TERCİH YAPARKEN DİKKATLİ OLALIM .... YANLIŞ TERCİH YAPIP NEBAŞKASININ HAKKINI YİYELİM ...NEDE KENDİ HAKKIMIZI BAŞKASINA YEDİREDELİM ....

Not bu yazım geçmiş başka bir başlıkta ki makalelerimden toparlanma ....
Canım Nişanlıma söz verdiğim için ÖMSS ile ilgili yeni bir yorum yazmıyorum amaeski yorum ve makaleler bugün içinde çok değerli ....ALLAH CC hepinizin yar veyardımcınız olsun sizin ve benim Atanmamızı nasip etsin ....... Benden hayırdualarınızı eksik etmeyin en çok buna ihtiyacım var ...
Forumdaki Arkadaşlar Bunu üzerine Alınmasın:Bu formda yazıp çizen insanlarbelirli bir bilgiye ve bir birikimine sahip ....Oka dar Dikkatsiz tercih yapankişi var ki ..İnanamazsınız ... ÖMSS Atananların çoğu Atandığı şehregitmeyecek......Bunu da çok emin olarak söylüyorum...

Nedenleri :1-Atandığı şehrin sosyo ekonomik yapısı ......Kültürelfark....Özürlülere yaklaşım....Yaşam maliyeti....
2-Şehrin coğrafi yapısı (yer şekilleri)ORTABETİK ÖZÜRLÜ BİRİNİN ,
tekerleklisandalye veBenzeri Durularla kara denizde yaşması ne demek......Birde Helekiilçelerinde......... veya Sivas Erzurum Kars Diyarbakır, Antalya,Artvin,Rize vbilerde:soğuk İklimi -35 - 40 6 ay yerden kalkmayan kar .....sıcak iklimlerde+40+45lerde Full nemli Yada tamamen kuru havalarda yaşamak ne demek....
3-Bu çile niçin memur maaşı içinmi Çoğumuz zaten 2022 den maaş alıyorAilelerimizde bakım ücreti alıyor ...çoğumuz ayriyeten sosyal yadımdaalıyor..odun kömür gıda vb ....Bu çileyi neden çekecek Maaş içindi zatenfazlasını devlet veriyor...
4- En önemlisi Ailemizden uzak yaşaya bilecekmişiz Onları yardımı olmadabağımsız bir hayat süre bilecekmişiz zor !!!....Onlar bizim gittiğimiz yeregelecek mi o da zor... Onlarda haklı Herkesin bir kurulu düzenivar......Diyelim ki evli değil ailesiyle yaşıyor.....Babası Annesi devletdairesinde çalışsa tayinini nasıl Aldıracak.....Esnaf olsa iş yeri neolacak....Senden başka kardeşin olsa okulları vb durumları ne olacak .....onlarc durum Ben yazmayla bitiremem ... Bu durumu Genel özetleyen bir ata sözüvar tuttuğun kurbağa ürküttüğün balığı değecek (Anlamı : Kar etmek içinçıktığın yolda masrafları karı geçerse değmez)

Ben Kalender ŞAH olarak bugüne kadar Özürlülerin iyiliğine yönelik yazılaryazdım....Magazin değil Bilgiye yer verdim...Bazen gerçekler acıdır
Ben 20 seneye yakın bir süremi yaşadığım il dışında geçirdim av ,balık,dağcılık ,yüzme, ve onlarca sporla uğraştım,cirit oynadım ve harika ata binerve yüzerdim çok uzun mesafeler ....Özürlü olduktan sonra uzun yılar ne atabinebildim nede yüze bildim .....en son ata bindiğimde at yürürken üzerindendüşmemek için dua ettim dikkat edin at koşmuyordu ,Denizde ise oka dar kısa birmesafede boğuluyordum ki Allahtan Ayağımı yere bastığımda su boyumu aşmıyordu ,ben ço uzun mesafeler de yüzücülük yaptım spor takımlarında çalıştım... ..belkişimdi yoktum...siz neyin derindesiniz...Kendinizi Gladyötörmü zannediyorsunuzyada kısa bir izci kampına mı gidiyorsunuz tamamen yeni bir yaşamdanbahsediyorsunuz... ...Özürlü olduktan sonra ise toplamda 1 ayımı bilegeçiremedim.....Anyayı Konya yı gidince göreceksiniz.....Arkadalar...Yeni birbaşlangıç bu evcilik değil....Tarım kadrolarının çoğu ilçeler...

özrümde iç hastalıkları .....orta betik veya benzer de değil...

Biri saçma dedi diye bozuk plak gibi tekrarlamayın şahsi düşüncenizi değilgenel düşüncenizi yazınız ....

Ben Kalender Şah olarak yorum Yaparken Yorumlarımı Belirli gerekçeler Belgelervb Deliller üzerine göre yaparım....

Kısaca Delillerimi tekrarlıyım....2022 den maaş alan kişiler özür durumu veailenin aldığı bakım ücretiyle 1500 lira ortalama alan arkadaşlar var...sosyalyardılar hariç...
Ailesel durum kimde yok....nadir...Herkes Ailesinden ayrı yaşamsürdüremez......
coğrafi yapı...iklimi vb Durumları Yaşamayan bilmez çok okuyan mı bilir çokgezen mi....Ben çok gezdim sizde gidip görün...çok ilde avcılık yaptım safariyeçıktım... dağcılıkla uğraştım...yüzme yarışlarına katıldım...

Hac görevimi yerine getirmek için kutsal topraklara Haccabile gittim… HEMDE günler süren bir otobüs yolculuğuyla… Yinede of demedim ..ya şimdi
Damdan düşenin Halini Damdan düşen bilir.
sosyo kültürel ve ekonomik durum ....O da anlatılmaz yaşanır... o hiç bir şeye benzemez...bir senede tayinle gerimi geliyorsunuz hadi gelinde görelim....istisnalarhariç...istisnalar gaydayı değiştirmez.....
Ben Kalender ŞAH olarak yazılarımda Kendimle ilgili Kişisel Bir kaygım Beklentimyok ...........ÖMSS İle ilgili geçmiş Açtığım Başlıklara ve yorumlara da BirBakın....Tamamı ÖMSS nin Göz ardı edilen gerçekleri....

Uzaklara gitmeye gerek yok ....Düşünün ki Kendi yaşadığınız şehirde Bile,MahalledenMahalleye geçişlerde oluşan değişimi......Ya ilçeden ilçeye köyden köye oluşandeğişimi değişimi......

Ben İlk yazımda Atadığı şehre gitmeme olayını üstü kapalı yalın bir dille Tabirettim.İşin Daha geniş ve İleri boyutlarına girmedim bile....Etnik kökenleri........Terörü......Yanı Başımızdaki Ülkelerde yaşanan Atananların Çoğu Bence Atandıkları yeregitmemiştir .Yakında Bunu da resmi verilerle Açıklarlar. 7 gün süre Kadar SivasCumhuriyet üniversitesi hastanesinde kaldım , Refakatçim yoktu hastanenin Yeri de merkezin dışında olduğuiçin pek ziyaretçim de yoktu...Eskiden olsa eşim yanımda Olurdu artık oda yoktu....Ameliyat olmam gerekiyordu olamadım, Kanım pırtı Tutmuyor ve karaciğer enzimlerimtavanda ;Çokla Korktum Ameliyattan: Fakat Korktuğum ölmek Kalmak Değidi ;Emanet geldiğim dünyayı sahiplenecek de diğildim .........Korktuğum Amal yattanSonra Fiziki Yardıma Muhtaç kalmak Yalnızlık Kalmaktı 'Ziyaretime Gelmediler Yada refakatiolmadılar diye ,Kimselere Küsmedim, Kimselere Darılmadım,Herkesin Bir meşgalesikendine yetecek Bir Hayat Kaygısı vardı ,Ziyaretine gelirim deyip te Gelmeyen ,Çok değer verdiğim samimi bir arkadaşa dosta beklide bunlardan da öte birinesitem edecek Oldum Ne Dedi Biliyor musunuz ; Mecbur buyum gelmeye dedi,O AynıDurumda Olsa Bırak ben ziyarete gitmeyi,Hasta yatağının Başından hiçAyrılmazdım ki, O cevabı ondan duymaktansa yerin dibine girmeyi yeğlerdim. O hastaneO sözlerle kafama yıkıldı; Hastanede Bunu Daha iyi anladım ki Benim yadaHepimizin En Zor Baş edebileceği Güçlük yada Zorluk Yalnızlık.Atanışta Tekkalan Arkadaşlarımın ALLAH yardımcısı Olsun .......Allah Hiç Birimizi Yalnızlıkla 'Daha da doğrusu Sahipsizlikle Sınav Etmesin.

Kalender ŞAH olarak ALLAH' tan .......Hepinize Refah Mutluluk , En ÖNEMLİSİ SağlıkVermesini Diliyorum....İşni Gücünü rast getirsin bir kolaylı versinbir kapı açsın deseniz yeter ...Ben inanıyorumki sizin duvanız ALLAH cc lihunun katında çok makbül...ALLAH cc size zoru kolay sıkıntılarınızı ferah etsinBen çok zor günler geçiriyorum maddi ve manevi lütfen benden duğlarınızı eksik etmeyin ALLAH cc