Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cirkinkedi Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben o parayı az gormekte haklıyım ama sen ? 15 gün 4-8 nöbete gel cumartesın olmasın yıllık iznın baltalansın izin verılmesın aldıgın iş göremezlık raporu her defasında iş yerı hekmını kontrolune gıtsın o ısterse rapora çık yılda 1 kez şirket değişşin tazmınatın gıtsıb mesaı kal ücertın verılmesın .. gelde ağlama sen bızım yerımızde olsan ıntahar edersın heralde 1500 lıra maaşı az görup çoğunu verın dediğine göre ) komıksın ne dersen de nankörluk yaptıgın bu da ılave.. çokta şükür halıme en azından kımse nankör demıo bana helal olsuın kızım dıolar bu maaşa bu halınle bu şartlarda evıne ekmek götürmeye uğraşıon dıolar sen benım bırkez olsun bunlardan sıkayetcı oldugumu gördunmu burda . sen yan gelıp yat işe bıle gıtme devletı arkana al sosyal hakların sonuna kadar al bıde maaş az de yetmıo de guzel yaşamama zaten başlıca güzelli evde yatarak para almandır senın daha ne güzelik beklıopn . sirtın da koca skolyozla nefes darlıgı cekerek elınde süpurge yapan lısans mezunları ,fotokopı başinda ömru gıden lısans mezunları,bobrekleır ıflas etmış ama gece vardıyasında bekçılık yapam pc muhendıslerı , ben gıbı spastık olupta hastanenın hasta kayıot kabul bölumunde hastaların agır ıthamlatrına maruz kalan kasım kasım kasım kasılan ön lısans mezunları, ve ben gıbı hastane nın acıl laboratuarında gece nöbete kalması saglık açısındanuygun degıl raporu olup 15 gubn 16 saat nöbete bırakılan spatıkler varken SANA BEN DAHA IYI YAŞAMAK ISTIOM DAHA ÇOK MAAS İSTIOMM DEMEK AYIPPPPPPPPPPPPP. kusura bakma arkadaşımm.. ve bı sürü engellıde daha ış bulamamış evde ana baba elıne bakarken tabı .....

Üye
    yorgunn Avatarı

Son Giriş
    15.08-2013
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok haklısın kardeşim şükür hayatta insanların unuttuğu bi kavram oldu inşallah atanamayan arkadaşlarımız bir an önce söz verilen kadrolara yerleşir.

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

O zaman oturcan kazananlar gibi ders çalışacan başka çaresi yoktur !

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim tanıdığım insanlar var. denizli devlet hastanesinde santıralde görev yapmaktalar. istedikleri zaman çarşıya eve bankaya gidiyorlar. üstelik çocuklarını okula getirşp götüyorlar. nasıl gidersiniz bu kamu işyerini dediğimde sana ne sen kimsin de buraya karışıyorsun diyorlar. ayrıca sen mi veriyorsun hastane personelin maasını diyorlar

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:49
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

mesai saatlerinde ,izin alınarak dışarı çıkılabiliyor.onda bir sorun yok.

Üye
    cenhan038 Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    31.12-2012
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: vilanjik Mesajı Gör
    Bu konuda size katılmıyorum.Daha iyi ve daha güzel yaşamak isteyen birinin daha fazla maaş alabilmek istemesinden doğal olan ne vardır ki. Bunu isteyen birini nasıl vicdansızlıkla suçlama hakkını kendinizde buluyorsunuz.Sizin bulunduğunuz durumdan utanması gereken bizler değiliz.Bizzat devletin utanması gerekiyor.Siz bu öfke ve kaygınızı bize değil,bu durumunuza sebep olanlara doğru yöneltseniz bence daha bir olumlu iş yapmış olursunuz.

yazıyı okudukça canan hanıma katılıyorum dedim sonra yazılanları bakıyorum senin yazında güldüm sadece SEN VE SENİN GİBİLERE ALLAH SADECE AKIL VERSİN diyorum alışıksınız siz sen şimdi bunuda alınırsın

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl izin alınarak dışarı çıkılıyor. kadın her gün çocuğunu okula getirip götürüyor varmı böyle bir şey

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yahu neyı tartısıyorsunuz anlamadım en buyuk sermaye kazanc saglıktır ya saglık sızler engelınız olmasına ragmen ıse yerlesmıs 3 lırada 5 lırada olsa kazanıyorsunuz ya buna sukredın ben ayda 5 bın kazanıyorum bunun cevremdekılere yada bır suru calısan az maas alan kader arkadslarıma ne ne fark eder kımın ne aldıgı degıl saglıgım ıyımı onu bakın ya ben bugun 5 bın alsam 2 ay sonra yatalak olsam calısamasam cebıme her ay gırmeyen 5 bın lıradan az da olsa saglıklı sekılde ayda 750 tl kazanmak 5 bınden daha hayırlı degılmıdır onemlı olan arkadslar bulundugumuz makamın ve saglıgımızın kıymetıne bılmektır vajınık kardesımsen devletı gosterıyorsun da devletten cok ısverenlerın sucu yokmu artı herseyı baskasından beklersek ac kalırız allah ınsanları rzkını vermek ıcın akıl vermıs sen aklınla dusunursen kazanırsın vesselam hoşcakalın

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama o denizli devlet hastanesini saglık bakanlığına şikayet edeceğim. istedikleri gibi girip çıkıyorlar. çalışanlar

Üye
    TAÇLI Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    heryer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kimse engel degilki kamuda çalışmanıza. belli prosedürü var bunu başaran herkes memur oluyor. memurları neden karalıyorsunuz ki? herkes bi çok zorlukla gelmiştir oraya.maaş konusunda insanlar gelirine göre harcama yapar. artı iyi bi yaşam için neden daha fazlası istenmesin ki. yine bilgi ve bererisiyle üst görevlerde yerini alıp ona göre maaşını alır. bu arada vilanjk' de katıldıgımı belirtmek isterim.öfkenizi bireylere degilde sisteme püskürtmeniz gerek.

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:43
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

melisaa;

Tepkilerini çok kazanmak isteyene değilde kendilerine az verene yöneltmeyi akıl edemedikleri için bu durum ortaya çıkıyor.Farkında olmasalarda kendileride daha iyi daha bir güzel yaşam için yazdıklarını algılayamıyorlar.

Yasaklı Üye
    SSaaFFee Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    saint-denis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konunun engelli memurlarla sınırlı kalması anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olmuş.

aslında arkadaş haklı anayasanın eşitlik ilkesi hangi konularda geçerli?
    herkese eşit kamusal hizmet konusunda.
    e arkadaş, bu mantıkla haklı. ona 700 maaş öbürüne 1800 maaş eşitliği bozuyor.
    haklıda, ya devlet kamu kasayı herkese eşit paylaştırır. yada böyle kavga çıkar.

yanlız bu yazımı nitelikli sanat veya başka meslek gurupları üstlerine alınmasınlar.
    mesela bir dr. a ben devlet neden 10 000 veriyor. diyemem!.
    onun yaptığı işi herkez yapamaz. ama arkadaşın dediği gibi masa başı işleri okuma yazması olan her vatandaş yapabilir.
    demekki anayasa nın eşitlik ilkesine aykırı iş yapılıyor.

bu ödenen maaşlarda insanların vergileri ile karşılandığına göre. bencede her insana özel veya kamu olsun.
    normal bir açlık sınırı belirlemesine göre maaş verilmelidir.
    yani ya asgari ücret bu kadar düşük olamaz. yada kamu çalışanına bunun üstünde para ödiyemezsiniz.
    öderseniz haksız vergi toplayıp özel sekör çalışanına zulm etmiş olursunuz.

çok ilginç bi arkadaşda özelde fazla alıyordum kamuya girdim daha az alıyorum demiş.
    kamuda kovulmazsınız. ama özelde kovulursunuz.
    bu sebebden kamuyu tercih etmiş olmayasınız?

Üye
    thief27 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2015
    Saat
    02:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SSaaFFee

bunu belirtmeme gerek var mı? söylemiştim özelde çalışırken yazın 2 ay tatildi ve maaşım yatıyordu artı 15 tatilde de tatilim vardı maaşım ise şimdi aldığımdan yaklaşık 400 tl daha fazlaydı ama hiçbir sosyal güvencen yoktu müdüre de gıcık oluyordum bir gün dövecektim adamı işten atılacaktım o olacaktı özelden ayrılmamın sebebi kovulma korkusu ama sizlerin idrak edemediği ya da öfkeden göremediği şey özel sektördeki patronların çalışanlarını ezme sebebi memurlar değil ben hiçbir engelli arkadaşımın saatlerce çalışıp asgari ücret almasına razı olamam bunun sorumlusu gerekli denetlemeyi yapmayan devlettir. Şunu unutuyorsunuz. Memur maaşları ortalama 1700 tl hiçbir şey yapmasan bile sabah 8 den akşam 5 e kadar bir yerde sabit dursan bile o parayı sonuna kadar hak edersin adaletli olmayan özel sektör patronlarının 10 saat çalıştırdıkları işçilere 750 tl vermesidir bugün yoksulluk sınırı yanılmıyorsam 2000 tl nin üzerinde bu kadar emeğe bu parayı layık görüyorlarsa bundan ötürü memurları mı suçlamanız lazım bu bana saçma geliyor ha şunu söyleyeyim bana 10 saatlik çalışmam karşılığında 750 tl teklif etseler o teklifi yapan adamın suratına tükürüp çıkarım siz yapamıyorsanız bu da bizi bağlamaz

Yasaklı Üye
    SSaaFFee Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    saint-denis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: thief27 Mesajı Gör
    bana 10 saatlik çalışmam karşılığında 750 tl teklif etseler o teklifi yapan adamın suratına tükürüp çıkarım siz yapamıyorsanız bu da bizi bağlamaz
    olaya hangi açıdan baktın anlıyamadım. veya size o acıyı gösteremedim sanırsam.

çok yanılıyorsun. bırak 750 yi 300 e bile çalışacak adam bulur... zorla çalıştırmıyorlar ya.

aynı mantıkla bakıcak olursak;
    madem kamuda bir işveren.
    en ucuz kimse onu çalıştırır. size 2000 ödüyorsa ve bu işe 750 ye yapıcak adam varsa çalıştıramaz.
    çalıştırsa bile benim vergimi savurmuş usulsüz harcamış olur.

farkındaysanız kamu devamlı ihale açar. en uygun teklifi kim verirse işi ona verirler.
    ama siz babanızın parasını kime isterseniz verirsiniz. ister bodrumda lahmacuna 60 tl verirsiniz. ister bi bardak suya 50 tl verirsiniz.
    babanızın parasımı bu asgari ücreti belirleyen otorite olarak, astronomik ayrımcılık?
    yanlış olan nokta burasıdır. asgari ücreti sen belirliyorsan. otorite isen o vakit kamuyada taş patlasa bunun % 10 u fazla ücretle işci alırsın.
    almazsan böyle t. sandalyeye bile afedersin vergi koyarsın.

ben sizi eleştirmiyorum. ülkede özel hastane olması bile yanlıştır.
    anayasa koymuşlar her yurttaş eşitmiş... nerede bunun eşitliği?
    kamu aş, iş, eğitim, sağlık, güvenlik, barınma hizmetlerini eşit sunmak zorundadır.
    sunmuyorsa ortada büyük bir adaletsizlik terazisi mevcuttur.

gidin gelişmiş bir avrupa ülkesini görün bakalım. zenginle fakir ayrı hastaneyemi gidiyor?
    farklı hizmetmi alıyor. en fazla özel oda verirler. tedavide farklı muamele görmezsiniz.

Üye
    thief27 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2015
    Saat
    02:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    SSaaFFee

Kardeşim aynı şeyleri düşünüyoruz ben de ortada bir adaletsizlik olduğunu söylüyorum ama haksızlık memurların 1660 tl maaş alması değil asgari ücretin 750 tl olmasıdır.

Alıntı yaptığım cümlemi açıklamam gerekirse beni orada belirtmek istediğim 10 saatlik çalışma karşılığında birisi size 750 tl teklif ediyorsa bu benim gözümde küfür yemekten farklı değildir bana birisi böyle bir teklifte bulunsa kendime küfür edilmiş sayarım ters tepki veririm şunu da belirteyim kolejde öğretmenlik yaptığım dönemde öğretmen dinlemek için de derslere girerdim derslerini dinlediğimiz öğretmenlere son olarak ne kadar ücret bekliyorsunuz derlerdi kolejdeki ortalama öğretmen maaşları 2000 tl idi ama ders anlatan genç kardeşlerimiz siz ne uygun görürseniz kabul ederim derdi bunu duyan patron da hemen atlar asgari ücretten az bir yüksek rakam verirdi o an sinirden delirirdim ama yapabileceğim bir şey yok çünkü işi kabul eden kardeşimiz buna razı oluyordu ben laf söylesem sana ne derlerdi o yüzden yutkunurdum halbuki öğretmen kardeşimiz 1800 tl dese bizim patron onu vermeye hazırdı ama arkadaş söylemezdi işte ben de o alıntı yaptığın mesajda bunu demek istedim kendinizi ezdirmeyin birisi size 10 saatlik iş karşılığında 750 tl veriyorsa en büyük suç o vicdansız patronundur ama sizde de bir parça olsun kabahat var demektir bunu da gözardı etmeyin

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon