Sayfa 11 / 37 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon
Toplam 548 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    alidulger;
    raporunda süreli iabresi varsa o zman kritik..bence özida yı ara ve sor.. Tel:0 (312) 229 55 11

Üye
    sedat13 Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat ALDAĞ
    Son Giriş
    13.03-2014
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    Van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

golden_heart;

ÖMSS’nin yapılmasıMADDE 9 ‒ (1) ÖMSS, kurum ve kuruluşların özürlü kontenjan açığı bulunduğu sürece, Devlet memuru olarak atanacaklar için açılan diğer sınavlardan ayrı zamanlı olarak yapılır. Bu sınav, başvuruların alınması, sınavın uygulanması ve değerlendirilmesi olarak gerçekleştirilir.(2) Sınav soruları, özür grupları itibarıyla özürlülerin bilgi, yetenek ve becerilerini ölçecek şekilde; işitme, dil ve konuşma ile zihinsel özürlüler için ayrıca öğrenme ve algılama düzeyleri ile dil gelişimleri ve sözel iletişim güçlükleri esas alınmaksuretiyle ayrı ayrı hazırlanır.(3) Sınav konuları, ortaöğretim mezunları için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ortaöğretim kurumlarında uygulanan eğitim programları; yüksek öğretim mezunları için yüksek öğretim kurumlarında okutulan ders kitapları esas alınarak belirlenir.(4) ÖMSS, özür grupları ve ulaşabilirliklerigözönüne alınarak uygun ortamlarda yapılır.(5) ÖMSS sonuçları, adayların adreslerine posta ile gönderilir. Sınav sonuçları ayrıca diğer iletişim araçları ile de duyurulabilir. ÖMSS’nin, Başkanlık adına Merkezce yapılması halinde ise ÖMSS sonuçları, Başkanlığa da bildirilir.ÖMSS’nin geçerlilik süresiMADDE 10 ‒ (1) ÖMSS sonuçları iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak bu süre içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam eder.

Konulara açıklık getirilmiş fakat soru sayısıyla ilgili bir bilgi verilmemiş

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

sedat13;
    işte soru sayısı,sorulacak konular daha muallakta..benim demek istediğim bu..senin yazdığın maddeleri kaç kez okudum bende ama bize lazım olan o değil..

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

SINAVA GİRMEK İSTEYEN ARKADAŞ VE İŞSİZ ARKADAŞLAR LÜTFEN BİR BİRİMİZE DÜŞMEDEN yapılacak sınava memur olanların girmemesi gerektiği hakkında birbirimizi bimer ve devlet personel teşkilatına bildirelim
    ARKADAŞLAR
    BU SINAV %3lük ÖZÜRLÜ KADROSUNU DOLDURMAK İÇİN AÇIK OLAN 20BİNLİK BOŞ KADRO İÇİN YAPILMIYORMU? yapılıyorsa memur olan arkadaşların bu sınavda ne işi var önce bunu bir soralım kendimize 40binlik açıktan sizin kadronuz düşülerek 20bine inmiş şimdi sizi tekrar bu sınava sokarak 20binlik kontenjanı gümbürtüye getirmek amaç...denildiği gibi bu kadro işsiz insanlarla dolsun kadro hakkıyla dolunca kurumlar arası iş değiştirme sınavı yapılsın kimse itiraz etmez ona ama birlik ve sağ duyu şart bencilik yok biz olursak başarabiliriz....

Üye
    aykut1972 Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    09:33
    Yaşadığı Yer
    GÜZEL HATAY'IM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş neye çırpınıyorsun anlamadık...boşuna.

Üye
    emilyo Avatarı

Son Giriş
    05.09-2014
    Saat
    13:18
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar , bedensel ağır özürlü olanlar bu sınava girebiliyormu..

Üye
    taha_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:18
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

sakin arkadaşlar birilerinin menfati doğrultusunda tutupta öyle bi madde konması abest olur,başka yerdede yaş şartı konulsun deniyo.herkes kendi penceresinden baktığı için ortak paydada buluşmak zor bu hususta.kişisel fikrim bireyler seçimlerinde hata yapabilir,universite sınavını kazanıp başka bölüm için tekrar hazırlananlar gibi.ki bu zamana kadar alımlar meb ve sağlıktan ibaret olduğundan bireylerin insiyatifi dışında yapılan seçimlerdi,insanlar işsizlikten kurtulmak için bu kurumlara geçti.Şimdi daha iyi kurumların gelceğini düşünerek veyahut başka özel sebeplerden dolayı sınava girmesi normal.

Öngörüm sınavı Ösym düzenliceğinden en azından konular açıklanan kadar eski meb ve sağlık sınavlarından ziyade kpss konu ve sorularına bakmaktan yana.Giren kişi sayısıda çok olcağından daha eleyici olması açısından 50 ile sınırlı kalmaz diye tahmin ediyorum soru sayısı.

Üye
    alidulger Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    29.05-2014
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: golden_heart Mesajı Gör
    alidulger;
    raporunda süreli iabresi varsa o zman kritik..bence özida yı ara ve sor.. Tel:0 (312) 229 55 11
    valla hocam şimdi tekrar baktim sürekli bölümünde hayir yaziyo gecerlilik süresi 2 yıl yaziyo

Üye
    mustafagönüzoğlu Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    21.12-2012
    Saat
    14:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Iyi akşamlar arkadaşlar 29 nisanda yapılacak olan sıilendirmesi navda ne gibi belgeler isteniyor bilenlerin bilgilendirmesi dileğiyle,ben orta 2 terk yüzde 92 ağır özürlüyüm rapor tarih 2008 ,acaba tekrar rapor almam gerekiyormu,

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Kardeşim %3 özürlü boş kadro için yapılıyor memur olanlar sınava girerse yerleri ya direk olarak boş sayılcak yada hakkıyla işsiz insanla dolacak kadro...kimseye boş umut verilmeyecek boş kadroları dolduruyoruz diye genelge yayınlansın sınavın iptali için dava açacam bende çalışan birisi iki kişi sayılıp işsiz insan yok sayılamaz...

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar, sınavın soru sayısı hakkında bilgi yok denmiş, ben araştırma yapmıştım bir ara internette 50 diyordu ne yani her seferinde farklı sayıda soru mu soruluyor bu işin bir standardı yok mu???

Üye
    alidulger Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    29.05-2014
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

golden_heart hocam aradim o numarayi tamm sorun yok dediler 2011 de aldıysaniz girebilirsiniz dediler tşkler hocam işallah herkes istedigi memurlugu kazanir

Üye
    okens Avatarı

Gerçek Adı
    Okan
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    14:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: cenaphan Mesajı Gör
    % 40 işitme engelli 2 yıl süreli 27.12.2011 tarihinde raporumu aldım.acaba 2012 de yapılacak ömss sınavına girebilirmiyim?
    tabiki girersin. sınava çalışmaya başla zamanını boşa harcama.

Üye
    intro23 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hepinizin affına sığınarak soruyorum arkadaşlar.daha yeni üye oldum bilgim yok çünkü..ben daha yeni rapor aldım..işitme'den % 49 rapor aldım..şimdi sınav için hazırlanacağım ama sorum şu.ben askerlikdende rapor aldım yani 4 ay askerlik yaptım daha sonra gata hastanesinden rapor aldım..askerlik yapamayanlar yani askerden rapor alanlar devlet memuru olamıyor diye duyum almıştım daha önceleri..böyle birşey varmı ?

Üye
    YUCi Avatarı

Gerçek Adı
    Yücel Gürsoy
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    intro23 kim dedi sana öyle?Engelli isen doğal olarak askerlikten muaf olursun. Devlet engelli kadro alımı yaparken "askerlik yapmak mecburidir" demez çünkü %40 ve üzeri tüm engelliler haliyle MUAF tutulurlar askerlikten. Sen askerlikten "askerliğe elverişli değildir" raporu almışsın o kadar. Askerlikten böyle rapor alanlar kamuda çalışamaz diye yanlış duymuşsun bence, tabi bu kişisel fikrim çünkü benim de bu mevzuatla ilgili tam bilgim yok ama şuna eminim. Askerlikten böyle "askerlik yapamaz" raporu almış olsan bile kamuda çalışabilirsin. Devlet eğer askerlik yapmış engelli ararsa işi bayağı zor!Ancak askerlikten sonra engelli kalan olursa bulabilir bu standarta uygun birilerini.

Sayfa 11 / 37 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 25.01-2012, 11:20
  2. 05.01-2012, 21:51