Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hükümet 2013 mart ayında engeli memur alacağını söylüyor, ama bunu yeni bir sınav yapmadan bu seneki sınav sonuçlarına göre yapacaklarını söylüyorlar. ben bu sene sınav zamanı yatalaktım sınava giremedim. Şimdi benim günahım ne? benim gibi bir sürü insan var. 2013 te sınav yapılması için birlik olalım. hem bu seneki hemde 2013 te yapılacak sınav geçerli olsun. hepberaber bu talebi dile getirelim. ömss

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun... Ben üniversiteyi bitireli 5 yıl oldu, 5 yıldır işsizim. Sınav stresi ile geçirdiğim 5yıl, işin maddi boyutuda cabası; %75 engelli biri için örgün eğitimle lisans mezunu olmak kolay değil! Şu anda %96 ağır engelli konumundayım. Daha fazla süreci baltalamayalım ve bireysel düşünmeyelim lütfen! Yoksa bende benim suçum, günahım ne demeye başlarım.

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TTedTT;

aynen dediklerine katılıyorum. daha 2012 ömss ile doğru düzgün alım yapılmamışken yeni sınav yapılması kadar saçma bişey olamaz. ama arkadaşımızın mağduriyetine gerçekten üzüldüm. keşke o ve onun gibi olan arkadaşlara bir ayrıcalık tanınsa...

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

O kadar engelli kardeşimiz 2012 de çalıştı çabaladı ve iyi kötü bir puan elde etti kendince. Siz şahsi düşünüyorsunuz sadece kendi adınıza. Ömss puanı 2 yıl geçerlidir. Bir başka sınavın açılması üstüne üstlük o sınava tekrar çalışmak onca konunun ezberlenmesi vs.. Çok stresli bir iş. Kafayı yememek elde değil. Ve zaten ilk tercihlerden yapılan atamalar tam anlamıyla başlamadı eğer 2013 de bir ömss de daha yapılacak olursa atama süreci gün geçtikce daha cok uzayacaktır.

Üye
    esmerelza Avatarı

Son Giriş
    09.03-2015
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uğur bey iyi güzel yazmışsınız fakat 80 -85 puan alan bu ugurda alın teri döken emek veren sadece 2. atama için bakanın iki dudagının arasından çıkacak bir çift söz için sabah akasam sabırla bekleyen adayın durumunu düşünmediniz sanırım yeni sınav demek bi çok kargaşayı beraberinde getirdiği gibi devletede külfet demek normal herhangi bi sınavda dahi ortam geriliyor ki engelliye uygulanacak bi sınav ona göre yer tahsis edilecek şartlar hazırlanacak ulaşım sıkıntısı cabası vee tekrar basvurusu rapor zamanı geçti geçmedi kabul gördü görmedi muabbeti hastanelerde sırf bunun için fuzuli bir yıgılma olacak bi önceki basvuruya göre sayı katlanacak tekrar sınava hazırlanma pisikoljisiyle aday yıpranacak belkide iyi puan aldı onuda alamıyacak sonuç itibariyle vatandaş isyan bayragını çekecek bi talihsizlik yasadınız belliki geçmiş olsun nacizane fikrim bu yıl sınav olmaz 2014 te olacak bu duruma konsentere olun uzun vadeli daha verimli rahat ders çalışma imkanınız olur iyi günler..

Üye
    siirtli56 Avatarı

Gerçek Adı
    mert tunç
    Son Giriş
    05.05-2014
    Saat
    00:46
    Yaşadığı Yer
    siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sırf birine haksızlık var diye sen şimdi diyorsun ki benim haksızlığım giderilsin ama 60 bine yakın insana haksızlık yapılsın gerçekten adalet anlayışına hayran kaldım

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim isterse 6 ayda bir sınav yapsınlar sınava giren saysı 60 bin memur olarak alınacak kadro sayısı 7 bin isterse ayda bir sınav yapsın bu durumda sınavı kazanıpta atanma şansınız milli piyango bileti alıpta size çıkması gibi bir şey

SİZE TAVSİYEM ANCAK ŞU OLUR KPSS YE GİRİN İNANIN ÖMSS DEN DAHA ÇOK ATANMA ŞANSINIZ VAR HEM SORULARDA O KADAR ZOR DEĞİL BIRAKIN ÖMSS Yİ ADINI YANLIŞ KOYMUŞLAR ZATEN ADI ÖZÜRLÜ SEÇME SINAVI AMA ÖZÜRLÜ OLARAK İŞE GİREN YOK TÜRKİYE GENELİNDE BU SINAVLA İŞE GİRENLERİN SAYISI 4 BİN BİLE DEĞİL UYANIN ARTIK BENCE

Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben hem 2012 de yapılan hem 2013 te yapılan sınav geçerli olsun diye düşünmüştüm ki kpss de böyledir. aday hangisinden yüksek aldıysa o puanı kulanır. yani kısaca 2012 de elde edilen haklar zaten cepte. atamalarda eğer 2013 de sınav olursa zaman uzar bu doğru, haklısınız. asıl anlamamız gereken herşeyin sınavı senede 1 kere ama engelli memurluk sınavı iki yılda bir. sınav yönetmeliği en baştan engellileri ikinci planda gören yönetmelik, buna karşı çıkılmalı. hatırlıyorum sınav parası 100 tl civarındaydı ( bir kısmı aile bakanlığınca ödenmişti) ki bu rakam ve bu sistem hiçbir sınavda yok. alın size ikinci bir negatif ayrımcılık. bir diğeride kpss de atananlar işe başlamak için bizim kadar beklemiyor. ben daha önce yapılan sınavların birinde istanbul meb'e atandım ameliyat olmam ve uzun süre tedavi olmam gerkince gittim dilkçe verdim iptal etirdim, çünkü doğru olan buydu daha sora ek yerleştirmedde biriin hakkını yemiş olurdum. neyse önerim kabul edilmedi olarak kabul ediyorum. saygılarımla

Üye
    OnurcanG Avatarı

Gerçek Adı
    Onurcan
    Son Giriş
    11.09-2016
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

2013'te yapılsın desek ne olcak bizi dinleyenmi var

Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doğru söylüyorsun OnurcanG. bizi dinleyen yok. sağlık olsun

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kpss memurluk sınavı 2 yılda bir yapılır uğur kardeş. her sene yapılan öğretmenlik ve a grubu kadrolar...

Üye
    Egemen_43 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İnşallah ALLAH bir günde bizim yüzümüze güler...Umutla mücadeleye devamm...saygılar