Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bertuğ Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜL SERT
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    12

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    engelli ne olursa olsun eğitim çağındaki (zorunlu ilköğretim çağındaki) çocukların normal okula kayıtları gerekiyormuş.
    çocuk okula gidemedikten sonra o kayıt ne işe yarayacak anlamadım .20 günden fazla devamsızlığı olanların okuldan kaydı siliniyor diye biliyorum.
    bu konuda bilgisi olanlar açıklarsa sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Rapor sunup kaydı donduruyorsunuz sanırım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

devam etmediğiniz günlerde raporlu ve idari izinli iseniz devam etmediğiniz günler, devamsızlıktan sayılmaz.Ancak mazaretsiz 20 gün okula gitmezseniz, kaydınız silinmez,ancak devamsızlıktan sınıfta kalırsınız.

Üye
    suozel Avatarı

Son Giriş
    02.04-2008
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devamsızlıkta kayıt silinmez. Sınıfta kalır. 20 gün mazeretsiz ise
    Engeli ne olusa olsun değil

• Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği
      Devam Zorunluluğu

MADDE 79- (1) