği gibi bu kadro işsiz insanlarla dolsun kurumlar arası iş değiştirme sınavı yapılsın kimse itiraz etmez ona ama birlik ve sağ duyu şart bencilik yok biz olursak başarabiliriz....BU SINAV AÇIK ÖZÜRLÜ KADROSUNU DOLDURMAK İÇİN YAPILAYORSA MEMUR OLAN BİRİSİ YASAYA GÖRE GİREMEZ SEN KONTENJANA DAHİLSİN BU SINAV BOŞ %3LÜK BOŞ KADRO İÇİN

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

XXXMAN kardeşimizin dedigi gibi 20 bin özürlü açıgı olan kurumlara özürlü yerleştirilecek,bu durumda çalışan memur hangisi istedigi yerde %20 istedigi yerdedir yerleşenler ise %80 kendi meslek dışı işi yapıyor ozaman bu sınav ne olacak sil baştan tüm türkiye girecek emeklisi çalışanı ne olacak ozaman türkiyede 3,5 mlyn özürlü sınava girme hakkı var ozaman..arkadaşlar bu bir istemezlik yada kıskançlık degil yanlış anlamayın lütfen boş olupta memurluga yerleşme ümidinde olan bütün arkadşlar böyle düşünür saygılar

Üye
    turbay Avatarı

Gerçek Adı
    turan turbay
    Son Giriş
    30.04-2017
    Saat
    00:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben kamuda özürlü statüsünde çalışıyorum bu sınava gireceğim çünkü üniversite mezunu hizmetli kadrosundayım kurum yükselme sınavı açmıyor

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Valla girin kardeşim madem bu sınav %3lük boş özürlü kadrosu için yapılıyor genelge yayınlansın memurlarda girebilir densin ya sizin yeriniz otomatik boş sayılacak yada memur olmuş insan iki kişi yerine geçiyorda işsiz engelli adam yerine geçmiyormu diye dava açacağım bende sınavın yeniden düzenlemesi için...madem boş kadro için yapılıyor işsiz insanlar gircek bu kadrolara yada boş kadroları doldurmak için değil insanları kandırmak için sınav yapıyoruz densin...

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

xxxman kardeşim bi kılavuz yayınlansın bakalım

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

ömss sınavı açıklanırken başlık ve konuşmalara dikkat edin 20bin işsiz engelliye iş müjdesi dendi kamuda açık olan %3lük özürlü kadrosu 38bin küsürlerden 20bine indi bu açığıda en kısa zamanda kapatacağız dendi...memur olan engelliye müjde beyenmeyen işini değiştirsin memurken 2 kişi sayılıp açık olan kadroya yeniden memur atayarak işlerini değiştireceğiz denmedi...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

xxxman,
    Bende diyorum ki bu ösmm de lise mezunları memur kadrosuna atanır ise bak o zaman ben (Zannediyorum bir çok kişi olacak MEB 2010 yılında lise mezunu 2000 hizmetli aldı)yürütmeyi durdurmak için nasıl dava açıyorum.Ben de meslek lisesi mezunuyum bu sene ÜNV. bitiyor. Kurum Görevde yükselme sınavı açtı da biz girmedik mi ?
    Lütfen biraz ciddi olalım bu sınava çalışan her engelli memur girebilir bu kanun ile belli edilmiştir.
    Konu dışı ama olması gereken bir şey bu sınavda 16.12.2010 tarihinde yayınlanan yeni rapor yönetmeliğine göre rapor istenmeli şart olmalı içimizdeki sahte engellilerin ayıklanması için gerekli bence...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

sınava her engelli girebilir lise mezunu biri hizmetliyken yada başka bir kurumdayken sırf yerine değiştirmek için girebilir deniyormu? hadi girdiklerini farzedelim iyi bi puan aldı isteği yere atandı o kişiden açılan boş kadro için diğer işsiz engelli neden bidaki atamayı bekleyecek madem bu sınav özürlü açığını kapatmak için yapılıyor açık olan kadro yine açık kalmayacakmı? sıralamada atıyorum 25bininci oldu bi yeri tercih edemedi işine geri dönecek onun önündeki işsiz başarılı insana haksızlık olmayacakmı? çevir kazı yanmasın iyi puan alırsan sorun yok düşük puan alırsan işine devam o zaman o kişinin yerine daha başarılı daha yüksek puan alan biri gircek...herkeze fiziğine göre iş verilcek atıyorum fiziksel engelli hizmetli yapılamaz yapılsada o kişi o işi yapamaz devlet boşa maaş öder onada karşıyım herkeze yapabilceği iş verilcek çalışarak hakkıyla alcak maaşını yatarak değil bişeyler yapmak için uğraşacak...2010 raporuna göre girilsin fark etmez benim için gerçek özürlü alınsında ali olsa ne veli olsa ne...HA FİZİKSEL ENGELLİ DEDİMSE AKSAYARAK YÜRÜYEN BİR İNSANDA YAPABİLİR AMA TEKERLEKLİ SANDALYEDEKİ BİR İNSAN YAPAMAZ HAYAT BİLGİSİ DİZİSİNDE MEDNAN VARDI Bİ TANE ÖZÜRLÜ AMA HİZMETLİ HERKEZE YAPABİLCEĞİ İŞ VERİLCEK...en büyük açık yine mebde ve büyük çoğunluk yine hizmetli olcak kimse boş hayal kurmasın...AMA ŞU OLABİLİR BU KADROLAR HAKKIYLA DOLAR SONRA KURUM DEĞİŞTİRME SINAVI YAPILIR BÖYLE BİR MADDE EKLENEBİLİR HA O ZAMAN HAKEDEN KURUM DEĞİŞTİREBİLİR BÖYLE Bİ DÜZENLENME TEKLİF EDİLİR...

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Burada bir de şu var xxxman, bir memur sınava girerse sadece daha üst kadrolara tercih yapabilir. Yani hizmetli kadrosundaki memur hizmetli kadrosunu tercih edemez. En azından gih memur kadrosunu veya meslek kadrosunu tercih edebilir (mesela tekniker). Gih memuru da en azından vhki kadrosunu tercih edebilir. Yani senin sandığın kadar bir hareket olmayacak bence. Tabii senin de haklı olduğun noktalar var.

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    xxxman kafanı yorma öyle her önüne gelen rasgele girip kurum degişeyim die sınava giremez vardır elbet bunun şartı kanunu,şuan mesela hizmetli kadrosunda olan ilker kardeşimiz dışardan okumuş sınava girip bi üst mevkiye gelmeye ugraşıyor zaten o istedigi kadroya yerleşince çıkış yaptıgı yer boş kalacak oraya da büyük ihtimal sınavdan birileri ya o sınavla yada 2 sene sonraki sınavla o kadro için tercih yapma imkanı olur yani bilmiyorum anlatabildim mi..bu durumda xxman kardeşimizde haklı ilker kardeşimizde haklı die düşünüyorum,ama xxman kardeşim rahat ol mesela ben lise mezunu tercihlerde hizmetliden başka bişe gelmez die düşünüyorum xxxman sen lise yada ne mezunusun kardeşim..

Sayfa 3 / 10 İlkİlk 1234567 ... SonSon