Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 54 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    12 Ekim 2013 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 28793
    YÖNETMELİK
    Millî Eğitim Bakanlığından:
    MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONELİNİN GÖREVDE YÜKSELME, UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ VE YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMASI HAKKINDA YÖNETMELİK
    BİRİNCİ BÖLÜM
    Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar
    Amaç
    MADDE 1 − (1) Bu Yönetmeliğin amacı, Millî Eğitim Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatına ait kadrolara, liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde, hizmet gerekleri ve personel planlaması esas alınarak görevde yükselme ve unvan değişikliği ile yer değiştirme suretiyle yapılacak atamalarda uygulanacak usul ve esasları belirlemektir.
    Kapsam
    MADDE 2 − (1) Bu Yönetmelik, Millî Eğitim Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatı kadrolarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapanlardan bu Yönetmelikte sayılan görevlere görevde yükselme, unvan değişikliği ve yer değiştirme suretiyle atanacakları kapsar.
    Dayanak
    MADDE 3 − (1) Bu Yönetmelik, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 25/8/2011 tarihli ve 652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, 15/3/1999 tarihli ve 99/12647 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik, 19/4/1983 tarihli ve 83/6525 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır. http://www.resmigazete.gov.tr/default.aspx#

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

officer Bu başlığa gösterdiğin ilgi ve alaka içinçok teşekkürler ... Engelli arkadaşların çoğu , atanmış olsun olmasın , bu başlığın hassasiyetinin farkında değil . Aslında atanmışdan daha çok atanmayı bekleyen arkadaşlar için önemli bir durum ...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Gönül isterki kamuda çalışan engelli kardeşlerimiz bu konu üzerinde yoğunlaşsın ama hallerinden memnunlar ki yazmıyorlar. Gerekli yerlere mail attım umarım sunoç sizin lehnize olur..

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Officer bu ne duyarsız insanlar ya . Luzumsuz magazin bir başlık olsa on binlerce tıklanır yüzlerce yorum yapılır .. ekpss tarihi öne alınmış 6 ay önceden derdi aldı .. arkadaş burda ömsss ye yeni adıyla ekpss 5/6 bin kişi fazladan girmesin binlerce kişi atamış bir kurumda çalışıyorken tekrar atanmasın diye uğraşıyoruz .. yok .hele bir engelli hizmetli atansınlarda dünyanın kaç bucak olduğunu görsün ler '' Ben gördüm .. Yeri geldi özür oranım artı yeri geldi canım pahasına görev yaptım .. sağ kolumda 250 tane iç ve dış dikişle ve bunun yanı sıra vücudumda iç kanama riski olduğu halde çok ağır yüklerde taşıdım, vucudum kara ciğre rahatsızlığı var mikrop almaya açık .. buna rağmen temizlikte yaptım , çöpte attım ve yanı sııra onlarca zor iş .. yapma bakayım aday memursun sen engelliymişsin kimin umrunda .. bir disiplin cezası kapı dışarı
    , .. atanıp tek bir yorum bile yapmayanlarada yazıklar olsun onlara hiç sözüm yok ..

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

resmi gazetede yayımlandıysa yapacak bişey yok geçmiş olsun...

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bio yönetmeliklere ek meddeler gele biliyor .. kaldı ki engelliler için hayli hayli gele bilir .. benim şahsi farazi fikrim nasıl ki sayısı yüzbinlere varan sözleşmeli sözleşmeli personele kadro geldiyse .. sayısı binlerde kalan engelli hizmetli kadrosuna da memurluk yolu sınavsız yönetmelik siz açılmalı . engelli hizmetli sınıfındaki tüm arkadaşlar memur olmalı .. dahası yeni yapılacak ekpss de ise Engelli hizmetli engelli memur kadrosuna dönüşmeli ..

Üye
    devran29 Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

yaw zatı atanan adam nıye bı daha basvursun baskasının hakı gıdıyor keske ben atanabılsem paspascıya bıle razıyım yeterkı devlet kadorusu olsun

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devran yorumun için saol ..
    Ama ölülerde beller miş ki diriler her gün helva yiyor ... Aman ha atanmayla iş bitmiyor . bu nasıl bir işse atanmadan önceki psikoloji ile atandık dan sonraki psikoloji aynı değil. neden hakka giriyorlar diyorsun ya cevap belli kaç tane yorum var sayılı . kaç kişi yorum yapmış sayılı .hakkı hukuku düşünen kim... Atanma mış kişiler kendini düşünmez bu başlığa ilgi göstermez yorum yapmaz desteklemezse, atanmış o seni niye düşünsün ki . yorumlarımın çok büyük bölümünde ısrara belirttim bu konu Ekpss sınavı kadar önemli yok arkadaş bizim millet kendi için hayati değerli şeylere gereken önemi vermiyor .Atanmış biri sınava girerken de yeniden atanırken de senden hep avantajlı 10 adım önde ...zaten atanmış azda olsa tuzu kuru , en iyi tercihi yapar en iyi kadroyu yazar.. şu an çoğu tanıdığım çalışmaya başladı bile ekpss girmek için gün sayıyorlar ..

