Sayfa 9 / 11 İlkİlk ... 567891011 SonSon
Toplam 151 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    10UR Avatarı

Gerçek Adı
    ONUR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TARSUS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Her zamanki gibi haklıyız inşallah bu hakkımız yenmez neden boş yere yansın o kadar kadro.

Üye
    akgas Avatarı

Son Giriş
    27.09-2013
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastanede aynı görevde çalışan bir abiye sordum kpss atanmış atamadan önce nitelik yokmuş ama atana olduktan sınra ek belge olarak istemişler ama bu norma atama da engellidegil bizde nasıl olur ekte isterlermi bilmiyorum

Üye
    sert olsam Avatarı

Gerçek Adı
    serdal şeker
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her şey olabilir fakat :karamsar-lıgı bırakıp tercih formunu takip etsek ve orada yazanlar aslonan deyip yazsak cünkü ösym aslonan dır

Üye
    ED. Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    XXXXX
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aradım henüz ulaşamadım.
    Devlet kurumlarının telefon hatları hala eski sistem galiba sene 2013 hala açan yok.
    50 kez aradım.

Üye
    hodbin Avatarı

Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    10:04
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli/Gölcük
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    66

(2- Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı en az 120 saat süreli bilgisayar kullanım belgesine sahip olmak, okulların bilgisayar bölümünden mezun olmak veya okullardan iki dönem bilgisayar eğitimi aldığını belgelemek,)
    Üniversitede okuduğunuz bölümde en az iki dönem bilgisayar dersi görmeniz yeterli, sertifika gerekmez. Ancak gördüğünüz dersleri gösteren bir transkript istenecek.

Üye
    savaserdogan Avatarı

Son Giriş
    18.03-2013
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Klavuzda 6225 kodu yok.ASıl tartıştığımız sorun bu.Engelliler açıkta kaldı denerek nutuk atılıyor.Çok önemli noktalarda bilerek açık bırakılıyor.VHKİ'yi tercih edip sertifika yüzünden bir engelli açıkta kalırsa bunun sorumlusu bu kodu klavuza koymayıp isteyen kurumlardır.Her yerde günlerdir açıklanan bu soruna çözüm getirilmemiştir.Bu saatten sonra bunun bilinçli yapıldığından başka bir düşüncem kalmadı şahsım adına.Klavuza 6225 kodunu koyma atamada iste.Bu alibabanın çiftliği diye bir hikayeyi aklıma getiriyor.
    Suçlu hazır yanlış tercih yapan engelli.Diğerleri çok masum.

Üye
    ED. Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    XXXXX
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aradım ve görüştüm numara şudur: 0312 705 1127-28
    Aynen sordum dedim. Geçen yıl ÖMSS atamalarında kılavuzda olmamasına rağmen TKHK sertifika istedi. Bu sene de öyle birşey olacak mı? dedim.
    Sertifika istenir dedi. Devamında Devlet Personel Başkanlığının sitesinde
    VHKİ için sertifika istenmeyecektir ibaresi yer alıyor dedim o zaman istenmeyede bilir dedi. Sonra yönetmeliğimizde var ama kesin birşey söyleyemem dedi yöneticilerimizin takdiridir dedi. Transkript geçiyor ama.
    Neyse DPB'yi arayacağım şimdi

DPB'ye ulaşamadım ama TKHK'yı tekrar aradım.
    Net bir şekilde söyledim.
    DPB'nin sitesinde kurumlar için özürlü istihdam rehberi PDF dosyasının 21.sayfasında yazıyor dedim.
    Burada arkadaşlarla istişare ettik.
    İSTENMEYECEKMİŞ DEDİ

Sonuç İSTENMEYECEK

Üye
    syildirim1412 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar kurumlar Ösym nin yayımladığı tercih klavuzunda belirtilen nitelikli kodlar dışında herhangi bir belge sertifika vb şeyler isteyemezler. bu kesin.

Üye
    ED. Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    XXXXX
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arayamayanlar Memurlar.nette bölüm editörü de aramış ve ona da aynısını söylemişler.
    Yani artık herhangi bir muamma kalmadı.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu V.H.K.İ. İçin Bilg. İşlet. Sertifikası İstiyormuş - Memurlar.Net - Forum

Üye
    savaserdogan Avatarı

Son Giriş
    18.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İstanbul Barosundan bir avukatla görüştüm.Klavuzun belirleyici olduğunu herhangi bir hak kaybetme durumunda yasal yollarla bu hakkın savunulabileceğini belirtti.

Diğer yandan devletin engellilere yönelik kadro çalışması çerçevesinde ,bazı hususları esnetebileceğini bu sebeple sertifika konusunda çok endişelenmeye gerek olmadığını belirtti.

İlerde kurumlar da klavuza aykırı bir belge istenirse yasal olarak hakkınızı arayabilir ve kazanabilirsiniz.

Üye
    ED. Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    XXXXX
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vay arkadaş bilgi artık RESMİ...

İSTENMEYECEK

Üye
    soyer Avatarı

Son Giriş
    25.09-2014
    Saat
    09:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

insallah istenilmez ama resmi bilgi derken telefon konusmasi disinda bir aciklama yapildimi

Üye
    savaserdogan Avatarı

Son Giriş
    18.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaş kurumdan bilgisini almış,yasal olarak ta durum net.Bu sebeple tercihlerinizi kimsenin etkisi altında kalmayarak yapın.

Üye
    ED. Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    XXXXX
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi kılavuz da 6225 yok, DPB'nin yayınladığı kurumlar için özürlü istihdam rehberin (sayfa 21) 6225 kodu özel koşul olarak memur, hizmetli, veri hazırlama ve
    kontrol işletmeni ile benzeri kadrolar için talep edilmeyecektir yazıyor, aradığım TKHK istenmeyecek dedi.

Burada bana söylenen bu ben yazacağım zaten yazdım çünkü kılavuza göre yazabileceğim yerdi bu aramaları yapmadan önce tercihimi yaptım sadece kılavuza bakarak.

Ama illa tereddütte kalacaksanız kararınızı kendiniz verin ben mesuliyet kabul etmem.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Ankara
    0312 705 11 27 , 0312 705 11 28

TKHK içindir bu durum sadece bunu da belirelim. Kendiniz her kurumu tek tek arayın ve sorunuz artık son saatler.
    Kararınızı kendiniz veriniz. Arayınız sorunuz aklınızda soru işareti kalmasın.

Tekrar yazıyorum tamamen kendi sorumluluğunuzdadır ben mesuliyet kabul etmem

Burada yazdıklarımın etkisinde kalmadan kendiniz ARAYINIZ ve KARARINIZI KENDİNİZ VERİNİZ.
    KENDİ SORUMLULUĞUNUZ KENDİNİZE AİTTİR..

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar aşağıda paylaşacaklarım bilgilendirme amaçlıdır. Hiç Kimse yazdıklarım doğrultusunda, tercih yapmasın ya da değiştirmesin. Bir kişinin geleceğinin şekillenmesinde, Çok Çok Önemli Rol Oynayan bir konuda kimse bana herhangi bir sorumluluk yüklemesin. Yazdıklarım sadece beni bağlar... " 10 Mart 2013 Pazar günü görüştüğüm kişi : ÖMSS 2012 Lisans Sınavında 100 küsur sıralarda olan ; Puanı 90 ' a yakın olan ve 1. Atamalarda Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu VHKİ kadrosuna ( Nitelik Kodlarında sadece 4001 kodu vardı ) atanmış bir arkadaşim. Başvuru Evraklarında istenen belgeler arasında Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası veya Okulda Bilgisayar Dersi gördüğünü ispatlar bir belge vermesi mecburiyeti olmadığını ifade etti. Hatta atama sonrası böyle bir durum ortaya çıkmiş sitelerde filan, yapılan itirazlar sonrasında geri adım atildiğini söyledi. Ayrıca, kendisi üniversitede Bilgisayar dersi gördüğünü ifade eden belgesini de Ekstra olarak Başvuruda belgeleri arasına eklemiş " ... Ben sadece bu konuda bilgi amaçlı bunları paylaşıyorum. Çünkü sitelerde bu konu bir çok kardeşimizin kafasını karıştırdı, çok fazlaca Endişe oluşturdu. Birde ilk atamalarda 801 Engelli kardeşimizin ataması yapıldığı halde yerleştirmelerinin yapılamaması da ( DPB Yardımcı Sn. Enes POLAT'IN Resmi Beyanıdır ) , tuz biber oldu. Ayrıca, bazı uyanık arkadaşlar da çıkıp bu durumu avantaj sağlamak için kullanabilirler , DİKKAT EDİN !!! ... Son olarak bu konuda soru cevaplamayacağım, sorumluluk almak istemem... Bu paylaşımı yapan Ben : Lisans Mezunu olarak ilk atamada Atanamamış ve Hem MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikam, hemde Üniversitede Bilgisayar Dersini görüp , Transkriptimle ispatlayan birisiyim.

Saygılar ...

YassaX ...

Sayfa 9 / 11 İlkİlk ... 567891011 SonSon