Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelli çocuğa devlet güvencesi

Ümraniye'de hizmete giren özel bir merkez SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı'na bağlı ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan ailelerin engelli çocuklarına hizmet veriyor.

AE1BC6EE4E4012498A4F0181b - [Haber] Engelli çocuğa devlet güvencesi

1 Temmuz'da kabul edilen "Özürlü Yasası" kapsamında artık Bağ-Kur'lu ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan engelli çocuklar da özel rehabilitasyon merkezlerinde özel eğitim alabilecek. Daha önce sadece SSK ve Eğitim Sandığı güvencesi altındaki engelli çocukların özel rehabilitasyon merkezlerindeki eğitim giderlerini karşılayan devlet, yeni yasa kapsamında Bağ-Kur'lu ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan çocukların da eğitim giderlerini karşılayacak. İstanbul Ümraniye'de 28 Mayıs'ta hizmete giren özel bir rehabilitasyon merkezi özellikle SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı'na bağlı ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan ailelerin engelli çocuklarına hizmet veriyor.

64DD720DCBD7BE499E0A546Bb - [Haber] Engelli çocuğa devlet güvencesi

Amaç, bu uygulamanın bilinirliliğini artırarak aileleri bilinçlendirmek ve dört duvar arasına hapsolmuş engelli çocukları topluma kazandırmak. İstanbul genelinde ilk defa birden fazla engelli grubuna eğitim veren merkezde konuşma bozuklukları olan, öğrenme güçlüğü çeken, down sendromlu, otistik, spastik, işitme ve görme engelli çocuklara eğitim veriliyor. 600 kapasiteli merkezde şu an 40 engelli çocuk, konusunda uzman kişiler tarafından eğitiliyor. Müzik, resim ve seramik atelyesi, bilgisayar laboratuvarı, oyun odası, fizyoterapi ünitesi, çocuk parkı bulunan merkezde ailelere de çocuklarıyla daha iyi iletişim kurabilmeleri için dersler veriliyor. Beş kurucu üyesi olan merkezde kurucular arasında İstanbul İl Sosyal Hizmetler Eski Müdürü Kahraman Eroğlu'nun kızı Öncü Eroğlu, 15 yıl Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı yuvalarda yöneticilik yapan Recai Türkmen, Hasan İşler, otistik uzmanı Vildan Özduvan ve konuşma terapisti Birol Demir yer alıyor. Özel rehabilitasyon merkezlerinde SSK ve Emekli Sandığı'na bağlı ailelerin engelli çocuklarının eğitimlerinin kurumları tarafından karşılandığını ancak ailelerin bunu bilmediğinin altını çizen Öncü Eroğlu, "1 Temmuz'da yürürlüğe giren Özürlü Yasası kapsamında birkaç hafta içinde Bağ-Kur'a bağlı ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan ailelerin engelli çocuklarının eğitim giderleri de devlet tarafından karşılanacak" diyor.

PINAR ŞENGÜL

Kaynak: Sabah

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

güzel bir uygulama inşallah sürekli olur :wink:

Üye
    barancan2005 Avatarı

Son Giriş
    22.12-2006
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu sadece istanbul damı var ankara da yok mu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

barancan2005, bu tüm Türkiye'de uygulanıyor
    "Çocuk özel öğretime muhtaçsa, ister SSK’lı, ister Emekli Sandığı’na, Bağ-Kur’a bağlı olsun, isterse hiçbir sosyal güvencesi olmasın 329 YTL’ye kadar yardım yapılacak."
    Bir başka deyişle, özel eğitime ihtiyaç duyan çocuğunuzu dilediğiniz özel eğitim kurumuna kaydettirebilirsiniz. Devlet (yol/servis parası dahil) tüm gideri o eğitim aldığınız kurma öder.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    GÜZEL BİR UYGULAMA DEVLET GÜVENCESİ ALTINDA ÇOCUKLARA GÜVEN VERMEK,SEVGİYİ AŞILAMAK,EĞİTİMİ İLE İLGİLENMEK....VS.. VS....BU ÇOCUKLARINDA HAKKI İYİ BİR GELECEK....