ATANAN BİRİ BİRDAHA NASIL ATANSIN Kİ DEMEYİN ... Farazi konuşuyum kamuda atanıp çalışan birinin yeniden atanması çok da zor değil .. zaten kamuya atanmış atanacak bir bilgi ve beceri potansiyeline sahip yeniden bir bilgi tazaler üzerine biraz daha çalışır eskiden 80 le atanmıştır şimdi 85 le 90 la atanır .. geçmiş sınavda yaptığı hatalarında farkındadır zaten üzerinde atanmışlığında rahatlığı var .. Tercih yaparken de sıfır hatayla tercih yapar , en iyi kurumu en iyi maaşı kapar ) .. Nasılmı Kamuda çalıştığı sürede fazlaca bilgi ve beceriye sahiptir , çalışma sürecinde bu bilgi ve beceriyi edinmiştir ..tercih yaparken ve sınavda sizin le aynı oranda hata yapmaz

Üye
    mcagatay Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    TR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devran29;

Biliyoruz o paspasaa bile razıyım diyen arkadaşları, şimdi herkes yeniden sınava hazırlanıyor. Öyle dışardan bakınca size kolay geliyor olabilir ama emin ol değil. Hizmetli atansan 2 gün sonra sızlanmaya başlarsın. Atandığımıza şükrediyoruz ama sanki paspas yapmakla iş bitiyor gibi konuşmayalım. İmkanın varsa git bir engelli hizmetliyle otur sohbet et. Hayatta kolay iş yoktur.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Hizmetli kadrosunda çalışan engelli kardeşlerime bir tavsiye heyete başvurarak çalıştırılmayacağı iş alanlarını çok net bir şekilde ibare ekletmeleri örneğin ; uzun süre ayakta durmayı gerektirecek işlerde çalıştırılamaz gibi, eğer kurum sizi halen ağır işlerde çalıştırmaya devam ederse o zaman kurumun bağlı olduğu müdürlüğe, kaymakamlık ve valiliğe şikayet ediniz en son bimere yazınız hiç ama hiç bir sonuç alamazsanız ki mutlaka alırsınız o zaman mahkemeye müracaat ediniz ...

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Bio Ben hizmetli Görevin deyim raporda yetmiyor.Ben yeni bir yerde görev aldım işe daha başlamadım ,yeni görev yerime geçen gün hastalığmla ilgili engelli raporumu götürdüm adam 10 dk vallahi raporu inceledi bu ne ki diyor . onun sağlık kurulu raporu olduğunu idrak edemiyor . tek tek rapor üzerinde ben izah ediyorum . dönüyor diyor ki sürekli ibaresi olan rapora bu 2010 tarihine ait bu geçersiz diyor yenisini getir diyor şaka gibi . yettimi yetmez dönüyor çalışa bileceği işler bölümünde benim raporumda aşırı sitres gerektiren işlerde çalışamaz ibaresi var adam doktor gibi teşhis getiriyor , bu iş seni ne sitrese sokmaz ki . diyor nerden biliyon sen doktormusun beni sitrese sokacak bir olumsuzluk da başına neler gelebilecek bilmiyor , soruyorum efendim ben engelliyim ne iş yapacam diyorum , geldiğim yerde hastalığımdan dolayı pek hizmetli görevi yapmadım diyorum . CEVAP OLARAK ŞU YANITI ALIYORUM BURADA HERKES HER İŞi YAPAR . OZAMAN SENİ BURAYA VERMESELERDİ diyor sen hizmetlisin kadronun gereğini yapacan diyor senin engelli olmanı görmezden geliyor işne gelirse . hadi itiraz etsene.. yönetmelikten engelli haklarından söz ettim beni itham etti ben bunca yıllık memurum sen 6 ayda bukadar şeyi nerden öğrendin diyor .. hakla hukula da hiç ilgilenmiyor . ... .. bu zihniyet Engelli çalışınına ne yapar hele hizmetliyse ne yapar sen hiç düşündün mü .....

