Sayfa 35 / 37 İlkİlk ... 2531323334353637 SonSon
Toplam 548 mesajın 511-525 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: zeynep71 Mesajı Gör
    arkadaşlar agır özürlü raporu olan özürlü devlet memurlugu sınavına girebilirmi iyi akşamlar
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: deniz54 Mesajı Gör
    raporunda iş göremez yazıyosa olmazama ağır olmayan işlerde çalışabilir yazıyorsa olur
    Ağır sakatlığınızın bulunması ÖMSS'ye girmenize mani değil.

Raporunuzda "çalıştırılamayacağı işler" kısmı yer alır. Sınav sonucunda orada belirtilen sınırlara uyan görevlere atanamayı isteyebilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Nil. Avatarı

Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

geçmiş yorumları okumadım. Birkaç sorum olucaktı, tekrar sorular ise şimdiden özür dilerim.

Sayfa sayısı çok olduğu için okuyamadım. ..Şöyle ki;

- %80 oranında şizofreni raporu olan da sınava katılabilir mi?

- Katılsa, kazansa işe başlayabilir mi?

- Başlarsa, yapılarına uygun hafif iş mi verirler ?

- Devam edemezse sigortasından olmazlar mı?

- Başvuru tarihi, istenilen belgeler belirlendi mi?

Teşekkür ederim.

Ayrıca; raporda;

'çalışma olanağı vermeyen' ve 'süreklilik' ibareleri ekli ..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Nil, Sınava girebilmesi için % 40 ve üstü özürlü oranının yazılması yeterli. Ama tercihte bulunurken Kurumların aradığı özel şartları, koşullarını da kontrol ederek ve yapabileceği işleri düşünerek tercihte bulunması gerekecek. raporunda "çalışma olanağı vermeyen" bir ibareyle kurumlar kabul etmez ki onu.
    Ayrıca kardeşiniz çalışabileceği alanları, çalıştırılamayacagı alanları bilmeden nasıl tercihte bulunacak? hade bulundu diyelim sınav sonucu ve tercihe gore yerleştirildi diyelim, Kurumlar böyle bir ibareli raporu kabul etmez. Kurum'a başvurdugunuzda Kurum sizden raporda çalıştırılmayacagı alanın tam doldurulmasını ister. Siz gidip rapor almaya çalışacaksınız yeniden sonra da çalışabileceğine ilişkin bir rapor verilmezse ve ilgili alan yine "çalışma olanagı vermeyen" şeklinde düzenlenirse nolacak?
    Boyle bir sürpriz yaşamamak için:
    1. Yeni bir rapor çıkartın. Raporunda çalıştırılamayacağı işler belirtilsin açık açık. hatta ayrıca doktorundan bu konuda öneri alın. hangi işlerde çalışabileceği konusunda. Gerekirse çalışabileceği işlerin niteliği yazılsın açık ve net bir şekilde. Bu şekilde tercih yaparken tercihte bulunacagı kadroların niteliklerini ve koşullarını okur ve bilinçli tercih yapar hem de yerleştirme için Kurum'a başvurdugunda zaten ilgili rapor hazır olmuş olur. Raporunda başvurdugu kadroda çalışmasına engel bri ibare yoksa yani koşulşlarına uyuyorsa yerleştirmesi onaylanır ve ataması da yapılır.
    Çalışma hayatına girdikten sonra zaten ona gore haklarını da takip etme imkanı bulur bu vesileyle.
    2. Özür grubunun işaretli olması lazım. Çünkü sorular kendi grubuna gore sorulacak. Bu yuzden bu kısım işaretli olması şart. zaten işaretlenir de.
    istihdam için düzenlendiği belirtilsin. Sonradan rapor çilesi çekmeyin tekrardan.

Şimdiden kardeşinizin hangi işleri yapabileceği yapamayacagı konusunda doktoruyla işbirliği içine girin. Çalışabilecekse onun çalışmasına uygun rapor aldıgı sürece ve kurumların aradığı şartları taşıdıgı sürece (tabi ki sınav sonuçları ve tercihleri vs dikkate alınarak) inan kimse engel olamaz yasal olarak.

Yeter ki raporunda "çalışamaz" ibaresi yerine çalıştırılabileceği/çalıştırılamayacagı işlerin niteliği, açık bir şekilde yazılmış olsun.

Üye
    Nil. Avatarı

Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok çok sağolun sevgili Kalem..

Evvelâ doktoru ile iletişime geçip raporu netleştireceğim.

Soru işaretim kalmadı. Teşekkür ederim. Elinize sağlık, ayrıntılı yazıp emek vermişsiniz..

Üye
    esra baltacı Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    01.09-2013
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence sınav faln yok ) hala bı basvuru tarıhı acıklanmazmı ya

Üye
    dexter Avatarı

Son Giriş
    11.11-2017
    Saat
    22:21
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

cevaplarınız için teşekurler allah hepimizin hakkında hayırlı etsin

Üye
    CrystaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ferman
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    04:28
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

@Ozkan;
    Yorumların için teşekkür ederim Son Sınavlarım Verirsem Mezun Olucam Veremez isem tekrar giricem Açıklama gelince öğrenicez o zaman beklemekten başka yapıcağımız bir durum yok teşekkürler

Üye
    zeynep71 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    13:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey soruma cvp verdiginiz için çok teşekkürler çalıştırılamayacagı işler kısmında birşey yazmıyor sorun olurmu? iyi günler

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zeynep71 hanım; " Çalıştırılamayacağı İş Alanları " boş olduğu takdirde şu şekilde bir sorun olabilir.. ÖMSS ye başvuru da sorun olmaz tahminimce, ancak sınavı kazanır ve ataması yapıldığında, 5 kişilik bir komisyona girecek....

3 EKİM 2011 Tarihinde Yayımlanan ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK MERKEZİ SINAV VE KURA USULÜ HAKKINDA YÖNETMELİĞİ'NDE Adayların başvurmaları ve atanmaları

MADDE 17 ‒ (1) Adaylar, yerleştirildikleri kamu kurum ve kuruluşlarına, atanmak üzere Tercih Kılavuzunda yazılı olan belgeler ile birlikte süresi içinde başvurur.
    (2) Kamu kurum ve kuruluşları, yerleştirmeye ilişkin olarak atamaya yetkili amirin onayı ile beş kişiden oluşan bir değerlendirme komisyonu kurar. Bu komisyon, atanmak üzere bildirilen adayları, aranılan nitelikler yönünden inceleyerek, nitelikleri uyanların atamalarının yapılmasını teklif eder.

ÖMSS Sonunda atandıktan sonra, Atandığınız Kurumun 5 kişilik komisyonuna gireceksiniz.. Burada Atandığınız Kurumda yapacağınız iş ile Özürlü Sağlık Kurulu Raporunuzda yer alan özrünüz ve " Çalıştırılamayacağı İş Alanları " bölümünde yazanla ,karşılaştırma yapılıp, Engelli Adayın işe uygun olup olmadığı kararı verilecektir.. Örnek : Adayın " Çalıştırılamayacağı İş Alanları " bölümünde " Duymayı Gerektiren İşlerde Çalışamaz " ibaresi var diyelim.. Adayda tercih formunda yer alan cok ay bir işi tercih etti.. Tercih ettiği işte Telefonla konuşması gerekli zamanlar olursa bu durum uygunluk açısından olumsuz bir durumdur...

Üye
    ulivatar Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    21:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu başığı inceledim ancak sorumun cevabını bulamadım.Sormak istiyorum,

eski raporum %40 yeni bir rapor almak istediğimde ise %35 de kalıyorum.Bu sınava girmeme engelmidir?
    Sınava girip kazansam bile memur olmama engelmidir?
    Eski raporumda daimi yazıyor kanunen bir hakkım yokmudur?
    CEvaplarsanız çok sevinirim..

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    22:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s.a.arkadaşlar sizden ricam bu ÖMSS ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan lütfen ama lütfen yardımcı olmalarını rica ediyorum.bu konularda epeyce cahil biriyim inanın.benim 2000 yılında özürlü çalışmak amacıyla alınmış bir raporum var hatta bu rapaorla bir kac sene özürlü olarak çalışmıtım,sizden öğrenmek istediğim şimdi ben Devlet kurumlarında memur veya işci fark etmez özürlü kadrosunda çalışmak istiyorum fakat benim öğrenim durumum şuan itibariyle eski müfretet'a göre orta 8- sınf açıktan veriyorum yani bu yıl-ortaöğretim mezunu olaçağım Allah'ın izniyle İnşallah.sizden öğrenmek istediğim benim memur yani 657.tabi memur veya kadrolu işci olmak için ne yapmam gerekir..?bu ömss sınavına bizim girme şansımız nedir ve nezan kayıtlar başlıyor ve kayıtlar nerde yapılıyor.??
    şimdiden yardımlarınız için tşk edrm.

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kardeşim rapor tarihi net değil ama ömss sınavında 16/12/2010 tarihli rapor olması gerektiği vurgulanmış...her kafadan bir ses çıkıyor kimi eski raporlarda geçerli diyor kimi yeni rapor KLAVUZ bu ay içinde yayınlanırda netlik kazanır inşallah...SEN ORTAOKUL OLARAK SINAVA DEĞİL KURAYA GİRCEKSİN ŞANSIN TAMAMEN ŞANSA KALMIŞ İŞSİZ İNSANLAR GİRER BU KONTENJANLARA İNŞALLAH...

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    22:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxxx arkadaşım zaten ben işsizim onun için uğraşıyorum bu konularda pek bir bilgim yok ama bu siteyi zamen zaman takip etmeye çalışıyorum.bu klavuzu nerden temin ederiz veya bu klavuzu hangi siteden görebiliriz?

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ömss ile 20 bin kadro alımı yapılıcağı bence ütopya,ben 5 bin alınırsa öper başıma koyarım deyip,kendi çapımda bir hesap yapmak istedim:

Alınacak Kadro :5000/81 (İl sayısı) = 61 (İL başına düşen kadro sayısı)

Türkiye Nufusü:74 000 000/81= 913 000 (il başına ortalama nufus)

Yani nufusü 913 bin olan bir ile 61 özürlü kadrosu düşüyr amma velakin her ilin nufusü eşit olmadığı için kadro sayısınında nufusa endeksli olarak dağıtalacağını var sayarak mesela bursanın nufusü 3 milyon yani ortalama nufusün 3 katı o zman kadra sayısıda ortalama kadro sayısının 3 katı yani 183 olur,örnek trabzon'un nufusü 400 bin yani ortalama nufusün yarısı,kadro sayısıda ortlama kadro sayısının yarısı olur yani 30 kişi..her il kendi kadro sayısını bu örneklerle bulabilir..Tabi bu tamamen benim ürettiğim kendi çapımda bir çalışma belkide hiç alakası olmayan saçma sapan birşeyde olabilir...yorumlarınızı bekliyorum.

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam arkadaşlar istanbul bağcılar engelli sarayında ömss kurs kayıtları baslamıstır...bılgılerınıze

Sayfa 35 / 37 İlkİlk ... 2531323334353637 SonSon

LinkBacks (?)

1. 25.01-2012, 11:20
  2. 05.01-2012, 21:51