Sayfa 18 / 37 İlkİlk ... 814151617181920212228 ... SonSon
Toplam 548 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar;

ilk okul mezunları KURA ile alınacak.. Lise,önlisans,lisans mezunları ise SINAV ile alınacak ...

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar,

2012 ösym için başvuru yapıldı mı? yapıldıysa ne zamana kadar devam edecek. eğer ki ben başvuru yaparsan formu mezun olduğum okula götürmek zorunda mıyım. Yoksa ösym'nin bürolarından birne başvuru formu mu bırakabilir miyim.

teşekkürler arkadşalar..

Üye
    mertcan74 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hiçmibartından ömss ye girenmi yok ben neyseilk okulmezunuyum kurayapılacakmış ya diyerleri ben gittim halk eyitime sordum bana oradan sadece birkişi başvurdu diye söylediler en az 12kişi başvurması gerekiyomuş oradaki görevliye dedim buna herkese bi duyursanız bilen var bilmeyen var sen onların avukatımısın dediler sen nede olsa sadece kuraya gireceksin fazla ilgilenme dedi adam bana.. ve haklıda benim demek istediğim arkadaşlar herkes bir olduk tan sonra birşeyler yapmak mümkün ama sadece bir iki kişi uğraşırsak biyerlere varamayız oyüzden herkes kendi ilindeki halk evlerini sürekli araştırıp sorsunlarr yoksa birileri ilgilenipte öbürleri hazıra konmasınlarr..

Üye
    tekümit Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    29.08-2015
    Saat
    00:11
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın arkadaşlar yeni özürlü memur sınavı tüm engelli arkadaşlara hayırlı olsun

Üye
    gecekusu5 Avatarı

Son Giriş
    23.10-2014
    Saat
    16:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar halen ne tur konulara calısacağımız hakkında bır sey yazılmadı basvurular ne zaman ve ne tur konulara calısmak lazım bılsekte ona calıssak.

Üye
    yunus52 Avatarı

Gerçek Adı
    yunus
    Son Giriş
    03.02-2014
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    ordu/FATSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öms girmek için raporun yenilenmesi gerek miş.hangi seneden sonrası deği şecek

Üye
    mertcan74 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar tam arapsaçına döndü konular biri girecemmi napacam diyoo yukarıdan cevap geliyo 2konu geçmeden aynı soru bidaha soruluyooo oyetmezmiş gibi 3konu geçmeden aynı sorudan bidahaa ya napıyoruz arkadaşlar arapsaçına döndü konu bi takip edin ne sorlmuş ne sorulmamış kim neye cevap vermiş

Üye
    esra06 Avatarı

Gerçek Adı
    asya
    Son Giriş
    26.02-2016
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben esra sınav için ne yaptıma gerktiyorum

2012 ösym için başvuru yapıldı mı? yapıldıysa ne zamana kadar devam edecek. eğer ki ben başvuru yaparsan formu mezun olduğum okula götürmek zorunda mıyım. Yoksa ösym'nin bürolarından birne başvuru formu mu bırakabilir miyim.

Üye
    loresima Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben şuan açık lise 3. dönemdeyim... engelli personel alımı sınavlarına girerken orta okul mezunu mu yoksa lise olarak mı gireceğim

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

okumaktan acizsiniz de nasıl ders çalışacaksınız. Önce konuyu okuyun baştan sona kadar. Boşuna mesaj kirliliği yapmayın. Aynı soruları papağan gibi tekrarlanmasın. Kur-an bile oku emriyle başlıyor.
    OKU oku OKU Lütfen

Üye
    holosko Avatarı

Gerçek Adı
    egemen
    Son Giriş
    18.09-2014
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynne bende bilmiyorum işte ..bu nalet sitede...millet sürekli paapğn gibi aynı konuları geveliyo...halbuki anlasalar..sınav günü geldiğinde ellerindeki rapor eski tarhili rapor olunca...ne yapacakalr haberleri yok....
    sitdeki herkese sesleniyorum....bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazssın..sürekli sınavın 29 nisanda olucanı okuyu durmayın altındaki..geçerli rapor tarihlerini de okuyun ..ve bi işe yarayınn..1 yılda 1 kez bir konu açar sorarım onada kimse yazmaz.....ne haliniz varsa görün ben öğrencem bunuda paylaşmıcam sizlerele....

Üye
    ALİ DOĞAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    11:35
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hepinize hayırlı ugurlu olsun çalısan ,bılen ,kazanır bende elımden geldıgı kadarı ıle bır seyler paylasayım.

Özürlü Alımına İlişkin Temel İlkeler, ÖMSS, Kura ve Yerleştirmeye İlişkin Esas ve Usuller :

b) ÖMSS, ortaöğretim, ön lisans veya lisans düzeyinde eğitim veren kurumlardan mezun olan özürlüler için eğitim durumları ve özür grupları itibarıyla sınav sorusu hazırlanması, değerlendirilmesi ile özürlülerin bu sınavlarda ulaşabilirlik şartları oluşturularak yapılır.

c) Kura, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun
    41 inci maddesine göre Devlet memuru olabilmek için aranan asgari eğitim şartını haiz eğitim veren kurumlardan mezun olan özürlülerden kamu kurum ve kuruluşlarına tercihlerine göre yerleştirileceklerin tespiti amacıyla noter huzurunda yapılır. Kura çekimini, kura için başvuruda bulunan adaylar da izleyebilir.

Madde 41- Genel olarak ortaokulu bitirenler memur olabilirler. Ortaokul mezunlarından istekli bulunmadığı takdirde ilkokulu bitirenlerin de alınması caizdir. Bir sınıfta belli görevlere atanabilmek veya bu görevlerde belli derecelere yükselebilmek için, kuruluş kanunları veya bu kanun ve kuruluş kanunlarına dayanılarak çıkarılacak yönetmelikler ile işin gereğine göre daha yüksek öğrenim dereceleri veya muayyen fakülte, okul veya öğrenim dallarını veya meslek içi veya meslekle ilgili eğitim programlarını bitirmiş olmak veya yabancı dil bilmek gibi şartlar konulabilir.

ÖMSS: Özürlü Memur Seçme Sınavını,

f) Sağlık Kurulu Raporu: 16/12/2010 tarihli ve 27787 sayılı (Mükerrer) Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe konulan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınmış sağlık kurulu raporunu,

g) Yerleştirme: ÖMSS sonuçları veya kura usulüne göre özürlülerin tercihleri doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlarına ait münhal kadrolara yerleştirilmesi işlemini,

ifade eder.

Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması Ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik, 27787 sayılı ve 16.12.2010 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürülüğe girmiştir.

Yönetmeliğin 19. maddesi uyarınca 16/7/2006 tarihli ve 26230 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.

bu sunu ıfade eder arkadaşlar 16-12-2010 dan sonrakı raporlar gecerlı olacak demektır.%40 ve ustu arkadaşlar.

"ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN EL ELE""

Üye
    gecekusu5 Avatarı

Son Giriş
    23.10-2014
    Saat
    16:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zehırlıyaprak kımın okumaktan acız olup olmadıgını bılgısayardan olcme yetenegın oldugunu bılmıyordum

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yav arkadaşlar ben şunu soracam orta ögretimliler kurayla diyorlar ozaman kurayla yapılacaksa bunu nasıl yapacaklar ve benim elimde belge olmayacakmı girdiğime dahill şu olmalı lazım benim düşüncem sınva girerrsin kendi aranda ilk ve orta okul ögretimlileri sınvda yüksek puan alanlar arasında kura çekilsin bence böyle olması lazım dimii benim çalıştıgım kurum 2 tane özürlü aldı benden kpss girdigime dahil kagıt istedi olmadıgım için giremedim kadroya bna kpss ye gir diyorlar bu sene ama kurayla olcak deniliyor benim elimde belge olmazsa benm iş yine hüsranmı olacak.

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu millet raporlar yenilensin diye bağırıyordu. görecez bakalım hastanelerde yoğunluktan dolayı nasıl rapor alacağınızı. En erken rapor üç ay sonra veriliyor. Bu arada örnek olarak benim raporum % 70 ve süreklidir yazan rapor. Bunun daha nesi değişecek anlamış değilim. Bu raporlar sınav başvuru tarihine kadar yetişmeyecektir. Buraya yazıyorum. Bir kazık daha yedik.
    hayırlı olsun

Sayfa 18 / 37 İlkİlk ... 814151617181920212228 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 25.01-2012, 11:20
  2. 05.01-2012, 21:51