Arkadaşlar Hizmetli kadrosunun mahiyeti olarak iş ağır ve beden Gücüne dayalı işler. Çoğu yük taşıma , Gel git , Temizlik ve Buna benzer işler. Mesala Ben Bu göreve başladığımda bel fıtığı yada benzeri bir sıkıntım yoktu. Şu an ise Bel fıtı oldum şiddetli ağrılarım var . Bu daha yaşadığım onca olumsuzlukların yanında devede kulak. Ama Kimseden Şikayet ci veya Durumum dan azırganır değilim . Bunada Bin şükür .

Ben Yardımcı Hizmetlerim .Kimilerine Göre Hizmetci. Bu Ne zaman olumsuz bir durum olsa sanki suç gibi yüzüme vurulur olsun .. Namusumla ekmeğime kazanıyorum ya Bu bana yeter . Devletin verdiği işi layıkı ile yapmak zorundasın . Aldığın parayı Hak etmek zorundasın .. Bu işini layıkı ile yapmamak Benim için vatana ihanet gibidir . Canımdan olsam verilen görevi yerine getirim . Kadromun Gereği Bu ben yardımcı hizmetliyim Kendim ettim kendim Buldum ). ''Çoğu Engelli arkadaşın Hizmetli Kadrosunda çalışma şartları da çok ağır. Biz engellilerin Kanun la ve yönetmelik le korunan hakları var . Fakat Bu haklar uygulama da çoğu kez hayata geçmez, geçmiyor da .Ben Bu durumu bizati yaşayarak testtdim . Kaç defa engelimin bir getirisi yaşanılan olumsuz olaylar da Engelli ve özürlü haklarını dile getirdim .Fakat hiç bir Olumlu sonuç alamadım . dahası hiç bir olumlu sonuç alamadığım gibi daha büyük olumsuzluklara karşılaştım .Eskisinden daha büyük tepkiler aldım . Daha da çok sıkıntı da Kaldım .Buda aslında doğal hiç bir zaman teori ile pratik tam anlamı ile tutmaz ..

Engelli arkadaşların çoğu , yaşadığı zorluklar karşısın da susar vallahi bence susmak da zorunda stajer memurluk korkusu var . nasılsa her fırsat başına kalkılıyor bir tehdit olarak öne sürülüyor şaşıp kalıyorsun .Aslında engeli memurun yada Hizmetlinin çok büyük bir namüsait yüz kızartıcı suçu oladığı sürece stajyerlik yükü de sırtından alınmamalı . Engeliler bu korku ve kurumdaki baskı vb etkenler neticesinde çoğu tehlikeli ve zor işi canları hayatları pahasına yapıyorlar ,Nereden mi biliyorum kendimden biliyorum ... Özellikle de Psikolojik ve Ruhsal hastalığı olan Engelinin İşi daha da zor . Bu arkadaşlarımın Gözle Görünür Bir özürü Engeli olmaması , bazen ön yargıya ve yanlış anlamalara sebep veriyor.Onlardan Normal bir Hizmetliden (Yüzde yüz salam birinden )beklenen iş gücü ve Çalışma performansı beklentisine yol açıyor . Eğer bu beklenti karşılanmazsa da , iki taraflı ağır sıkıntılara yol açıyor. Bu arkadaşların çoğu daha ağır işlerde ve daha çok psikolojik baskı altıda kalıyor '

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Kalender Şah hakkını vereceksin o zaman yazacaksın şikayet dilekçeni çalıştığın kurumun il ve ya ilçe müdürlüğüne onlarada dikkate almadıkları takdirde bakanlığa kadar şikayet yolunu dile getireceksin ama cazgırlık yaparak 6 yıllık memurluğu ve bildiklerini görecek raporun geçersizliğini söyleyen şahsiyetsiz dingil anasınından emdiği sütü burnundan fitil fitil getireceksin bak mersinde olan bir olayı yazayım o zaman öyle pes etmek yok arkadaşım; Kadının biriside oğlu engelli işe girmiş ömssyi kazanarak çıkmış vali yardımcısına hani engelliye sahip çıkıyordunuz vali bey demiş reklama gelince herkes engellinin yanında icraata gelince kimse yok demiş, ben evladıma iş bile yaptırmıyorken çocuğum çalışmak istedi ama engel durumuna göre bir iş değil ağır işlerde çalıştırıyorlar lafta dinlemiyorlar tersleyip duruyorlar bunun üzerine vali yardımcısı direk okullara yazı yazmış, bunu anlatan kardeşim şuanda milli eğitimde hizmetli kadrosunda çalışan aynı zamanda siteyide ziyaret eden bir kardeşimiz bu yüzden olmuyor diyerek meydanı bu çok bilmiş iş güzar gevşeklere bırakmayın raporu anlamıyormuş anlatacaksın, bak ben temmuz 4 de raporum ile araç aldım tertibata kadar taktırdım maliyedeki memurlar kıllık yaptılar özel tertibatlı araç kullanması uygundur raporumu hemde yasada çok net belli iken bende dilekçe yazdım hangi yasaya göre benim raporumu kabul etmiyorsunuz diyerek tarafıma tebliğ edilmesini istedim, arkasına hemen bimere şikayette bulundum savunma istediler , kendilerinede şikayette bulunacağımı söyledim savunmaları istendi sonra ne oldu biliyomusun , Tebliğ istedim dilekçeme yanıt veremediler, bimer şikayetinden dolayı memurların savunması istendi, şimdi aradılar gelip ötv indirimli aracınızı alabilirsiniz dediler. Uzun lafın kısası nasıl hareket edeceğiniz size bağlı haklı olduğunuz durumlarda susmayın arkadaşım gerekirse sesinizi yükseltin 6 yıllık memur olduysa padişah mı oldu ? memur olmuş ama ne insan olabilmiş nede engelliler ile ilgili bilgi sahibi olabilmiş 2010 sürekli raporun açıklamasını bilmeyen bir dingil işte kolay gelsin kardeşim umarım anlatabilmişimdir. En kısa zamanda rahata kavuşman dileğimle saygılar...

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bio Ben Kalender ŞAH olarak ; burada bu kadar insana sözcülük yapıp , Açtığı genel duyuru dışında engellilerin menfaatlerini ve göz ardı edilen gerçekleri dile getirdiği başlıklar ve bunların çözüm yolu ola bilecek önerilerin bulunduğu yorumları yazıları , makaleleri on binlerce tıklanan biri olarak susmam , susamam '' o on binlerin onbinlerce Engellinin vebali sırtındayken '' orada onun veya onun gibilerin biz Engellileri sindirmesine izin verecek değilim ,. terzi söküğünü dikemez durumunda kalmam
    ... Tabiki hakımı ve hakkımızı sonu na kadar savunacağım

ömss yönetmeliği derki

İşyerlerinin özürlülerin çalışma şartlarına göre düzenlenmesi
    MADDE 20 ‒ (1) Kamu kurum ve kuruluşları çalışma yerlerini ve eklentilerini, özürlülerin erişebilirliğine uygun duruma getirmek, özürlülerin çalışmalarını kolaylaştıracak gerekli tedbirleri almak ve özürlülerin görev yaptıkları kadronun gereği olan işleri yapabilmeleri için özür durumlarına göre gerek duyulan yardımcı ve destekleyici araç ve gereçleri temin etmek zorundadır.
    Özürlülerin çalıştırılacakları işler
    MADDE 21 ‒ (1) Belirli bir mesleği olan özürlülerin meslekleri ile ilgili işlerde çalıştırılmaları esastır.
    (2) Belirli bir mesleği olmayan veya mesleğine uygun kadro bulunmayan özürlüler, özür durumlarına göre yapabilecekleri hizmetlere ait mevcut kadrolarda çalıştırılır. Özürlüler, özürlülüklerini artırıcı veya ek özür getirici işlerde çalıştırılamaz.

Bu yönetmeiliğin uygulanması için elimden geleni yapacağım ...

Bu arada Sivas da Vali yardımcımız Ömer Kalaylı beyle tanışmak nasip oldu . Kendisi çok Mütevazı ve yardım sever bir kişi . Ben onun yanına korkarak çekinerek gittim . Engelli olduğumu ve sorunumu belirtdim . Benden yardımını esirgemedi sorunumun çözüme kavuşması için büyük çaba sarf etti . sorunumun çözülmesi için kurumu harekete geçirdi . sorunumu halleti .. Vallahi ALLAH işini Gücünü Rast getirsin , Mevkiğini makamını yükselsin . Böyle insanlar o makamlarda olduktan sonra bizlerde hakkımızı yönetmeilk ve kanunlar çerçevesinde aradıkça inanıyorum sorunlarımıza çözüm bula biliriz ..

Üye
    suyum Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalender Sah; neden gittin Valilige? Ne sorunun vardi? Ve nasil bir cözüm getirdi sorununa?

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hadi geçmiş olsun o zaman gözün aydın demek ki neymiş 6 yıllık memuru bir şekilde öpeceksin oda anlıyacak

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon