Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 54 mesajın 46-54 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar hizmetlilik çok zor bir engelli için bazen yapılamayacak kadar ağır . ama ne yaparsın sana verilen işi yapmak zorun dasın çoğu zaman engelli olma çokta umursanmıyor

arkadaşlar ne acıki çoğu memur atandıkları yere gitmiyor yakın zamanda buna gözümle şahit oldum .Meb de hizmeti olarak çalışan bir arkadaş vardı ceza evine idari işler memur olarak atandı ama buraya gitmemiş . güzelim kadro heba oldu . kendisi yerine atanacak arkadaşı da engelledi .

Üye
    habip50 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    9

Arkadaşlar Moralinizi bozmak istemem ama yönetmelikte ki şu madde "Engellilerin sınavı
    MADDE 19 - (1) Bakanlık, başvuru şartlarını taşıyan ve atama yapılacak görevi yerine getirmesine engel bir hâli olmayan engellilerin sınavlarının yapılabilmesi için gerekli önlemleri alır.
    " demektedir. yani şartları taşısanız bile eğer birileri sizi engeliniz sebebiyle yetersiz veya görevi yapamaz gibi bir not düşerse sınava giremezsiniz veya atanamazsınız. bence bu maddenin kaldırılması için mücadele etmemiz gerekir.

Üye
    efsane999 Avatarı

Son Giriş
    05.08-2014
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Habip50 iyi yorumlayınız lütfen!

Üye
    habip50 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    9

efsane999, buyrun sizin iyi yorumunuzu görelim, paylaşın lütfen

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: officer Mesajı Gör
    Bu dilekçeyi kurumunuza verin kurumunuz kabul etmez ise direk ilçe MEM e götürüp verin. İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE
    …../…………
    04 TEMMUZ 2010 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu Özürlü Devlet Memuru alımı sınavı ile kurumunuza atandım ve 14/09/2010 tarihinde göreve başladım.
    16.09.2004 tarihli Resmi Gazete yayımlanan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmeliğin, 25. maddesinde belirli bir mesleği olan özürlülerin meslekleri ile ilgili işlerde çalıştırılmaları esastır. Belirli bir mesleği olmayan veya mesleğine uygun kadro bulunmayan özürlüler, özür durumlarına göre, yapabilecekleri hizmetlere ait mevcut kadrolarda çalıştırılır. Özürlüler, özürlülüklerini arttırıcı veya ek özür getirici işlerde çalıştırılamazlar denilmektedir.

Ayrıca;
    2002/58 sayılı Başbakanlık Genelgesinde; ’Kamu kurum ve kuruluşları, istihdamı zorunlu özürlü personel kontenjanları açık tutmayarak süresi içinde sınav açacak, özürlülerin eğitim gördükleri alanlarda, eğitim düzeylerine, mesleki bilgi ve becerilerine uygun iş ve görevlerde istihdamlarının sağlanması için özen gösterecektir. Denilmekte

Görev yaptığım okulda tarafıma verilen temizlik işlerinin, fotokopi işlerinin birçoğu beden gücü gerektirmekte ve yorucu olmaktadır. Fotokopi çekerken sürekli ayakta kalmaktayım. Bununla birlikte temizlik işlerini yaparken protez bacağım terlemekte, bu terlemeden dolayı kullandığım protez arıza çıkarmakta ve engelli olan bacağımda yaralar oluşmakta, bu sebeple ağrılardan ayakta durmakta ve yürümekte problem yaşamaktayım.

Söz konusu yönetmeliğin belirtilen maddesi doğrultusunda tekrar bir görev tanımı yapılmasını istememe rağmen okulum yönetimi bana ekte bulunan cevabı vermiştir. Bilgisayar işletmenliği sertifikam ve açık öğretim fakültesi kamu yönetimi öğrencisi olduğum göz önünde bulundurularak tarafıma özrümü arttırmayacak veya ek özür getirmeyecek işler verilmesi hususunda;

Gereğini arz ederim.
    değerli arkadaşlar ben engelli memur olarak bir okulda çalışıyorum, memuriyette 4. yılım. ocak 2013 te bu tür görevlere ilaveten kış mevsiminde tarafıma verilen milli eğitim müdürlüğü ve okul arasında ki evrak getir götür görevi sebebiyle müdürle sıkıntı yaşadım. tam 3 kez soruşturma geçirdim. Allaha şükür aldığım cezaların tamamını iptal ettirdim fakat bu iptaller iddaların içeriğinden dolayı "engelliyim şu görevleri yerine getiremem " savından değil şekil ve usul yönünden iptal edildi. kısacası müdür usul yönünden hata yaptığı için yırttım. engelliye verilen engel artırıcı görevler yüzünden değil ne yazıkki kanunları bizim yorumladığımız gibi yorumlamıyorlar. bu alıntıdaki " Ayrıca;
    2002/58 sayılı Başbakanlık Genelgesinde; ’Kamu kurum ve kuruluşları, istihdamı zorunlu özürlü personel kontenjanları açık tutmayarak süresi içinde sınav açacak, özürlülerin eğitim gördükleri alanlarda, eğitim düzeylerine, mesleki bilgi ve becerilerine uygun iş ve görevlerde istihdamlarının sağlanması için özen gösterecektir. Denilmekte" kırmızıyla işaretlediğim ifade net bir ifade olmadığından haksız düşüyoruz. nereye çekersen oraya sünüyor
    benim soruşturma müdürün beceriksizliğinden ve yaptığı usul hatalarından iptal oldu üstelik bende onu usulsüz yaptığı soruşturmadan dolayı şikayet ettim ve oda soruşturma geçirdi ama bu engelli olduğumdan veya engelliyi koruyan kanunlardan olmadı. dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. ayrıca bu konuda başı sıkışan arkadaşlar benle özelden iletişime geçebilirler yardımcı olurum.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

özürlülerin görevde yükselme sınavına girmelerinde yasal bir engel yok.veri hazırlama ve kontrol işletmeni iken ,kasım 2011 de içişleri bakanlığı görevde yükselme sınavına girerek şef kadrosuna geçtim.86,66 puan alarak(60 sorudan 52 doğru,8 yanlış) il genelinde 25 kişi arasından 1.oldum.türkiye genelinde ise 2883 kişi arasından 339.oldum.
    engellilerin gerek vhki,gerek şef,gerekse il,ilçe ,şube müdürlük sınavlarına girmelerine yasal engel yok.

Üye
    habip50 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    9

tabii engel yok arkadaşlar ama olabilirde, şuana kadar olmadığı ileride de olmayacağı anlamına gelmez, madde 19 birilerinin bizim şu veya bu görevleri yapıp yapamayacağımıza karar verebilmelerinin yolunu açıyor diyorum. birileri sizin hakkınızda eğer bu görevi yapamaz derse ne olacak? madde açıkça yazmış " MADDE 19 - (1) Bakanlık, başvuru şartlarını taşıyan ve atama yapılacak görevi yerine getirmesine engel bir hâli olmayan engellilerin sınavlarının yapılabilmesi için gerekli önlemleri alır." diyor. atama yapılacak görevi yerine getirmesine engel bir hali olmayan engellilerin sınavlarını yapar diyor yani engel hali olanları yapmaz. böyle durumda sizin 86.66 puanınıza mı veya kıdeminize veya eğitiminize mi bakacaklar? sanmıyorum. bu madde bize ilerde çok sıkıntı çıkarabilir. hukukçu arkadaşlar bu maddeyi inceleyebilirler mi?

İnşallah bu şeflik sınavına bende giricem, maliye mezunuyum. hayırlısı bakalım.

Üye
    *Miray* Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli bir personelin kariyer hakkı yok gibi yazmışsınız. Dediğiniz şey 657 Sayıl Devlet Memurları Kanununa çok ters.

Kariyer:
    B) Devlet memurlarına, yaptıkları hizmetler için lüzumlu bilgilere ve yetişme şartlarına uygun şekilde, sınıfları içinde en yüksek derecelere kadar ilerleme imkanını sağlamaktır.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: habip50 Mesajı Gör
    Arkadaşlar Moralinizi bozmak istemem ama yönetmelikte ki şu madde "Engellilerin sınavı
    MADDE 19 - (1) Bakanlık, başvuru şartlarını taşıyan ve atama yapılacak görevi yerine getirmesine engel bir hâli olmayan engellilerin sınavlarının yapılabilmesi için gerekli önlemleri alır.
    " demektedir. yani şartları taşısanız bile eğer birileri sizi engeliniz sebebiyle yetersiz veya görevi yapamaz gibi bir not düşerse sınava giremezsiniz veya atanamazsınız. bence bu maddenin kaldırılması için mücadele etmemiz gerekir.
    Habip bey bu yönetmelik sınav ile ilgili biz GYS ve hizmetlilerin sorunlasrı için görüş bildirmiştik. Konuyu baştan okur iseniz daha faydalı olur..

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    TEÇ-SEN: "Hizmetlilerin Sınavsız Memur Olması Talebimiz Kamu Personeli Danışma Kurulunda Görüşülecek!"

Milli Eğitim Bakanlığı merkez/taşra teşkilatı okul ve kurumlarında yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan lise mezunu eğitim çalışanlarının bir defaya mahsus olmak kaydıyla sınav olmaksızın memur kadrolarına geçirilmesi talebiyle T.C. Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığına yönetmelik değişikliği için Teç-Sen olarak resmi başvurumuzu yapmıştık. Başvurumuzu Görmek İçin Tıklayınız.
    Talebimiz ile ilgili olarak Devlet Personel Başkanlığı sendikamıza vermiş olduğu 06/03/2013 tarih ve 1372 sayılı yazında; "... yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personelin genel idare hizmetleri sınıfına sınavsız olarak geçirilmesi hususu da değerlendirilmiş olup, gündemde yer alan konulara ilişkin çalışmaların Mart ayı içersinde yapılacak Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısına kadar devam etmesi kararlaştırılmıştır."Denilerek, Teç-Sen olarak başlattığımız "Sınavsız Görevde Yükselme"lerin önünü açacak bir uygulamanın ilk adımı tamamlanmıştır.
    Ayrıca, Başkanlık yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler neticesinde; sınavsız görevde yükselmeler ile ilgili çalışmanın tamamlandığı ve Mart ayında yapılacak toplantıda karar altına alınacağı sendikamız yetkililerine iletilmiştir.
    Eğitim çalışanlarının Sınavsız Görevlerinde yükselmeleri için atılan adımlar dikkatle izlenmesi gereken önemli bir adımdır. Çünkü bu güne kadar yapılan tüm yükselmelerin tamamının sınavla olması, bazı sendikaların sınav zamanlarında eğitim çalışanlarını "Sınavda size yardım edeceğiz!" v.b. yalanlarda kandırmaya çalışıp sınavları rant kapısı gibi görmesi eğitim çalışanlarının mutlak talebi olan "Sınavsız Görevde Yükselme" önünde önemli bir tehlikedir.
    Teç-Sen Sendikası olarak, "Sınavsız Görevde Yükselme" uygulamasının biran önce hayata geçmesi ve eğitim çalışanlarının "Sınav Ne Zaman Açılacak!" sorusunu sormadan, eğitimlerini tamamladıkları an itibarıyla görevlerinde yükselmelerinin sağlanması için gerekli olan tüm adımları, görüşmeleri ve çalışmaları yapmaktayız.
    Kamuoyuna ve Eğitim çalışanlarına saygıyla duyurulur.
    TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ
    bu konu için başlık açtık başlık kapsamın dada değerlendirelim . hoş bir gelişme

Alıntı:Teç-Sen

Böylesi bir durum yeni yapılacak ekpss yi de çok olumlu bir yönde etkiler ...

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234