Sayfa 24 / 37 İlkİlk ... 1420212223242526272834 ... SonSon
Toplam 548 mesajın 346-360 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kardeşim gerçekten özürlü olan girsin psikolojiye her özürlünün psikolojisi en az %15 %20 bozuktur zaten baltazar formülüyle tamamlayacaksınız artık...gerçekten özürlü olup hakkı yenen bu yolla alabilir...

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:29
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

eğer ben bu halimle o raporu alamayıp bu sınava giremezsem benim hakkımı nasıl ödeyecekler bu resmen kul hakkıdır maaş vermemek için özürlü rapor oranlarını alta çeken maliyedeki o imzayı atanlar nasıl can verecekler nasıl o kadar insanın hakkını ödeyecekler bilmiyorum

Üye
    designer__07 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE/ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

exalans rapor almana gerek yok 2001 de aldığın rapor sürekliyse sıkıntı yapma o raporla sınava sorunsuz girersin ve kazanırsan ataman olur...bende 1999 yılındaki raporumlar giricem..Keşke 2001de vergi indrimine başvursaydın...Ben 1999 yılındaki raporumla ilk işim o olmuştu allah çok şükür aldım 5,5 sene kaldı emekliliğime..Bu sınavda öğretmenlik kadrosu açıklırsa bende başvurmayı düşünüyorum..Düz memurluğu hiç istemedim şimdide düşünmüyorumm....

Üye
    MuTanG Avatarı

Son Giriş
    06.09-2017
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Gecenin bu saatinde böyle tebessüm ettiirdin Allata seni ömür boyu güldürsün İnşAllah ))
    Bize de yine dua et olurmu güzel kardeşim...
    Tüm kardeşlerimiz dualarımızdadır...

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

MuTanG;

Amin kardeş cümlemizi.
    Ederim tabi ha sen ha ben ha onlar sonuçta hepimiz aynı durumdayız. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Üye
    MuTanG Avatarı

Son Giriş
    06.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet hepimiz biriz...
    Amin güzel kardeşim Ecmain İnşAllah....
    Alllah razı olsun...

Üye
    EsmerCE Avatarı

Son Giriş
    09.01-2012
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben eskişehirden yazıyorum yüzde 80 engelliyim anadolu üni. müh.lik fak. bilgisayar müh.liği mezunuyum ve odtü bilgisayar programcılığı yüksek lisans mezunuyum ama iş bulmam zor ve ben bu ömss ye girebilirmiyim?

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

MUTANG kardeşim http://www.engelliler.biz/forum/ayni...n-kim-var.html 7 yıllık epilepsi olduğunu yazmızsın ve şimdi rapor alıp yeni rapor olduğu için 1yıllık böyle geçici rapor verildi diyorsun 7 yıl öncesinden sürekli rapor alsaydın ya kardeşim bugün geci rapor verilmezdi sana o zaman ben kimseyi eleştirmiyorum ama sınav olunca 10 yıl önce kaza yapan oram tutmuyor buram tutmuyor diye rapor almaya çalışıyor bu insana denmez mi şimdi 10 yıl önce nerdeydin diye??BİDE SORUYOR YÜZDE KAÇ RAPOR ALIRIM DİYE 10 yıl önce almış olsaydın oranın hakkında az çok bilgin olcaktı bugüne kadar neyi bekledin buğüne kadar önemsemediğin aklına gelmeyen hayatını etkilemeyen özrün yenimi aklına geldi... sonra vicdan var hak var konu iş olunca ne vicdan ne hak aramamak gerek kimsede DEVLET YAPARSA VİCDAN VE ADALET NE ALA...sen yine iyisin kötünün iysinden bakmak gerek sen 30 iş değiştirmişsin ben bir işe bile giremedim daha 3-4 yıldır işçi kurumuna gidip gele iş başvurusu yapıp işe alınmamaktan anam ağladı...

Üye
    raaamis Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    ...........
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yüzde doksan özürlü raporu olan birisi ömss ye girebilirmi memur olabilirmi rapor derecesinin yüksek olması buna engel olabilirmi

Üye
    MuTanG Avatarı

Son Giriş
    06.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

XXXMAN kardeşim...
    Ben anlatımda zorlandım heralde hata bende olmalı...
    Evet 7 sene önceden başladı bu hastalık...
    Lakin ben bu seneye kadar engelli raporu nedir kimler alır v.b gibi hiç bir bilgim yoktu maalesef...
    Haberim olunca zaten almak için başvurdum ve hakkımla aldım...
    Evet 30 iş değiştirdim her birinde daha fena oldum bakmakla yükümlü bir ailem ve evladım var...
    Her iş yeri epilepsi olduğumu anlar anlamaz kapı önüne koydu...
    Şu an çalıştığım yerde bilmiyor sağolsun iş arkadaşları yardımcı oluyor...
    Şimdi umudum bu sınav...
    Benim acizane fikrim eleştirmek yargılamak bu kadar kolay olmamalı güzel kardeşim..

Üye
    BALTAZAR_79 Avatarı

Gerçek Adı
    ADİL
    Son Giriş
    25.07-2012
    Saat
    13:59
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mutang;

Sen raporu nerden aldın kardeşim, nerden aldıysan oradakiler seni yanlış bilgilendirmişler, epilepsi olan bir insana ilk defa da sürekli rapor verilmez diye bir kanun filan yok. Ben 18 yıldır epilepsi hastasıyım ve durumumda anlattığın kadarıyla seninle aynı, tedavi edilemeyen nöbetler ve 18 yıldır kullandığım haplar (keş oldum yani. Neyse ben ilk defa raporu 2011 aralık ayında aldım, yani geçen ay, bana %40 ve SÜREKLİ rapor verdiler ve hastalığıma da KRONİK yazdılar. İstersen ilk defa gitsen bile sürekli yazan raporu alabilirsin, istersen raporu aldığın hastaneyle bir daha görüş veya farklı bir hastane varsa oradan rapor al, sürekli raporunu alabilirsin bu senin hakkın, takip etmeni öneririm, ben KONYA Numune den aldım raporumu, sen de hakkını koru bence, öyle saçmalık olmaz. (Ayrıca yaşadığın sıkıntıları çok iyi anlıyorum, ben de aynılarını yaşadım, Allah acil şifa versin kardeşim.)

xxxman;

Sana gelince kardeş, ben ilk defa burada yazıyorum, yeni girdiğim bir site, senin yazılarını okudum, bazı yerlerde çok yanlış düşünüyorsun; adama demişsin 7 senedir aklın nerdeydi? Demekki hayatın güllük gülistanlıktı ondan rapor almadın, yok öyle bir şey, ona kalırsa ben aynı hastalığı 18 senedir çekiyorum ve daha geçen ay aldım raporu, neden mi bu kadar bekledim, çünkü bi şekilde hayata tutunmaya ve hastalığımın getirdiği dezavantajları ekarte etmeye çalıştım bunca senedir ama yaşım geldi 33 e, bu yaşıma kadar engelli olduğumu kabul etmedim hiç bir zaman, insanlardan sıkıntılarımı gizleyerek yaşadım ve anca ben onlara hasta olduğumu anlattığımda öğrendiler hasta olduğumu, yani anlayacağın normal insanlar gibi yaşamaya, hayatımı sürdürmeye çalıştım, ama belli bir yaşa gelince, elindeki imkanlar kaybolunca, imkanlar sıfırlanınca, artık elimden ne geliyorsa yapmaya çalıştım ve tesadüfen duydum bu alımları, şansımı denemek istedim. Gittim 4 günde raporumu aldım ve çıktım, şimdi ders çalışıyorum.

Yani anlayacağın şimdiye kadar böyle bir rapora ihtiyacım olmadı ve 18 sene hastalığımla tek başıma savaştım ama şimdi bu rapora ihtiyacım var ve aldım, bırakın da insanlar ne zaman, ne yapacaklarına kendileri karar versinler. Kimse neden şimdi değil de, bilmem kaç sene önce rapor almadın diye, kimseye kota koymaya çalışamaz, eğer hakkıysa istediği zaman alır. Lütfen konuşurken karşınızdakinin haklarına ve düşüncelerine saygılı olun.

Herkeze başarılar arkadaşlar.

Üye
    MuTanG Avatarı

Son Giriş
    06.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Baltazar kardeşim...

Öncelikle duygularımı en iyi şekilde yansıttın teşekkür ederim...

Yürekten katılıyorum sana..

Aldığım hastanede özellikle bunun üstünde durdum ve heyet aynı şeyi söyledi ikinci yenilenmede sürekli olacak diye.

Raporumda kronik ve ağır işte çalıştırılamaz ibaresi var...

İkileme düştüm açıkçası yeniden irtibata geçip bu konunun üstüne gideceğim ..

Teşekkürler güzel kardeşim...

Üye
    sirin720 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet şirin
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mutang kardeşim bende senin durumundayım ve ilk defa (17/05/2011) rapor aldım. Raporumda sürekli yazıyor. Ya o hastenede bir sorun var ya da yaptıkları yanlışı düzeltmemek için seni başlarından savmışlar

Üye
    MuTanG Avatarı

Son Giriş
    06.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Temennim sorunum düzelmesi...
    Çok teşekkürler kardeşlerim....

Üye
    BALTAZAR_79 Avatarı

Gerçek Adı
    ADİL
    Son Giriş
    25.07-2012
    Saat
    13:59
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mutang kardeşim;

Sen o işin arkasını bırakma bence; çünkü verdikleri raporda bir saçmalık var zaten; o da hem süreli rapor verip, hemde arkasına KRONİK ve ağır işlerde çalıştırılamaz ibaresi koyamazlar. Zaten KRONİK=SÜREKLİ demek, o aldığın raporda bir gariplik var, tekrar görüş bence düzeltsinler o raporu, ya da imkanın varsa başka bir hastaneden almaya çalış.

Rapor alırken de elinden geldiği kadar belgeyle kanıtlamaya çalış; ben 18 sene önceki emarlarımı, daha sonraki süreçte aldığım belgeleri, işte emar, eeg, anjiyo olmuştum onu, 3 kere beyin kanaması geçirmiştim hepsini gösterdim, başka bir şeye de gerek kalmadı, 4 günde aldım raporu. Bu şekilde yaparsan daha iyi olur bence, arkasını bırkama kardeş. Elimden geldiği kadar da yardımcı olmaya çalışırım ben, bizi bize yardım etmezsek, kim bize yardım eder???

Sayfa 24 / 37 İlkİlk ... 1420212223242526272834 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 25.01-2012, 11:20
  2. 05.01-2012, 21:51