Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 104 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Verilen Tahattütname ve sınav yönetmeliği açıktır. Tahattütnamede derki yanlış beyan ve sahte beyan rapor ve diğer evraklarda sahtelik gibi v.s konularda bulunanlar cezalandırılacaktır. İlk olarak ataman iptal edilmiş ,birde mahkeme boyutu var İnşallah bu kapsama sokmazlar başın çok ağrır burda herkes istediği kadar yorum yapsın sistem yanlış, sınav sistemi yanlış gibi ancak asıl olan sınav yönetmeliğidir. Kişilerin kendine has yorumları pekte önemli değil...

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl bir zihniyetiniz var anlamıyorum sizleri ya. görmüyrmusunuz ortada bir yanlışlık yok BİLEREK VE İSTEYEREK KASITLI ŞEKİLDE SAHTEKARLIK VAR İŞİN İÇİNDE .İNŞALLAH HAKKINIZDA DAVADA AÇARLAR. SİZDE VİCDANINIZI BİR SORGULAYIN , KAÇ TANE LİSE MEZUNUNUN HAKKINI YEDİNİZ.

Üye
    arc06 Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar
    Tesadüfen konuyu gördüm ve tüm yorumları okudum.
    Öncelikle bu günkü sisteme göre arkadaşımızın yaptığı işlem hatalı ve ataması iptal edilerek cezalandırılmış.Ancak konuya genel anlamda bakarak sistemde bir hata olduğunun ortaya çıkarılması ve düzeltilmesi için bir şeyler yapılması gerekmez mi? Şöyle ki bu arkadaşımız kendisi bir meslek lisesini bitirerek bir meslek sahibi olmuş ve daha sonrada başka bir dalda lisans eğitimi alarak ikinci bir meslek sahibi olmuştur.Mevcut sistemde bu arkadaşımızın hemşirelik mesleğini yapma şansı yoktur.Kişi eğitimini aldığı birkaç meslekten birisini seçme hakkına sahip değil midir? İllaki aldığı en üst derecedeki mesleği yapmak zorunda mıdır? Bu günkü şartlarda iktisat mesleği cazip değilde hemşirelik mesleği cazip ve kazancı daha iyi ise illaki iktisat mesleğini mi seçmek zorunda kalacak bu kişi.Ayrıca olayın birde şu yönü var bu arkadaş hemşirelik meslek lisesi mezunu eğer lisans eğitimi almasaydı normal lise mezununun sahip olduğu her hakka sahip olamayacağı gibi sadece hemşirelik dalında tercih yapabilecekti.Arkadaşlar lütfen olayları her yönü ile düşünerek aksaklıkları ortaya çıkartıp düzeltmeye çalışalım ve lütfen bunu yaparken de birbirimize karşı kırıcı olmayalımBu foruma ilk katılışım belki biraz uzunca bir cevap oldu ama hoşgörünüze sığınıyorum.....

Üye
    syildirim1412 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sınavlarda sorular mezuniyete göre soruluyor. lisans mezunu birisi ortaöğretim sınavına girip kendisine göre KEK soruları cevaplandırması doğrumudur.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

SsaaFfee,
    yurtdışındaki uygulamayla ülkemizdekiler farklılık arz edebilir her ülkenin kendince kural ve düzeni vardır bunu tartışamayız, zaten konu bu değil...

Arc06,
    sistemde sorun falan yok ve herşey gayet net bir şekilde belirtilmiş kılavuzda
    eğer ki bir kişi memur olmak için Kpss veya Ömss'ye girmişse, en üst düzeydeki mezuniyetinden sorumlu olur zaten herşeyden önce kılavuzu dikkatli okumalı, anlamalı ve işlemlerini de bireyler bu doğrultuda yapmalıdır.
    doğru ve yanlışlar bizim yorumlarımızla değil, belirlenen maddeler çerçevesinde değerlendirilir bu platformda hepimizin farklı yorumları var ama bu sonucu değiştirmez
    ayrıca eğer ki kişi, liseden mezun olduğundaki mesleğini yapmak istiyorsa, yüksek öğrenimine ya bu doğrultuda devam edecek ya da mesleğiyle ilgili bir alanda çalışırken sırf kendini geliştirmek için okuyacak diğer bölümleri...
    bu arkadaşımız kendisi bir meslek lisesini bitirerek bir meslek sahibi olmuş ve daha sonrada başka bir dalda lisans eğitimi alarak ikinci bir meslek sahibi olmuştur.Mevcut sistemde bu arkadaşımızın hemşirelik mesleğini yapma şansı yoktur.Kişi eğitimini aldığı birkaç meslekten birisini seçme hakkına sahip değil midir? İllaki aldığı en üst derecedeki mesleği yapmak zorunda mıdır?
    sorunuza yanıt, hem evet hem hayır
    eğer ki devlette çalışmak istiyorsa, en son kazandığı ünvan neyse o statüden girer sınava yani lisans mezunu olduysa, lisedeki alanından sınava giremez bir önceki sayfada açıkça kılavuzdan alıntı yaptım zaten
    ama eğer ki özel sektörden bahsedersek, arkadaşımız hemşireliği seçip o alanda çalışabilir kimse ona sen artık hemşire değilsin demez sonuçta işin pratiğini biliyor ama devlet dairesinde çalışmak için belli yazılı kurallar vardır devlet tek tek kişilerin özgeçmişleriyle uğraşmaz ne mezunusun? - Lisans... O halde lisans düzeyinde sınava girmek zorundasın
    bir de şuna dikkat çekmek isterim ki, lisans eğitimi almış bir insan ile lise düzeyinde eğitim almış bir insanı aynı kefeye koyup 2 ayrı dalda meslek sahibi olmuş diyemeyiz aynı kategoride değerlendirebilmeniz için aynı düzeyde eğitim alınmış olmalı...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Ataması yanlış beyandan dolayı yapılmamıştır. Hakkında da büyük ihtimalle dava açılacaktır....

Üye
    arc06 Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın gul2011
    Ben zaten bu günkü sisteme göre arkadaşımızın hatalı olduğunu daha yazımın başında belirttim.
    Ama bu sistemin hatalı olduğunu ve kişilere meslek seçme hakkı vermediğini kişilerinde hayatlarının en önemli kararında meslek seçme hakkının olması gerektiğini vurgulamaya çalıştım.Ben lise mezunu ile lisans mezununun aynı sınava girmesini de savunmuyorum, elbette şartlar eşit değildir.Ama bir lisans mezunu kendisi gibi lisans mezunu kişilerle birlikte sınava girer fakat aldığı puan belirli katsayılarla lise düzeyine indirgenebilir.Bu şekilde istediği meslekte çalışma şansı verilmiş olur. Böylece bir kaç meslek dalında eğitim alan kişilerin de hakkı eşitlenmiş olmaz mı?Bir de bu kuralları koyanlar da sizin benim gibi insanlar her koyulan kural da doğru diye bir şey yok eğer bir yanlışlık veya aksaklık yada haksızlık varsa bu forumdaki gibi tartışarak doğrunun bulunmasına yardımcı olacağız. yoksa bu yazdıklarımız sadece sanal ortamda bir yazı olarak kalır.

""bir de şuna dikkat çekmek isterim ki, lisans eğitimi almış bir insan ile lise düzeyinde eğitim almış bir insanı aynı kefeye koyup 2 ayrı dalda meslek sahibi olmuş diyemeyiz aynı kategoride değerlendirebilmeniz için aynı düzeyde eğitim alınmış olmalı..""

Sayın gul2011
    Bu konuda da benim yazdıklarımı yanlış anladığınızı düşünüyorum. Şöyleki elektrik mesleğini ele alırsak lise de okuyan meslek lisesi mezunu elektik teknisyeni;lisans eğitimi alan elektrik mühendisi olarak mezun olur.Bu yüzdende eletrikçilik mesleği genel bir kavram olup zaten her meslek kendi içimde alınan eğitimlere göre çeşitli katogorilere ayrılır . o nedenle de kimse teknisyenle mühendisi mesleki ve bilgi birikimi bakımından aynı kategoride kıyaslayamaz

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

onu bunu bırakın olan olmuş ataması iptal edilmiş MEZUN OLABİLCEK DURUMDA OLANLARDA lise düzeyi girmiş ama yönetmelik diyorki mezun olabilcek durumda olan mezuniyet dercesine göre sınava girsin ama herkez liseli olarak girmeyi seçmiş .... BU LİSANSTAN MEZUN OLABİLCEK DURUMDA OLUP LİSE DÜZEYİNDE GİREN ARKADAŞLAR bi araştırma yapsın dtp ile ösym ile bu konu hakkında bilgi alsın aynı durum başlarına gelcekse birilerinin rızkına mani olmasınlar biraz duyarlı olsunlar....

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gul2011 Mesajı Gör
    " Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olan adaylar mezun oldukları en üst düzeyden ÖMSS’ye başvurmak zorundadır."

Bu konuyla ilgili tereddütü olanlar lütfen kılavuzu bir kez daha okusunlar
    http://www.engelliler.biz/forum/ozur...ayinlandi.html
    Arc06,
    aslında yazdıklarımız aynı paralelde ama ifade şekli farklı sanırım
    yine de sisteme yanlış diyemiyorum mezun olunan en üst düzeyden sınava girilmesini adil buluyorum
    ama şunu da belirteyim ben de konu sahibi arkadaşla benzer durumdayım yani öylesine yorum yapmıyorum onun hislerini anlayabiliyorum sevdiği mesleği yapmak istiyor ama durum ortada, yapacak birşey yok beyanı hatalı olmuş

Üye
    btl Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    17:07
    Yaşadığı Yer
    Ütopya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar başvuru için hangi diplomayla gidersen onla kayıt alıyorlar sonuçta sistemden bakılıp kayıt alınmıyor arkadaş eğer istemiyordun neden yüksekokul okudun ve umutları olan o kadar lise mezunu insanın kaderiyle oynadın belki senden daha çok işe ve kendine güvene ihtiyacı olan insanlar vardı bence suç duyurusu yerine otur kendi vicdanını muhasebe et diyeceğim bu kadar.

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Sınava ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim programlarından mezun olan veya 2012 yılı itibariyle mezun olabilecek durumda olan sağlık raporlarında yüzde 40 ve üzerinde özürlü olduğu belirtilen adayların başvuracağını bildiren Demir, yüzde 40 altında özür derecesi olanların bu sınava katılamayacaklarını kaydetti.
    Sınava girecek adaylar için başvuruların 20 Şubat-2 Mart 2012 tarihleri arasında alınacağını bildiren Demir, yerleştirme başvurularının ise 14-25 Mayıs 2012 tarihleri arasında alınacağını bildirdi.
    Özürlü vatandaşların sınav ücretinin sadece 25 TL'sini karşılayacağını, geri kalan kısmının ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca ödeneceğini aktaran Demir, kuraya katılım ücreti olarak ise özürlü vatandaşlardan 10 TL talep edileceğini kaydetti. AÇIK VE NET 2012 YILINDA HANGİ OKULDAN MEZUN OLUNCAKSA O DÜZEYDEN GİRİLMELİ DENİYOR.

Yasaklı Üye
    SSaaFFee Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    saint-denis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gul2011;

sistemde sorun yokmu? bravo. insan haklarına aykırı bütün sisteminiz. tepeden tırnağa.
    insanların kılık kıyafetine bile müdahale eden bir sistemin neresini savunuyorsunuz.
    nesine doğru diyorsunuz?
    bu insanlar askermidir? zorunlu olarak sizin ideolojilerinize göre yaşamlarını sürdürmek zorundalar?

kamusal alandan herkez eşit yararlanamıyorsa demekki o sistem bozuktur.

engelli zorunlu iş kontenjanı koymuşlar. sonra efendim sen polis olamazsın. sen asker olamazsın. sen bilmem ne olamazsın.
    demekki ortada bir sistemsel hata var. ve bu hatayıda yetkililer yapıyor.

evet ortada bir dava konusu var. ama davacı ile davalı gerçekte yer değiştirmeli.

engelli bireyi kamusal haklardan mahrum etmekten. hükümetler yargılanmalı!!
    ben karşıdan karşıya geçemediğim her yol için bize tazminat ödenmeli. her kullanamadığım mekan için ayrı tazminat ödenmeli.
    her yapılan kazada yol yapım hatası varsa suçlular yargılanmalı. mühendisinden en son imza atanına kadar.
    depremelerde ölenler sakat kalanlar için doğal afet diyemeyiz. heleki böyle ufak zelzeleler için bunu öne sürmek insanların zekaları ile alay etmektir.
    doğal afet dediğin amerikadaki gibi sandy tarzı, japonya daki gibi 8-9 şiddetindeki depremlerden sonra gelen tsunamilerdir.
    insanlar çaresizdir.
    yoksa ufak zelzelerde ölenlerin sakat kalanların sorumluları imza atandan tut. inşaatları yapandan tut. başbakana kadar suçludur.
    yargılanmalıdır. yargılamayanlar suç işlemektedir... katillerin suçuna ortaktır.

demek ülkede suçlu kalmadı. böyle işlerle uğraşıyorlar

peh..
    sorun sistemde.
    fırsat eşitliği yok türkiyede. istisnalar kaideyi bozmaz.
    aradan çıkar üç beş insan. ben şu oldum bu oldum diyen.

genelde sistem hep mağdur eder.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

SsaaFfee,
    sizin yazdığınızla bu konunun veya benim yazdıklarımın alakası yok
    benim savunduğum şey, kılavuzda belirtildiği üzere mezun olunan en üst seviyeden sınava girilmesinin doğru olduğu yönündeydi ama konu farklı yerlere çekilmiş anladığım kadarıyla...

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

SsaaFfee,

lise değil ilkokul düzeyindede bu sınava girse kazanabiliyorsa olur.
    ben dün ne yediğimi unuttum. kimi 3 sene önce, kimi 10 sene, kimi belki 15 sene önce okuldan mezun olmuş.
    problem sınavın ta kendisi. bu mantıkla bakıcak olursak lise beyan etse ne olur. ilkokul beyan etse ne olur.
    zaten balık baştan kokmuş.

sen dün ne yedigini unutman normal ama ben en son ne zaman mezun oldum deyip kestirip atamıyorasun isde sistem üzerinde kayıtlısın inkar etsende boş
    bi iş başvurusunda bulunurken sorduklarında aman canımmmmm ben dün ne yediğimi biliyomuyumkı mezuniyetimi bileyim de bakalım sana ne diyecekler

madem öyle, sizin mantığınızla 1 senelik mezun 5 senelik mezunun hakkını yiyor.
    bunlarıda ayrı ayrı sınava sokun öyleyse
    ne hatırlasın adam 10 sene önceki ezberci eğitimi?

asıl mantıksızlık o zaman olur lisan mezunları 2010 mezunları 2009 mezunları yok 1990 mezunları die ayırsınlarmı bu kadar komik olmayın isterseniz kendinizi haklı cıkarmaya calısırken baya bi sacmalamıssınız

lse beyan etse ne olur demişsin ilkokul olsa ne olur demişsin bir ilkokul mezunu ile lısans mezunu bir tutabilir misin ki lise düzeyi girse ne olur diyıorsun
    eli kolu sağlamla aynı sınava giriyorum demişsin her engelli için ayrı ayrı katagoriler var bunu sen göremediysen sistem nasıl görecek

ben iş için özel sektörün öyle okul ders kitaplarından soru sorduğunu görmedim? bir tane özel şirketin sınavına girdim.
    vallahi böyle kpss tarzı bi saçma sınav görmedim. sınavada çalışmadan girmiş olduk.
    geçince mülakata gittim. ik müdürü mülakat yaptı. orda elendim sanırsam. ama tanıdığım olsa idi işi alırdım!.
    böyle bir saçmalığı kabul etmek bile absürt ve hak gaspıdır.
    yetenek okul bilgisi ile ölçülmez!

valla is sektörunde okul kıtaplarından soru sorulmuyor zaten okulda gördugunuz sıtaj dönemlerinde gördüğünüz bilgilerle iş hayatınuızdakı bilgileri birbirinden bağımsızdır

Yasaklı Üye
    SSaaFFee Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    saint-denis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gul0011,

yok biyere çekmeyecektimde. siz sistemde sorun yok demişsinizde. o bakımdan açtım biraz.
    sistem hatalı olmazsa insanlar her işinde dürüst olur.
    sistem insanları yanlış beyana zorlar. ayrıca bana göre o sınava girmesinde sakınca yok.
    orda yorum farkı var. en son mezun olduğunuz okul diyor diyelim.
    bende diyorum ki adam kendi diplomasını yok sayıp kendini lise mezunu görebilir. nasılki herkez farklı yorum yapıyor. o arkadaşda bunu böyle yorumlayıp işaretlemiş olması onun yanlış beyan sunduğunu kanıtlamaz.
    bunun için mahkemeyemi gidilir. pes. o kadar katil dışarda geziyor. suçlu yakalanmayı bekliyor. insanların uğraştığı şeye bak...
    benim bildiğim kişiler isterse kendi haklarından feragat edebilir.
    ilerde kurumda çalışırken getirip üni diploması sunarsa o zaman dur bakalım dersin.
    senin buna hakkın yok dersin. yükselemezsin dersin. vesaire...

bide şunu söyliyeyim size mesela ilkokul düzeyinde kamuya yerleşme varsa.
    ben lisans diploması sahibiysem onu yırtar atarım.
    neden mi?
    özel sektör lisans diplomanıza 1000 lira atıyorum maaş verirken. devlet en düşük memur maaşını aile yardımlarıyla falan 2000 küsür lira olarak veriyor.
    sistem bi kere baştan aşşağı yanlış bu kamu alanı sizin babanızın çiftliği değil.
    lisans mezunu varken. ilkouklluya, liseliye iş vermeniz bile yanlış.
    en iyi eğitimli en kaliteli kimse onu işe alıcaksınız. ki kamu hizmeti kaliteli olsun.

2000 tl maaşla lise mezunu güzel iş. salla başı al maaşı. ben özelde böyle bir şey duymadım...
    veya o kadar maaş veriyorlarsa adamın suyunu çıkartıyorlar...

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon