Sayfa 36 / 37 İlkİlk ... 26323334353637 SonSon
Toplam 548 mesajın 526-540 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    elest Avatarı

Son Giriş
    20.09-2017
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ozkancay arkadaşım benım raporumda sorumluluk getiren işlerde calısamaz yazıyor.bu calısamaz anlamında bırseymıs gıbı mı dusunmem gerekıyor.yuzde seksen ruhsal raporum var.yaklasık bes yıl once aldım raporu ılac kullanıyorum ama gunluk yasamımı tehdıt eden bır unsurum yok saglıklı bır ıs hayatım var.bırde ruhsal raporu olanlar hangı katagorıden sınava gırer diger ozur gurubundan mı varsa bılgınız aydınlatırsanız sevınırım

Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamun alüyküm ben geldim ve bu sene kacırmadan allah izin verirse arkadaşımla sınava girecez '' arkadaşlar sizinde bildiginiz gibi 2012 ö.m.s.s sınavı oldukca ya kolay ama bize zor çalışmayanlara tabi'' ne olursa olsun çalışın ve gayret göstererek cünkü bu zamanda iş cok zor bulunuyor onun için diyorum lys sbs acık öğretim lise gibi hazırlık kitapları ve memur hazırlık kitaplarına çalışın olmazsa öğretmenlere veya hocalara çalışmalıyız diyo sorun cünkü bu sene bence dahada cok zor sorular olur bedava kimse alınteri olmayana memurluk vermez biliyorsunuz anlatmama gerek yok bu sansı kacırmayınız...!!! ben ilk katılacam inşallah işe yerleşiriz iyi yerlerde görev alırız. bana acılanınca haber verirseniz teşekkürler. operator_42@msn.com email atarsınız.

Üye
    okan05 Avatarı

Son Giriş
    27.02-2012
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana kalırsa bu hesap yanlış olmuş 913 bin nüfusu olan bi şehire 63 kişi düşermi hiç ?? illerdeki kadro boşluğuna göre dağılım yapılır nüfusa göre olmaz sanırsam...

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

okan05;
    ben doğru olduğunu iddaa etmiyorum zaten bu kendi çapımda yaptığım bir çalışma tabii sende haklısın nufusa göre dağılımdan çok o şehirdeki toplam memur sayısının %3'ünü dolduracak kadar kadro sayısı daha mantıklı??(%3 çalıştırılmak zorunda olunan özürlü memur oranı).

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engellilere yeni sınav sistemi müjdesi

y17 - 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan'da yapılacak y15 - 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan'da yapılacak y13 - 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan'da yapılacak y11 - 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan'da yapılacak
    Paylaş |

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, engeliler içinde bir sınıflandırma yaptıklarını ve bu sınıflandırmaya göre yeni bir sınav sistemi oluşturduklarını söyledi.
    6i5k4z5l6ik9ix0 - 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan'da yapılacak
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Dünya Bankası ve Dünya Sağlık Örgütü işbirliği ile hazırlanan, `Dünya Engellilik Raporu`nun Hilton Otel`de yapılan tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Bakan Şahin, Türkiye`de engellilerin birçok alanda engeli aştığını belirtti. Bunun yeterli olmadığına vurgu yapan Şahin, "Engelli artık mali olarak desteğe kavuşuyor, caddeye çıkıyor alışveriş yapmak istiyor. İnsanca yaşamak istiyor kamu hizmetlerinden istifade etmek istiyor. Bunun önündeki engelleri bizim hızlı bir şekilde kaldırmamız gerekiyor. Yasal süreç yedinci aya kadar tamamlanıyor. Burada belediye başkanlarımız da var. Engellilerin yedinci aya kadar erişilebilirlik sorununu çözebilecek hem kapalı alanda hem açık alanda caddelerin toplu taşıma araçlarının eksiklerini gidermesi lazım. 5 ay gibi bir süremiz kaldı. Biz bunun takibi yapıyoruz. Bu işin takibin yapacağız. Bakanlığımızın en önemli meselesi olarak bu iş karşımızda duruyor." diye konuştu.

Engelli vatandaşların istihdamı konusuna da değinen Bakan Şahin engelliler için yeni bir sınav sisteminin getirileceğini söyledi. Nisan ayı içinde farklı engel gruplarının sınıflandırılarak sınava gireceklerini belirten Şahin, "İstihdamda yerleşmelere rağmen `Açıkları nasıl kapatacağız?` dedik. Bize gelen çok haklı bir talep vardı. Biz herkesi tek bir sınava girdiriyoruz. Yani bedensel engellisi, işitme engellisi, görme engellisi aynı sınava giriyor. Aynı zaman diliminde o kendi fırsata erişiminde soruyu anlamada farklı bir kapasite gerektirdiği için genelde bedensel engelli arkadaşlarımızın diğer arkadaşlarımıza göre daha hızlı anlama daha çok puan alma pozisyonu oluşuyor. Şimdi dedik ki biz bunların hepsini kendi içinde sınıflandıralım. Bedensel engelliler de görme engelliler de işitme engelliler de kendi içinde sınava girsin istiyoruz. Bunun için hemen Genel Müdürlüğümüz, ÖSYM, Sağlık Bakanlığı bir komisyon oluşturdu. Bütün çalışmalarını tamamladı. ÖSYM takvimini hazırladı. Biz Nisan ayı içinde bu sınavı yapıp Haziran ayı içinde boş olan bütün kadrolara ilkokul mezunları için kura çekimi ile diğerleri için sınav sonuçlarına göre bütün kadroları doldurmayı çok önemsiyoruz. Bunu ülkemizin kalkınması için de çok önemsiyoruz" şeklinde konuştu. Engellilere yeni sınav sistemi müjdesi buda linki arkadaşlar okudunuzmu bu haberi.

Üye
    turbay Avatarı

Gerçek Adı
    turan turbay
    Son Giriş
    30.04-2017
    Saat
    00:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nihayet başvuru tarihi açıklandı
    sınav başvuruları 20.02.2012 tarihinde başlatılacaktır

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hadi hayırlısı yavaş yavaş herşey netleşiyor bir de şu sınav kılavuzu yayınlansa ama zaten başvurular 20.sinde başlayacaksa,kılavuzda o tarihten önce açıklanmak zorunda zaten biraz daha sabır,az kaldı...

Üye
    spiders_king Avatarı

Gerçek Adı
    Evren Aslan
    Son Giriş
    01.10-2014
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnşAllah herkese Hayırlı olur ben isterimki herkesin değil! atandığı yere faydalı olabilecek herkesin atanabilmesini dilerim

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Herkesin günü aydın olsun. Aklıma bazı sorular takıldı ve 20 şubat tarihi gelmeden tüm evrakları felan ne gerekiyorsa artık halledeyim diyorum. Öncelikle benim rapor oranım işitmeden dolayı %48 rapor tarihim 12.11.2008 yılına ait. Kanunda şöyle bir ibare geçiyor ) Sağlık Kurulu Raporu: 16/12/2010 tarihli ve 27787 sayılı (Mükerrer) Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe konulan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınmış sağlık kurulu raporunu..ifade eder. Yani ben bu durumda yeniden rapor çıkartmam mı gerekiyor acaba? İkinci sorum ise bu ömss kurslarına katılmayan adaylar yinede sınava girebiliyor mu? Çünkü bildiiğim kadarıyla Amasyada böyle bir kurs yeri açılmadı. Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

Üye
    ekinos Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bende amasyalıyım amasyada bi lisede kurs açılmış

bende amasyalıyım amasyada bi lisede kurs açılmış merkezde

Üye
    şevket Avatarı

Gerçek Adı
    şevket
    Son Giriş
    22.03-2016
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zihinsel engellilerde girecek değilmi bilgi verirseniz sevinirim müracaat işkuramı yapılacak

Üye
    ekinos Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ösym bürosuna ama en ez yüzde 40 engelli raporu alcan hastaneden sonra sosyal hizmetlerden başvuru formu alıp doldurcan ösmy başvurcan tüm özür grubu giriyo herhalde bilmiyorum

Üye
    alic_62 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali ÇELİK
    Son Giriş
    06.05-2014
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sametmenc05;

Keşke rapor tarihini en az 3 sene olarak ayarlasalar.

Üye
    Quaresma71 Avatarı

Gerçek Adı
    mahir
    Son Giriş
    24.01-2013
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba özürllülerin sosyal haklarıyla ilgili bilgi verebilirmisiniz

Sayfa 36 / 37 İlkİlk ... 26323334353637 SonSon

LinkBacks (?)

1. 25.01-2012, 11:20
  2. 05.01-2012, 21:51