Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hashikio Avatarı

Son Giriş
    23.08-2016
    Saat
    15:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın metepe,

yardımcı olmaya çalıştığınız için gerçekten çok teşekkür ederim.evim bakım evi ile görüştüm ama onlar da beni sosyal hizmetler'e yönlendirdiler.sosyal hizmetler de beni daha evvel denizli'ye yönlerdirdiği için şimdilik denizli'deki bakım evine devam edeceğiz galiba.yine de ilginiz için teşekkür ederim.

Üye
    menalaus Avatarı

Son Giriş
    17.07-2013
    Saat
    23:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gecmıs olsun.
    evim bakım merkezıne ben ıkı ay kadar sizofren ablamı yatırmıstım. genel olarak ıyı bır yere dıyebılırım. aydın bey sahıplerınden bırı en azından telefonla danısabılrısınız. bu arada gümüldürde bu merkez.

Üye
    elyasa Avatarı

Son Giriş
    18.04-2013
    Saat
    01:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%94 ağır özürlü otistik 11 yaşında birkız çocuğu babasıyım. Kendisine genellikle şiddet uyguluyor. Eğr müdahale etmesem kendisini neredeyse öldürecek şekilde şiddet uyguluyor. Benim ve eşimin gece uykusu diye birşeymiz yok. Özellikle eşim çok yıpranıyor. Alt komşularımız sürekli kapımıza gelip şikayetçi oluyorlar. Ailemiz çocuğumuz ağır özürlü diye bizden uzak duruyorlar. Kendimizie ait hiç bir özelimiz yok.
    Ama ben onu çok seviyorum. Yaşadığım hiç bir zorluk bana sıkıntı vermiyor. Onun kendisine zarar vermesi dışında. O kendine zarar verince yüreğim acıyor. Bin tane ömrüm olsa hiç düşünmeden ona feda ederim. Bütün çevremi onun uğruna siler atarım. Onu sevmeyeni bende sevmem. Onu seveni severim. Yüce Allah bana ömür verdiği müddetçe onu asla bir bakım evine vermem. Onu bakım evine verirsem ben ölürüm. O acıya dayanamam. Onun saçının bir teli benim için canımı vermeye değer.
    Nihayetinde bu geçici bir dünya asıl olan ebedi hayat. Benim Rabbimden tek arzum Yavrumun cennetteki makamını bana göstermesi. İnci tanemi birkerecik görebileyim. İnşallah Rabbim bana bu şerefi nasip eder.

Üye
    menalaus Avatarı

Son Giriş
    17.07-2013
    Saat
    23:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

buradan sıkıntınızı paylasıyorum demek ne derece etkılı olabılır bılmıyorum. ama gercekten yapabılecek bırseyler olmalı. bende ızmırdeyım sızınkının yanında hafıfı sayılabılecek bır engellının esıyım. eger dertlesmek ıstersenız ozel mesay yazın. bende ızmırdeyım goruselım paylasalım derdımızı. allah yardımcınız olsun. bu dunyada elımızdekılerle yasamak kaderımız. allah bızı goruyor.

Üye
    meliha68 Avatarı

Son Giriş
    25.06-2012
    Saat
    23:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde otistik oğlum var onu bakımevi değil hiç kimsye bırakmam ki benim oğlumda çok hırçın kırıp döktüklerini yazsam sayfalar almaz ben resmen dayak yiyorum vuruyo morartıyo misafir ne geliyo ne ben bir yere gidebiliyorum çok nadir kızım veya teyzesi duruyo yanında çokıyorum ama gittiğim yerde oturamıyorum ne yesem aklımda çocukları okula giderken görsem aklımda yani gittiğim yerdede oturamıyorum .alışverişe gitsem oğlum ne severse yani o benim büyümeyen bebeğim herşeyim onunla yaşamakta çok zor onsuz bi hayatı düşünmekte .Devamlı düşünüyorum çok zor ilaç bizde kullanıyoruz mecburen çok denedik daha kötü oldu kesmeyi gece zaten az olan uykusu tamamen kesildi tikleri başladı tekrar başladık .Ama kendi kafamızdan değil ankarada prf dr götürdük . O düzenledi şimdi iyi biraz belli olmuyor değişiklikler yada hasta oldumu hırçınlığı artıyor .Kendimi onun yerine koyuyorum ne kadar zor Allah hepimizin yardımcısı olsun o öyle dünyaya gelmeyi kendi istemediki .Benimde tek istediğim sakin olması kendine sinirlenince çok vuruyor üzüntümden günlerce hasta oluyorum .

Üye
    ayhanimsun Avatarı

Gerçek Adı
    AYHANIM SUN
    Son Giriş
    17.09-2014
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MeTePe;

Ritim konusu apayrı bir konu...
    Bir süre önce, klasik müzik konserinde orkestra şefine kağıttan uçak yapıp fırlatan çocuklar(80-85 çocuk), benimle haftada 2 saat- 3 ay geçirdikten sonra Vivaldi'nin Mandolin konçertosunun ikinci bölümünü ritimsel olarak okuyup değerlendirebiliyorlardı. Üstelik bundan büyük zevk alıyorlardı...??? Sorunlu ailelerin, varoşlardan gelen çocukları idi...
    Ama ben uzman değilim. Dediğim gibi.. Diplomam yok....Herhangi bir üniversiteye ya da okula bağlı değilim.
    Sadece CEBECİ'liyim...
    Bu arada okulu bitireli 36 yıl olmuş. Bu sene üniversite sınavlarına girdim. İyi bir puanla kazandım. Ancak çalıştığım için açık öğretim okuyabileceğim. Hangi bölümü okuyacağım konusunda karasızım. 53 yaşındayım. Kısa sürede bitecek ve bana uğraştığım bu konuda diploma verebilecek bir bölüm önerirseniz, sevinerek kaydımı o bölüme yaptıracağım ki belki işe yarar...Hani uzmanlık filan...diploma, akademik kariyer... ardından para...ciddiye alınma filan yani...

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam izmir tepecik araştırma hastanesini yanında otistik eğitimi veren okul var bence oraya gidin size ordan daha iyi yardımcı olurlar

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    540
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ayhanimsun Mesajı Gör
    ...
    Bu arada okulu bitireli 36 yıl olmuş. Bu sene üniversite sınavlarına girdim. İyi bir puanla kazandım. Ancak çalıştığım için açık öğretim okuyabileceğim. Hangi bölümü okuyacağım konusunda karasızım. 53 yaşındayım. Kısa sürede bitecek ve bana uğraştığım bu konuda diploma verebilecek bir bölüm önerirseniz, sevinerek kaydımı o bölüme yaptıracağım ki belki işe yarar...Hani uzmanlık filan...diploma, akademik kariyer... ardından para...ciddiye alınma filan yani...
    Açık öğretimde okuyabileceğiniz bölümler "uygulamalı olmayan" branşlarla sınırlı. Yani iş idaresi, ekonomi vs. gibi. Örenğin Çocuk Gelişimi okuyamazsınız. Tüm branşları bilmediğim için fazla bir şey söyleyemeyeceğim.

Akademik kariyer vs. hedefleriniz için bir şey diyemem. Bence yaptığınız iş konusunda kendinizi sertifika programlarıyla geliştirmeye çalışın. Dediğim gibi, sizin yapmaya çalıştığınız uygulama ORFF Eğitimi ve Drama arası bir şey gibi değerlendirilebilir. Bu alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Ancak; bir konuda uyarmak isterim. Biz uzun yıllardır engelli çocuklarla çalışıyoruz. Bunların tıbbi tedavileri ile eğitimsel uygulamaları asla birbirinin yerine koymayız, karşılaştırmayız. İkisinin yeri ayrıdır. Bunun dışında spor eğitimi, müzik, drama, güzel sanatlar gibi uygulamalar yapıyoruz. Ama bu uygulamalar her zaman bir uzmanın hazırladığı program çerçevesinde ve gözetiminde yapılıyor. Sizinde yaptığınız girişimlerde profesyonel destekle hareket etmenizi öneririm.

Kariyer hedefleriniz için de başarılar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun.

Üye
    kelebeğim Avatarı

Gerçek Adı
    seda
    Son Giriş
    21.02-2012
    Saat
    02:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    allah yardımcınız olsun çeken bilir derdi ama bakım evine bırakmak yerine onun ilgi alanlarını keşfedin ona yoğunlaşın konunun üzerinden epey zaman geçmiş ama benimde otizimli oğlum var ve onu kimseye emanet edemem hayatım o benim onunla nefes alıyorum iyki var benim bebeğim hayatın farklılıklarını onunla öğrendim ben bana çok şey öğretti

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12