Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 106 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    veydel
    sen ne diyorsun adamlar kabul ediyorlar hatalarını ilk defa böyle bir sınav yaptık bazı sıkıntılar oldu diye söylüyor hen tercihleri yanlış yapanların hiç mi kabahati yok o zaman 98 deki öss faciasının sorulusu olan hükümetten neden kimse hesap sormadı hem bu adamlar engellilere cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımını yaptılar 15.000 den fazla engelli sadece 2 yıl içinde iş sahibi oldu şimdi dfiyeceksin görevi tabi yapacak peki bundan öncekiler neden yapmadı 40 yıldır yürürlükte bu yasa doğru dürüst uygulanmadı bugüne kadar hata yapılır önemli olan hatayı tekrarlamamak

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

evet hata yaptıklarını inkar eden yok ömss süreci içinde haziranda doldurulacak denilen kadro sözleri veya bu süreç içinde söylenen sözler yalan beyalar aciz bakanların kamudaki görevlilerin itimat etmeyip boş kadroları bildirmediğini diyerek ama işlerine gelince makamlarda bulunanları kulaklarını çekmeyi ihmal etmeyenler saçma ve aptalca söylemleri ,1 aralıkta yapılan engelli sınavı ve alınanların kimlerin olduğu belirsiz bir düzen alayı aynı hepsinin canı cehenneme önceside sonrasıda.....

Ayrıca kpss sınavındaki 10 yıldır soru çalınması ve peşkeşlerin çekilmesini görmeyelerin gözleri değil beyinleri kör derim...

Üye
    yüce Avatarı

Gerçek Adı
    yücel karaduman
    Son Giriş
    23.07-2016
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak ereğli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kura ile katıldm ama çıkmadı biz tekrar tercih yapcazmı nasıl yol çizcez bilgi lütfen saygılar yücel karaduman 05306959919

Üye
    fornaks Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    19:52
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlam türk;

Kötüden emsal olmaz saglam turk hocam,digerleri yapmadı bizde yapmayalım diyerekten bu işe bakılamaz,ayrıca avrupa birligi gibi hedefler koyup sermayenin büyük pazarlara girmesi için uyum paketlerinden dolayı bazı mecburiyetlerin altına imza atarsanız,taahhüt ettiginiz seyleri yerine getirirken; engelliler parti promosyonu gibi kullanırlarsa, o vakit bazı şeyleri yapmak zorunda kalırsanız; ama kimse gelip de demesin engelliler için sunu yaptık diye. 7 yıllık süre zarfında kaldırımlar otobusler kamusal alanlar engellilere gore yapılacaktı,yapmayan belediyeler ayıplı ilan edileceklerdi; fakat bu yasanın uygulanması 3 yıl daha ertelendi,işte asıl samimiyet ve asıl seçim budur saglam turk hocam. vatandasının yanında mısın belediyelerdeki kendi adamlarının yanında mısın sorusunu boylece yanıtlamıs oldular. bu arada not dusmek isterim uzun yıllardır herhangi bir partiye oy vermiyorum. bana da digerleri şöyle böyle yaptı diye cevap vermeyiniz;ayrıca yukarıdaki paragrafta sen ne diyorsun diye cümle kurmussunuz, holigan gibi birşeyleri savunmak yerine söylenenler, verilen sözler ve yapılanlara bakarsanız insanların neden kızgın oldugunu belki anlayabilirsiniz.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Şunu yazmayı unutmuşum adına balta formülü dediğimiz bir gecede düzenlenen sakatlık cetveli ile mağdur edilen, sürekli raporları olmasına rağmen yeniden rapor istenilen ve kağıt üzerinde engelsiz duruma getirilip engelli haklarından faydalanamayan kardeşlerimizi arkadaşlarımızı unutmuşum çok özür dilerim. Benim raporla sınavla işle ilgili hiç bir sıkıntım yok çok şükür bu yüzden banada yorum yazarken lütfen eleştiriyi bilerek yazalım kişilerin yazdıkları ile değil nasıl durumda iken neleri ne için savunduklarına bakalım partizanca değil benim için engellinin hakkı bütün siyasi oluşum dernek ve menfaatçi kişilerin yüz bin kat daha üstündedir saygı ve muhabbetle...

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu ne hataymış arkadaşlar. nasıl oluyor da 1.5-2 milyon adayın girdiği bir kpss sınavı tıkır tıkır işliyor da 60 binlik bir ömss ellerine yüzlerine bulaşıyor. yapmayın allah aşkına adamlar yıllardır sınav manyağına çevirdiler insanları(anadolu lisesi, fen lisesi, öss, öys, kpss.....). bu sınavı mı beceremediler??? olabildiğince alımları uzatıp seçime yaklaştırıyorlar. yoksa 1 senede nasıl 2 alım olmaz?????

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bio ve foneks
    bu ülke bundan beterlerini de gördü 60 kişiyle ülke yönetildi hükümet engellileri seçim promosyonu olarak kullanıyor diyorsunuz o zaman koalisyon da öcalanı seçim promosyonu diye kullandı demezler mi adama hem zaten yerel ve genel seçimlerin arası ne kadar ki 2009 da yerel 2011 de genel seçim yapıldı zaten 2009 kasım da da engelli ataması yapıldı 2010 eylül de de engelli ataması yapıldı 2011 de genel seçim vardı 2014 de yerel seçim var 2012 de engelli ataması yapıldı yani bunlar seçim yatırımı değil ülke yönetmek öyle basit iş değil iktidar olursak şunu bunu yaparız diyenler zamanında iktidardı ve hiç bir iş beceremediler birgünde 5 lira olan zeytinyağı 12 liraya yükseldi 0 zamla neyse şimdi genel ve yerel seçim arası kısa olduğu için yapılan her engelli atamasını seçim promosyonu diye değerlendiremezsiniz ha benim kullandığım kelimeye takılmışsınız adamlar küfre varan sözler söylüyor kimse de çıt yok ben sadece ne diyorsun dedim diye kıyamet koptu ne var bunda kardeşim ha mağdur edilme olayına gelince o raporlar vücut fonksiyon kaybı diye değerlendiriliyor yanlış bir olay ama sahte rapor alanları da bir yandan engellemeye çalışıyorlar ya da adam gerçekte o kadar engelli değil ama raporu yüksek vermişler mesela bir arkadaş üç parmağı yok elinde U vermişler ankara maliyeden 3 le geri döndü ben olsam ben de o kadar yüksek vermem neyse şimdilik bu kadar açıklama yeter sanırım

Üye
    fornaks Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlam türk;

saglam turk hocam, sizinle bir konu hakkında yazışmak mümkün degil, takım tutar gibi parti tutuyorsunuz.Bu bakış açınızla söylenecek hiçbir şeyi göremezsiniz,her yazılanı partinize yapılan hakaret gibi algılıyorsunuz oysa digerleri çok daha iyi gibisinden tek kelime etmedigim halde yine partileri kıyaslamıssınız. ayrıca seçim promosyonu yazmadım, parti promosyonu yazdım;avrupaya verilen taahhütler sonucu engenliler için zaten yapmak zorunda kaldıkları şeyi yapmaya basladılar; ama onu da ayak sürüyerek, engellilerin haklarını 3 yıl daha erteleyerek yapıyorlar. bu yazdıklarım sadece benim gördügüm şeyler degil,yalnızca olan durumun ifadesidir. millet küfür ediyor diye siz daha fazlasını yapın isterseniz, digerleri böyle diye siz daha beter bir kişi olabilirsiniz,rahat olun tutmayalım sizi hocam kimseden geri kalmanızı istemeyiz.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Sağlam Türk bana burada onların veya bunların yaptığını söyleme arkadaş çıkmışsın hala partizanca yazmaya devam ediyorsun benim için engellilerin hakkı yüz bin kat daha hem parti yalakalığına soyunanlardan ağzına bir parmak bal çalınmış işe girdikten sonra ha ben girdim siz neden giremediniz kesin puanınız düşük denmesi muhabbetlerini gülerek izliyorum, benim burada anlatmak istediğim açık ve net her bir naneyi kendi açısından yapabilen mahlukatlar engellilere gelince kurnazca açık ve net görülür şekilde ortaya koyuyorlar. Örnek kpss sınavlarının ve diğer sınavlarda sorular çalınmasına rağmen ösym başkanı hala görevde bu memlekette söylenecek söz yok bu tip bir kadro ile nasıl ömss sınavı yapılır ,veya zihinsel engelliler kendi aralarında sınava tabi tutuldu deniyor acab IQ testi istendimi daha neler neler bu yüzden senin bizim söylediklerimizi anlamn mümkün değil burada sadece partiler bazında değerlendirme yapıyor ve savunduğun partinin propagandasını yapıyorsun sağlam Türk bu yüzden anlamazsın arkadaş sen siyaseti yanlış yerde yapıyorsun ömss sürecinde benim kimlerle hangi siyasi lider vekil iç içe olduğumu bilen bilir en başından bugüne kadar mücadelemiz hep engelli hakları idi yanlışlara muhalefet doğruları göstermekti çok şükür elimizden geldiğince bırak sende bu siyaseti artık her yorumunda hükümet ve öncekiler demekten vazgeç ....

Üye
    HoyT Avatarı

Son Giriş
    21.01-2014
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    Greenland
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yazık yahu.. Hasta hasta tipler türedi ki yüzsüzlük aldı başını gidiyor.

81 puanla atanmayı bekleyen arkadaş için söylemek gerekirse; açılacak kadro sayısına ve branşlara göre şansın değişkenlik gösterecektir. Onun haricinde pek bir şey söylemek mümkün değil. Umarım dilediğiniz gibi atanır, iş-güç sahibi olursunuz.

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

"Geçmişte B partisi yedi birazda A partisi yesin." Daha iyisi için çabalamayan mantalitenin Türk olmakla yakından uzaktan alakası yoktur. Yemeden, kayırmadan, ayırım gözetmeksizin hep daha iyisi için çalışmak bize bırakılan yegane mirastır.
    ~2.5 milyon memurun çalıştığı bir ülkede 40.000 kişilik kadroyu tamamlayamamak, engelliler için ulaşılabilirliği gözardı etmek nasıl bir başarı hala anlamakta güçlük çekiyorum.
    Ülkemizin eğitim durumu ortadayken, yüksek derecede eğitimini tamamlamış ve tercih yapmış ~3800 engelli adayın %26'sının yerleştirilebilmesi mirasımıza büyük bir hakarettir bunuda unutmayalım ve herşey ortadayken konuları sulandırmayalım.

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

forneks
    bana partizanlık yapıyor diyorsun ama adam 81 puanla atanırmıyım diyor hemen biri vay bu hükümet oldukça şöyle olur yok torpil var diye basıyor yaygarayı onlara da birşeyler söylesene ha bire ban konuşuyorsun
    kardeşim diyorsunki 3 sene ertelendi sen hangi projeler kaç yıl ertelendi biliyormusun mesela 1inci boğaz köprüsü MENDERES zamanından bir projeydi ve 1958-66 yılları arasında tamamlanacakken 1973 yılında zor bitirildi 8 yerine 15 yılda tamamlandı daha birçok açılan fabrikalar iş sahaları tesisler zamanından çok sonra açıldı kaldı ki ülkenin durumu ortada muhalefet dış politikada bile hükümete destek çıkmıyor bazı sorunlarla uğraşırken bazıları aksıyor herşey dört dörtlük değil tamam ama 7 yıl beklemişsin 3 yıl daha bekleyiver ölürmüsün diyorsun ki bunlar taahütle yapıyorlar bu işleri peki bu engelli alımı yasası41 yıldır yürürlükte hangi hükümet ne kadar engelli memur aldı adamlar 2 yılda 15 binden fazla alım yaptı şimdi de yapıyorlar eksşklerde en kısa zamanda tamamlanır umarım
    bio
    1999 da öss sınavını hatırlıyormusun o zamanda aynı durum söz konusuydu ve başkan yerindeydi ayrıca o zamanın parasıyla 3.5 trilyon boşa gitmişti ha bu adamların yaptıkları doğru demiyorum ama geçmişte de oldu cezaları neyse çeksinler ama sen bana anlayışsız diyemezsin o zaman sen benden daha anlayışsızsın çünkü engelli sınavında torpil dönmeyeceğini bilmiyorsun eğer torpil yapılsaydı 2010 daki sınavda olurdu o yüzden birilerini eleştirirken onların o işleri ne şartlarda nasıl yaptıklarına neden öyle yapmak zorunda olduklarını araştır

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Sağlam Türk ben siyasi konuştuğun için söylediklerimi anlamazsın dedim söylemiş olduklarım gayet açık ve net sen hala onlar şu tarihte böyle yaptı diyerek birilerii savunmaktasın bense yanlışları ortaya koyarak siyasi savunma değil engellilerin haklarını daha şeffaf olması savunmasını yapmaktaydım iyi onlar yaptı bunlarda yapsın öteki soru çaldırdı bunlarda çaldırdı bu şekil düşünce biçimi bence hiç akılcı değil herkes aynı şekil devam ederse insanlığı doğruluğu kim düşünecek . Saygı ve muhabbetle.... Konu ve yorumlar sadece engellilerin nerelerde hakları yeniyor nerede yanlış var ise bunu siyasi partizanlıktan çok tek çatıda toplanıp belirlemek ve gerekli en üst seviyedeki insanlara iletmektir. Böyle kısır döngülerde onlar çaldırdı bunlarda çaldırdı onlar böle bunlada şöyle yaptı siyaseti devam ettiği sürece bu tip rahatsızlıklarımız devam edecektir yıllarcada siyasiler bu kargaşayı halk içinde yapmıştırlar bundan sonrada yapacaktırlar çünkü millet arasındaki bölünmüşlük ve kargaşa onların ekmeğine yağ sürer...

Üye
    fornaks Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saglam türk hocam allah partinizle mutlu mesut bir ömür yasatır umarım.insan ömrü 500yıl zaten, 10yılda bekleriz 100yıl da;sahsen ben siyasi birisi olsaydım ve sizin gibi vatandaşlarım olsaydı; daha beter ederdim, az bile yapıyorlar bize. vatadanşın ne önemi var ki 10 yıl daha beklesin önemli olan vatandaşın mutlulugu degil siyasetçilerimizin mutlulugu tabi ki. onları zora sokacak eleştirilerden kaçınmalıyız, hatta bizim aklımız ermez hiçbirşey karısmamalıyız, vatandaş dedigin nedir ki zaten; oy verilecegi yıl kıymeti artan,demokrasi adı altında istatistiksel bir veriden baska anlamı olmayan canlıya vatandaş denir.önemli olan partilerimizin korunması dokunulmazlık falan da kalkmasın hatta vekillik babadan ogula geçsin bana kalırsa bu siyasilerin korunması hatta genlerinin gelecek nesillere aktırılmalarını garanti altına almalıyız.ne olur ne olmaz vergi verenlerin partileri eleştirmesi ne haddine, iktidarda olanı, karar verici olanı eleştirmek kimin haddine.az sabredin tabi digerleri de böyle yapmadı mı?densizlik etmeyin eleştiri yaparak, onlar sizin buyukleriniz aklınız ermez,şurada verilen sözlerin tutulmamasından sıkıntı duyan birkaç insanın iki kelam etmesine bile karsı cıkılıyor, ama haklısınız tabi hadlerini bilmeliler,vatandaş dedigin buyuklerinin işine karısmayacak, susacak haddini bilecek.

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    siz nasıl bir ülke istiyorsunuz ya herşey güllük gülistanlık savaş yok açlık yok sefalet yok var mı böyle bir ülşke ve dünya varsa söyleyinde orada yaşayalım
    siz şükretmesini bilmiyorsunuz ne olmuş ömss de atanamayan varsa herkes atanacak diye bir kaide mi var hadi herkesi atadın geriden gelenleri 30-40 yıl bekletecekmisin forneks kendin diyorsun insan ömrü 500 yıl mı diye ben sadece 3 yıl dedim ama burda 30 40 yıl beklemek söz konusu herkesi atadın mı bu seferde vay efendim hükümet engelli alımı yapmıyor dersiniz her şey aşama aşama ybile sindirerek yenir

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon