Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    meralmiz Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaslar ömss de kaç tane tercih dönemi var örn:2013/1 gibi kaç tane umarım anlatabilmişimdir

Üye
    gkmnblm Avatarı

Gerçek Adı
    Gökmen
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    13:24
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Geçen sene bir sefer tercih yapıldı. Aynı yıl yani 2012 yılı sonunda bir daha tercih ve atama yapılacağını söylemişlerdi fakat kanunen aynı yıl içerisinde tek atama olacağını dile getirdiler. Yeni yasa olmadığı takdirde en erken 2014 diyeceğim size. Yine de takip edin gündemi. Saygılar...

Üye
    ramazan79 Avatarı

Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2014 de tekrar bu sonuçlarla tercih yapılacakmı yoksa sınav yapılıp o sınavın sonucuna göremi atma yapılacak bu konuda herhangi kesin bir bilgi varmı ben biyerde rastlamadım ama varsa bilgisi olan paylaşsa iyi olur

Üye
    gkmnblm Avatarı

Gerçek Adı
    Gökmen
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kesin bilgi yok ama geçen sene yapılan sınavın geçerlilik süresi 2 yıl olduğu düşüncesindeyim. Muhtemelen sınav yapılacaktır çünkü sonradan engelli olan kardeşlerimiz de sürece dahil olmak isteyeceklerdir ve sınavı kaçıran kardeşlerimiz var. Bunların düşünüleceğini tahmin ediyorum yine kesin bilgi değil şahsi düşüncem bunlar. Siz bu siteyi takip etmeye devam edin gerçekten bilgi sahibi olan ve paylaşımları çok özel olan arkadaşlarımız var onlar devamlı süreçle ilgili bilgi paylaşımı yapıyorlar yine bizler de bilgi sahibi olduğumuz konuları dile getiririz.

Üye
    VaKKo Avatarı

Gerçek Adı
    Emre Turan
    Son Giriş
    03.03-2016
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2012'de girmiş olduğumuz ÖMSS 2 yıl süreyle aktif olup diğer sınav 2014 yılında gerçekleşecektir.Bu nedenle yerleştirme işlemleri 2012'de bir,2013'de iki defa yapılacaktır.Önümüzdeki hafta tercihler yapılacak ve yerleştirmeler mart ayı içerisinde sonuçlanacaktır.ikinci tercih ve yerleştirmeler ise 2013'ün son çeyreğinde olacaktır.(aynı 2012 gibi) Bu dönemlerde yerleştirmesi yapılmayan adaylar 2014 ÖMSS'ye girecek ve tekrar yerleşmeye çalışacaklardır.

Bu arada tercih konusuna gelirsek;2012'de olduğu gibi bu tercihlerde de (sanırım) 15 tercih yapılacak.

Üye
    gkmnblm Avatarı

Gerçek Adı
    Gökmen
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

VaKKo;

Aynı 2012 deki gibi derken ne demek istedin anlayamadım. 2012 de tek bir atama ve tek bir tercih oldu. 2013 de de durum aynı olacaktır. Bu bilgiyi nereden edindiğinizi sormamda mahsur var mı?

Üye
    VaKKo Avatarı

Gerçek Adı
    Emre Turan
    Son Giriş
    03.03-2016
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu ömss sınavları başlayıp açıklandığından beri araştırma yapıyorum.Ankara'da bir tanıdığım vasıtasıyla öğrendim iki yerleştirme yapılacağını.inşallah doğru bilgi almışımdır.Daha doğrusu inşallah verdiği bilgi doğrudur

Üye
    gkmnblm Avatarı

Gerçek Adı
    Gökmen
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Geçen sene de aynı durum oldu o nedenle sordum. Fatma Şahin sonra açıklama yaptı aynı yıl içerisinde kanunen 2 defa atama yapılamıyor dedi ve 2012 sonunda olması beklenen atama 2013 Marta kaldı ve biz onu bekliyoruz şu anda. Umarım 2013 sonunda dediğin gibi olur hatta keşke de öyle olsa herkes istihdam edilse bütün ümidim herkesin iş sahibi olması. Umarım söylediğin gibi olur ama bunun için sanırım kanunun değişmesi gerekiyor ki mevcut hükümet bunu mecliste oylamaya çıkartsa muhtemelen geçer önemli olan kanun tasarısının sunulması