Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 104 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    44mustafa44_ Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:45
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    karar doğru iyi bende lise mezunu olduğum halde ilkokul mezunu olarak gireyim sınava yüksek puan alayım yok öle beleşe

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

valla siirtli arkadasın yazılarına bakılacak olursa yanlışlık yapmıs gibi görunmuyo gercekcekten büyük gecmiş olsun
    zaten bi insan ılkokuldan mezun olmadan lıseyi liseden de mezun lmadan universiteyi okuması mümkün degil halıle universite mezunu bir birey ilk okuluda bitirmiş olur liseyide üniyi bitirdim ama ayretende lıse mezunuyum demesi enteresan bi durum

Üye
    emreya Avatarı

Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    09:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara - Karabük
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kılavuzda "En son mezuniyetiniz neyse ona göre girileceği" yazıyordu bildiğim kadarıyla ki her sınavda kurallar böyleydi diye biliyorum hep... Dava açsanız bile kanıt göstermekte zorlanırsınız diye düşünüyorum, klavuzu incelemekte fayda var.

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Kısacası Hiç bi hak talep edemezsınız. Sonuçta Lise Dengi Kendı arasında. Önlisans Kendı arasında ve Lisans kendı arasında yarıstı bu sınavlarda. sen Lisans olupta Lise dengi ile yarısırsan sonuc İPTAL olur...

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

2011'de lisans bölümünden mezun olmuşsunuz ancak 2012 ÖMSS sınavına lise mezunu olarak girmişsiniz. Sınav yönetmeliği son mezun olunan okulu baz alıyor ve klavuzlarda bunu belirtiyor. Bu durumuda göz önüne alırsak suç işlemişsiniz ve cezai yaptırım olarakta atamanızla sınav puanınız yanmış. Sınavın kuralları belli dava açsanızda aklanamayacağınız gibi burdan biri en basitinden hakkımı gasp etti diye dava açsa ve delillerle kanıtlarsa kesinlikle tazminat ödersiniz.

Üye
    yakamoz06 Avatarı

Gerçek Adı
    yakamoz
    Son Giriş
    30.03-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence haksızlık değil hak yerini bulmuş demek gerek.

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hiç dava açmaya filan kalkma boşuna masraf,boşuna zaman kaybı bir müsibet bin nasihattan iyidir 2014'de lisans mezunu olarak girersin olur biter başka yol yok..

Yasaklı Üye
    SSaaFFee Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    saint-denis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bio;

başka yere bu linki koymuşsunuz. ordan bu konuya girmiş olduk.
    onun için size objektif bir bakış açısı ile cevap vermeye çalışacağım.

lise değil ilkokul düzeyindede bu sınava girse kazanabiliyorsa olur.
    ben dün ne yediğimi unuttum. kimi 3 sene önce, kimi 10 sene, kimi belki 15 sene önce okuldan mezun olmuş.
    problem sınavın ta kendisi. bu mantıkla bakıcak olursak lise beyan etse ne olur. ilkokul beyan etse ne olur.
    zaten balık baştan kokmuş.

madem öyle, sizin mantığınızla 1 senelik mezun 5 senelik mezunun hakkını yiyor.
    bunlarıda ayrı ayrı sınava sokun öyleyse
    ne hatırlasın adam 10 sene önceki ezberci eğitimi?

ben iş için özel sektörün öyle okul ders kitaplarından soru sorduğunu görmedim? bir tane özel şirketin sınavına girdim.
    vallahi böyle kpss tarzı bi saçma sınav görmedim. sınavada çalışmadan girmiş olduk.
    geçince mülakata gittim. ik müdürü mülakat yaptı. orda elendim sanırsam. ama tanıdığım olsa idi işi alırdım!.
    böyle bir saçmalığı kabul etmek bile absürt ve hak gaspıdır.
    yetenek okul bilgisi ile ölçülmez!

ayrıca adam belki kendisini orta okul düzeyinde görüyor.
    bu onun yalan beyan verdiğinimi yoksa adaletsiz bir sınav sistemi olduğunumu kanıtlar?

zengin en iyi hocalarla eğitim görüp, sonra diploma alıp aynı sınava girmesine mani yokda
    onun bi alt diploma düzeyinde sınava girmesinde ne gibi bir sakınca var?

hayat bir sınavsa, ben niye eli kolu, ayağı sağlamla aynı sınava giriyorum???
    bi düşünün sağlam bedenlerde, bedensel engelli stadüsünde işe yerleşiyor!

niye onları zorunlu istihdam edilenlerle bir tutuyorlar?
    erken emekli olsunlar ona bişey diyemem. ama yürüme engelli biri ile koşan birinin aynı istihdamdan yararlanması sizce ne kadar adildir.?

ben şimdi burda o işe yerleşenemi kızacam? yoksa onu işe alan yetkiliyemi? o dener. haklı veya haksız.
    ama sorumluluk işe alandadır. diyip noktalayalım.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Sistem elbette sorunlu hemde baştan sona ancak birde şahısların yaptıklarını görmek gerekir diye düşünüyorum konu çok yönlü ve sizin bakış açınızla ben daha önceki başlıklarda yaptığım yorumlarda şunuda söylemiştim zihinsel engelliler kendi engelleri arasında yarışıyor dediler peki neye göre IQ yüksek ise sorulan soruları baz alırsak ki bu sınavda ömss birincisi biliyorsunuz ki zihinsel engelli bir kardeşimizdi, yani iki ucu pislikli değnek neresinden tutsanız elinize yapışıyor ....

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    29

defne_1986;

ama şuda var hemşiresin ve belki hemşire olarak atanmak istiyorsun ona istanaden lise beyanı vermek istemiş olamaz mı? saldırmadan önce daha iyi anlamaya çalışsak!

işletme lisans bitirmiş biri artık hemşire değil midir? sağlıkçı olmak isterse olamaz mı? işletme lisans mezunu hemşire olarak atana bilirmi?

Üye
    Gezgin35 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2013
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cicikıs;

Hemşire olmak için zaten 4 yıllık lisans bitirmek gerekir, liseden sağlık meslek lisesi gibi bölümlerden mezun olununca hemşire olunmaz, sağlık alanında atamanız yapılabilir ama unvanınız farklı olur, velev ki siz işletme ve hemşireliği yani 2 adet 4 yıllık lisans bölümünü bitirirseniz o zaman seçme hakkı size ait olur, son bitirdiğiniz eğitim düzeyiniz neyse ona göre sınava girersiniz. Bu konuda herhangi bir hata yoktur aksine doğru olan yapılmıştır ösym'yi kutlamak lazım...

defne_1986
    Misafir Üye
    defne_1986 Avatarı

arkadaşlar yorumlarınızı okudum ama sunu unutmayın insan okuyup kendini gelişmesi şuçmu soruyorum size yorumlarınız çok kırıcı söyle bir durum vay sizin örneğim cebinizde A2 E kadar ehliyet ve siz motor sürüyorsun trafik polisi sizi çeviriyor olmaz kardeşim sen en büyük ehliyet E Sınıfı sen otobüs süremezsin deyip ve motosikletinizi bağlıyor bu ona benziyor aslında insanın tek şuçu okumak diye onu cezalandıramazsınız çünkü herkes kendini geliştirsin ben okudum diye şuçluyum olay bu kadar basit aslında ben hemşirelik okulu bitirmiş bu diplomayı haketmisin bunu engelenmek şaçmalıktır bence

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yasal işlem bile başlatabilirlerdi !

defne_1986
    Misafir Üye
    defne_1986 Avatarı

Ben zaten a2 yazdım yukarıya ya diploma iptali varmı iptal etmek istersem iptal edebilirbiliyim lisans diplomamı ve kpss lise olarak girdim 82,570 aldım atanma ihtimalim var bari onu kurtarılım çok zor durudayım 6 aydır evde dışarıyaçıkmayıp ders çalıştım pskilojiğim alt üst oldu ya işletme diplomamı iptal etme sansım varmı ?

Üye
    Sedatileri Avatarı

Son Giriş
    13.07-2013
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çokta uzatmanın alemi yok bence Defne Hanım mevcut yonetmelik üzrinden herhangi bir hak idda edemezsiniz.Sınava başvuru yaptığınız zaman attığınız imza konuya tümüyle vakıf olduğunuzu ve tüm şartları kabul ettiğinizi belirtir.ÖSYM aynı anda sahip olunan diplomalardan en üsttekini baz alır.Bu konuya isnaden şunuda belirtmek isterim.Bu yarın hem önlisan hemde lisans diplomasına sahip olan arkadaslarında başına gelebilecek bir olay.Her iki diplomayada sahipseniz lisans mezunu olarak girmek zorundasınız..Ben aynı zamanda ön lisans mezunuyum ondan gireyim gibi bir hata yapmayın.2 senenize yazık edersiniz.Farkedilmeme gibi bir durumda yok ÖSYM nin veri tabanında eğitim durumunuz mevcut.

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon