Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 45 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ASARCIKLI55 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülahmet
    Son Giriş
    14.11-2012
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben kpss den 62 aldım dercih yapsam yeleşme şansım varmı?

Üye
    burock Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    26/34/06
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Şah yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum, daha başında dağ fare doğurdu dediğinde adam haklı demiştim. Haklısın malesef bir kesim ataması olanlar şimdi hemen koruyucu tavır takınırlar ama bilmiyolar ki yenilen haklar da hepimizin hakkı, bu ülke ne zaman bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesinden vazgeçer ise, belki o zaman bişeyler değişir. 2012 ömss benim için bitmiştir, 2014 için ne olur dersen eğer bu kadrolaşmacı zihniyet değişmediği sürece biz daha çooook imam kayyum müezzin kadrosu görürüz.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Fikirlerine katıldığım ve aynı yöne geniş çaplı bakan arkadaşlarımdansın burak kardeşim yazdıklarının noktasına virgülene kadar katılıyorum kısa ve öz anlatmışsın yırtınsakda boşa muhabbetle ....

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bio ve burock ikinize çok tşk ler ...... En azından bir kaçımız ömss nin geldiği durumun ve gittiği durumun farkındayız ....Hala herkes magazin peşinde .... İman diye atandılar memur olacaklar ...zihinsel engelli diye sınava girdiler 1000 ne yakını meslek lisesi mezunu ...ilkokul düzeyi sorular cevapladılar nerdeyse ilk bini zirveyi kapladılar başılk açtım bu konuyla ilgili 1 TANE YORUM YAZILMADI....Nekadar ACI...

Üye
    burock Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    26/34/06
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Şah: Dediğim gibi önce bizler kendi haklarımızı savunmayı öğrenebilirsek ne zaman örgütlü bir olabilirsek belki o zaman bişeyler değişir. Şimdi sınava girildi tamam bu sınav ilk kez yapıldı. Çok yakın bir kardeşim, ömss'den 65 alırken normal 2012 kpss'den 71 aldı. Önlisans mezunu kardeşim, çok konuştuk ÖMSS'de sorular daha az iken puan nasıl düşük oluyor? KPSS'de iki kat soru varken puan neden yüksek çıkıyor? Sınava giren aday sayılarından bahsetmiyorum bile, balığın baştan koktuğu o kadar belli ki danışıklı dövüş yapılmış. İşte benim anlamadığım nokta şu madem ki bu sınav kpss gibi düz olacaktı neden yapıldı ? İş kur vs. gibi kurumlar neden kpss yerine biz engelliler için ömss'yi baz almıyolar? Sorulacak çok şey var, ancak ortada doğru dürüst net cevap verecek insan yok. Misal ömss başvuru zamanında sırf sınava girmek için psikoloji'den %40 ve üzeri rapor alıp senin benim hakkımı gasp eden kişiler gördüm. Sonuçlar açıklanmadan önce Aile ve Sosyal Pol. bakanlığına dilekçe ile bu durumu belirmeme rağmen standart bir cevap geldi. Biz komisyon olarak inceleceğiz vs. denildi. Atananların gerçek engelli arkadaşlarımızı tenzi ediyorum, kaçı gerçekten engelliydi ? Sınav günü gördüğüm kadarıyla çok az gerçekten engelli vardı. Bu raporlar tekrar yenilendi mi? Denetlendi mi? Hayır yine kadrolaşmacı zihniyet iş başında biz gerçek engelliler uyutulurken birileri bizlerin kontenjanına geçmiş oldu.

Sınav anında sorulan sorular nasıl ayrım yapıldı ? Meslek lisesi mezunu insan nasıl oluyor da zihinsel engelli kont. sınava giriyor. Neden kimse de çıkıp arkadaş bu böyle olamaz olmamalı dememiş hayret ediyorum. İşimin yoğunluğu gereği çok sık siteye giremiyorum o konuyu görmedim görsek kesinlikle bu işte bir bit yeniği var deyip tavrımı ortaya koyardım. Sınav seviyesi basit düzeyde olsa hepimiz full çekerdik. Birilerinin yeğeni adamı torunu vs. olmadığımız için atanamadık bu gidişle de olacağını sanmıyorum.

Zaten biz birbirimize karşı objektif olamazsak, bize de kimse objektif olmaz. Özetle ne ekersen onu biçersin.
    Yazılacak çooook şey var ama Sussam gönül razı değil, Konuşsam tesiri yok.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Puandaki Adaletsizlik Neden Biliyormusun Kardeşim Özür Gıruplarına göre süre ve soru sordu fakat tüm soruları harcı alem şekilde öğrenim gurubuna göre değerlendirdi benim anlayamadığım farklı soru tiplerini nasıl olurda tek bir parçada değerlendirir sin...zorluk yada kolaylık dereceleri arasında da uçurum var ....Dediğin gibi balık baştan kokuyor..

Bu sitede zihinsel engelliler le ilgili bu sitede başlık açtım tek bir yorum yazan olmadı ....

http://www.engelliler.biz/forum/ozur...k-deniyor.html

Üye
    srhtslymn Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiye insanı "dayımız olmadığı için atanamadık, amcamız olursa atanırız" psikolojisinden bir türlü çıkamadı. Çok yakın tarihte kendi ideolojilerinin yönetimlerinde bu tür kanunsuz uygulamaları çok gördükleri için, diğer yönetimlerde de aynı uygulamaların devam ettiğini sanıyorlar. Oysa ÖSYM gibi puana göre atama yapan bir kurumun kanunsuz işlere bulaşmayacağını bilmeleri gerekiyor.
    Kimse de demiyor ki bu iddiadaki bu arkadaşlara; "Arkadaş dayısı veya amcası olup ta atananları biliyorsanız bir dilekçe yazıp şikayette bulunsaydınız dava açsaydınız." Sizin de içiniz rahat olaydı, bizim de içimiz rahat olaydı.
    Son bir not: Bilgisayar başında klavyeden forumlara "sayfalar dolusu konu açmakla" olmuyor maalesef bu işler.
    Kalın sağlıcakla

Üye
    ahmedd29 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    09.02-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ak Parti'ye sempati duyan biri olarak şunu söylemek zorundayım hükümet özürlü memur atamalarında malesef başarısız olmuştur.Aslında tercihler açıklandığında durumun pek parlak olmadığı ve hükümetin konuyu savsakladığı belli olmuştu.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ösym ' yi Haklı Bulup ömss de Bunca Aksileğe Haksızlığa ramen savunanlara sadece Gülüyorum

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    128

2013de sonuç değişmezse ben 2014 ömssye hazırlanacam kursunada gidivecem

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Düşmez kalkmaz Bir ALLAH....Herkesin ALLAH gönlüne Göre versin
    william shakespeare'in julius sezar oyununda beni mest eden markus antonyus'un söylediği replik. tiradin(konuşma) söyledir;

dostlar, yurttaşlar, romalilar;
    ben sezarı övmeye değil gömmeye geldim.
    insanın ettiği kötülük yaşar ardından,
    iyilikleriyse toprağa girer kemikleriyle.
    bırakın, öyle olsun sezar için de.

Bunlar içinde öyle olur işallah ,taht,taç ,makam ,mevki hep geçici.....

İyilikleri Kendileriyle mezara , Kötülükleri ise ebedi arkalarından anılsın.Bir kıssadan hisse; Eskiden osmanlı da görev yapan celatlar ,normal mezarlıklara gömülmezmiş , nedeni ozamanki ahali halk onlarla mezar komşusu bile olmak istemezmiş. Bunun neticesinde de Kendilerine Ait Bir mezarlıkları varmış....Halkta orasının cellatlar mezarlığı oldunu bilir oraya hep kötü gözle nefretle kinle bakarmış ....Cellatlar mezarlığının ayrı bir mezarlık olmasının yanı sıra en önemli özelliği mezar taşlarında o mezarda bulunan kişinin merhumun isiminin yazması ; hiç bir mezar taşında ism yok ...Nedeni ne Biliyormusunuz ? Ben söyleyim ,insanlar adımızı mezar taşından okuyupta bize ismizle beddua etmesinler diye ......Ey ömss yi düzenliyipte bukadar özürlünün Bedduasını Alanlar siz ne yapacaksınız,ÖMSS de Özürlülerin Atnaması için engel koyan kurumlar ,kurum görevlileri ,tepeden tırnağa kim varsa . Nereye Saklanacaksınız,Ahir dünyada Bukadar özürlünün hakkını nasıl ödüyeceksiniz.....
    ÖMSS de Biz özürlüler den yardımını esirgemeyenler, atanmaların olmasına çalışanlar atıyanlar ,özürlülerin selayeti için çalışanlar,ALLAH CC sizlerin herzaman yadımcı olsun hayır Duğalarımız sizinle

Tosun paşam 2013 / 2014 Mü Kaldı Yapama ......

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

2011 Rakamlarına göre ~2.500.000 kadro var ve ~600.000 kadro boş,
    2011 Rakamlarına göre %3 şartı geçerli olan 1.467.900 kadro var,
    2011 Rakamlarına göre %3 şartına göre 44.189 kadro var ve bunların 20.829'u doldulabilmiş, 23.360'ı boş.
    Kaynak: DPB

Benim bildiğim bu %3'lük kadronun belirlenerek doldurulması 657 sayılı kanunca hükme bağlanmıştır. Bu boş rakam 2011 ağustos ayında DPB tarafından belirlenmiş ama 1 yıl sonraki ömss ile doğru kadro açılmayarak 657 sayılı kanunun emredici özelliği hiçe sayılmış ve anayasa çiğnenmiştir. Hal böyleyken yırtınmaya gerek yok, keyifler neyi isterse o olacak, ömss kadrolarının artırılması için toplanan imzalar 3000 olmamış bile) . Bu tablo varkende birilerini övmek iki yüzlülüktür. Unutmadan şunuda söyleyeyim geriye kalan 18.000'lik boş kadro meşhur 2023 hedefine kadar dolacak

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    128

bu da zor ama

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ted Bizim Duğamız Bize yardımcı olanlara Bedduamızda Bizi Bu Durumda Koyanlara...ALLAH onlarında Belasını versin ne düzenimiz kaldı nede diğirliğimiz...

Ey ömss yi düzenliyipte bukadar özürlünün Bedduasını Alanlar siz ne yapacaksınız,ÖMSS de Özürlülerin Atnaması için engel koyan kurumlar ,kurum görevlileri ,tepeden tırnağa kim varsa . Nereye Saklanacaksınız,Ahir dünyada Bukadar özürlünün hakkını nasıl ödüyeceksiniz.....
    ÖMSS de Biz özürlüler den yardımını esirgemeyenler, atanmaların olmasına çalışanlar atıyanlar ,özürlülerin selayeti için çalışanlar,ALLAH CC sizlerin herzaman yadımcı olsun hayır Duğalarımız sizinle

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar ömss yetenek sınavı değil Fakat sanki mesleki sınavmış gibi atama yapıldı

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon