Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 104 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    siirtli56 Avatarı

Gerçek Adı
    mert tunç
    Son Giriş
    05.05-2014
    Saat
    00:46
    Yaşadığı Yer
    siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    defne geçmiş olsun yaptığüın yanlışın cezasını zaten çektirmişler umarım daha güzzel bir yere gelirsi,niz ve o zamana kadar sabırla bekleyin kimsenin hakkı k,imsede kalmaz umarım hayatınız düzene girer ve hak ettiğiniz bir yere gelirsiniz iyi şansla r...

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    29

Gezgin35;

Ben askeri bir kurumun revirin de memurum bizim hemşirelere sordum sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümünden mezun herkes hemşire sayılıyormuş. Şöyle anlatayım lise mezunu teknisyen, önlisans mezunu tekniker, lisans mezununa mühendis denmesi gibi. Bence bu arkadaş önlisans hemşirelik yada lisans hemşirelik mezunu olsaydı ve lise diplomasını beyan etseydi o zaman haklıydınız bu sahtekarlığa girerdi ama mesleği hemşire olan biri daha sonradan hukuk da okuyabilir ve iki meslek sahibi olabilir. 4 yıllık üniversite bitirmesi bu arkadaşın hemşire olduğu gerçeğini değiştirebilir mi? Burada kazanılmış bir hak söz konusu. Bana bu bağlamda defnenin durumu farklı ve mahkeme kararı gerektirir gibi geliyo. Olaya çok düz mantık yaklaşmıyormusunuz?

Üye
    dünyalı Avatarı

Gerçek Adı
    efe
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:34
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    4

cicikıs;
    olay hemşire olup olmaması değilki özetle klavuzda son mezun olduğu okul geçerlidir diyor ikincisi lise bitirmiş biriyle vasat bir öğrenci olsa bile lisans bitirmiş birinin aynı sorulara cevap vermesi haksızlık değil mi sizce

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çok anlamsız bir polemik,sınav yönetmeliği belli ortada bırakın hak idaa etmeyi,hakkınızda yasal işlem yapılmaması için dua edin...bu konuyuda burda kapatın bence...

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

başlığı görüp yazmak istedim yorumlardan sadece ilk sayfadakileri okudum
    başlığa bakınca zaten sorunun cevabının içinde olduğu açık ve net... aslında başka söze gerek de yok
    yanlışlık veya haksızlık söz konusu değil bunu daha önce de yazdım, yine yazayım:
    - sınava girerken en son aldığınız mezuniyet ne ise, o kademeden sınava girersiniz! yani siz istediğiniz kadar önlisans diplomasına sahip olun isterseniz 10 tane önlisans diplomanız olsun 1 tane lisans olsun, siz lisanstan girmek zorundasınız
    siz sınava girdikten sonra mezun olmuş olsaydınız, belki hak arama şansınız olabilirdi zira sınava girdiğinizde henüz mezun değildiniz ama 2011 mezunu olup Ömss 2012'ye lise düzeyinden girmeniz bile bile lades olmuş keşke sorup araştırsaydınız
    avukata başvurmanıza bile gerek yok her halukarda yanlış beyan veren sizsiniz çünkü... geçmiş olsun 2014te lütfen kendi alanınızdan girin sınava ya da eğer ki lise diplomanızla ve hemşire olarak çalışmak istiyorsanız, özel sektöre yönelin
    Saygılar...

Üye
    Gezgin35 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2013
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cicikıs;

1.si senin konuştuğun yada sana söylenilen kişiler muhtemelen +40 yaşındadır bi şekilde sonradan kadroya dahil edilmiştir,(eskiden lise bitirip öğretmen olanlar gibi)
    2.si senin de dediğin gibi lise mezunu teknisyen önlisans tekniker lisans mühendis oluyorsa lise bitiren de hemşire 4 yıılık üniversite okuyan da hemşire oluyor öyle mi ? bunun basit mantıkla alakası yok tamamen ortada bir fark var lisede alabileceğin eğitimle üniversitede alacağın eğitimin detay ve yoğunlu sence aynı mıdır ? Liseden mezun olup unvanı hemşire olan biri varsa çıksın söylesin de binlerce kişi boşuna 4 yıl üniversiteye gitmesin o zaman
    3.sü sınav yönetmeliklerinde en son mezun olduğun düzeyden sınava girersin en son okuduğun bölümden değil. Açıklamak gerekirse diyelim ki sen 4 yıl hemşirelik lisans bitirdin + 4 yıl mühendislik lisans bitirdin + 4 yıl öğretmenlik bitirdin bu durumda senin elinde 3 tane diploman olur ve bunlar senin kazanılmış hakların olur ve artık sınava istediğin bölümde girebilirsin istersen hemşire ol istersen mühendis yada öğretmen ancak bu noktada ÖSYM sana dur ne yapıyorsun diyemez kazılan haklar son eğitim düzeyinde olanları kapsar ve bunlar düz mantık değil temel ve olması gereken mantık sonucudur...

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar en doğru cevabı kılavuzu tekrardan inceleyerek bulabiliriz aslında:
    Sayfa 1:
    "1.2 Sözkonusu Yönetmelik gereği ÖSYM; özür gruplarına, öğrenim düzeylerine, özürlülerin algılama ve öğrenme yeteneklerine göre nasıl bir sınav oluşturulacağını belirlemek üzere, üniversitelerde ilgili
    özür grupları üzerine bilimsel araştırma yapan akademisyenlerin bulunduğu bir ÖMSS Bilim Kurulu
    oluşturmuştur."
    Sayfa 2'nin sonu 3'ün başı:
    "1.9 Adaylar beyan ettikleri bütün bilgilerin doğruluğundan sorumludurlar. Bir adayın beyanının
    gerçeğe uymadığı veya evrak üzerinde sahtecilik yaptığı tespit edildiği takdirde bu aday, aradan geçen
    süreye bakılmaksızın bu sınavdan elde ettiği tüm haklarını kaybedecektir. Sınava veya kuraya katılma
    hakkı olmadığı hâlde sınava girip yüksek puan almak veya kurada kazanmak memur olarak atanma
    hakkı doğurmaz. Koşullardan herhangi birine durumunun uymadığı tespit edilen adaylar, ÖMSS/kuraya alınmış olsalar bile bu sınav/kura sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan
    yararlandırılmazlar.
    1.10 Sınav ve kura sonuçlarının geçerli sayılabilmesi için bir adayın bu kılavuzdaki tüm kurallara
    uyması zorunludur. Bu kurallara uymayan adayların sınavı/yerleştirme sonucu geçersiz sayılacaktır.
    Sınavdan/yerleştirmeden sonra bile olsa bu kurallara uymadığı saptanan adayların, sınav sonuçlarından doğan tüm hakları iptal edilecektir."

Sayfa 3'ün sonu 4'ün başına kadar Başvuru Koşulları yer almaktadır ve 2.1 numaralı maddenin bu konuyla ilgili kısmını aynen kopyalıyorum:

"ÖMSS’ye ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans veya lisans programlarından mezun
    olan veya ÖMSS’nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar
    başvurabileceklerdir. Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olan adaylar mezun oldukları en üst düzeyden ÖMSS’ye başvurmak zorundadır."

Bu konuyla ilgili tereddütü olanlar lütfen kılavuzu bir kez daha okusunlar
    http://www.engelliler.biz/forum/ozur...ayinlandi.html

Yasaklı Üye
    SSaaFFee Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    saint-denis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben anlıyamadım? hemşire olmak için lisans okulumu var?
    hemşirelik bir meslektir. dr luk gibi değildir.
    yurtdışında böyle... sizde tıpmı okutuyorlar hemşirelere??
    hazır okumuşken bari dr olsunlar...

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

diğer yorumları da okudum

cicikıs;
    sağlık meslek mezunu biri hemşire sayılabilir elbette ama 4 yıllık hemşirelik bitiren de zaten sadece hemşire değildir zaten uzman hemşire ünvanıyla mezun olur ama dikkat edersen, kpss ve ömss gibi memurluk sınavlarında her öğrenim grubundan ebe ve hemşire kadrosu açılıyor yani lise mezunu hemşire de memur olabilir önlisans mezunu da lisans mezunu da... zaten tercih yaparken mezun olduğun bölümün kodunu kullanıyorsun
    ama şu konuda eksiğin var, Gezgin isimli arkadaşın dediği gibi, eğer ki sen birden fazla aynı düzeyde diplomaya sahipsen, bu hangi meslek grubunda çalışmak istiyorsan senin inisiyatifin ama elinde daha üst düzeyde bir belgen varsa, onu kullanmak zorundasın
    şöyle bir örnek vereyim:
    diyelim ki defne arkadaşımız lise bittikten sonra atandı ve devlette hemşire olarak çalışıyor ama ben universite mezunu olmak istiyorum deyip açıktan işletme okudu. 4 yılın sonunda işletme diploması onun maaşında ve devlet kademesinde ufak da olsa bir artışa belki sebep olur ama hemşirelik statüsünü yükseltmez çünkü çalıştığı birim teknik hizmetken, mezun olduğu birim genel idari hizmete giriyor yani lise mezunu hemşire gibi kabul edilir hala... ne zaman ki, 4 yıllık bir hemşirelik diploması alır işte o zaman mesleğinde yükselir, uzman hemşire olur, baş hemşireliğe yükselebilir vs...

başka bir örnek,
    bir devlet dairesinde staj yaptım ve orada çevre teknisyeni olan bir abimiz vardı, adam aöf iktisattan mezun olmuş ama imzasını teknisyen vasfıyla atıyordu çünkü iktisat onu teknik anlamda mühendis ya da tekniker yapmaz çalıştığı alanda... sadece iktisat mezunu yapar ama ilk kez memur olacak olsaydı, iktisattan kpssye girmesi gerekecekti çünkü teknisyenliği lise mezuniyetinde kaldı artık o uni. mezunu... bilmem farkı doğru aktarabildim mi?

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

SsaaFfee,
    hemşirelik bir meslektir elbette, ama sağlık meslek mezunu olan lise mezunu bir hemşiredir, 2 yıllık mezunu olan önlisans mezunu hemşiredir, 4 yıllık Hemşirelik okuyan Uzman Hemşiredir
    bunu ben kafamdan uydurmuyorum hemşirelik okuyan bir arkadaştan öğrendim lise mezunları hemşire biz uzman hemşireyiz demişti
    zaten memurluk sınavına her öğrenim grubundan hemşire ya da ebe girebiliyor ve hemşire statüsünde atanıyor lise mezunu için sağlık meslek lisesi mezuniyet şartı aranıyor lisans mezunu için bir üni. diploması fark bu...
    benim yukarıda anlattığım bir arkadaşımın bana söylediğidir

o kadar...

ayrıca yurtdışındaki uygulama ile ülkemizdeki uygulamada farklar elbette olabilir ama denklik almak istediğinizde emin olun öğrenim sürenize göre denklik verilir

Üye
    Cumali Avatarı

Gerçek Adı
    Cumali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:46
    Yaşadığı Yer
    ELAZIG
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şaka gıbı yorum yok

Yasaklı Üye
    SSaaFFee Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    saint-denis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gul2011 Mesajı Gör
    uzman hemşire olur, baş hemşireliğe yükselebilir vs...
    uzmanını muzmanını bilmemde baş hemşire olupda ameliyat yapanını görmedim.

hatta yurtdışında hemşireler hiç bir şey yapmıyor. oda servisi modunda hastaların yemeğini ve ilacını kutusunda getiriyorlar.
    gerekirse sizi traş ediyorlar yıkıyorlar.

sizde kan alıyorlar. hatta sizde hasta bakıcılar pansuman dahi yapıyor. pes. yani.

işinize geldimi hasta bakıcı dr. olur. işinize gelmedimi o olmaz. bu olmaz.
    deveye sormuşlar neren doğru?

Üye
    syildirim1412 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: osman185470 Mesajı Gör
    şimdi bende mezun durumdaydım ama mezun yeni oldum ben kazansam ben hakkımda gitcek yoksa imkansız böle olmasın ben hiç kafamda mezun olacam diye önlisandım lisans oldum olmaz dimi böle....

senin herhangi bir hak mahrumiyetin olmaz. Sınav tarihi itibariyle önlisans mezunuydun. bu arada lisasns mezunu oldun. sıkıntı olmaz

Üye
    ceylanlılı Avatarı

Son Giriş
    03.12-2013
    Saat
    12:31
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizin yaptığınız doğru değildir çünkü siz lise sınavına girerek kolaya kaçmış oldunuz

Üye
    derderbo Avatarı

Gerçek Adı
    erdem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaslar konuyu uzatmanin geregi yok zaten sozu edilen arkadas cezasini bulmus

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon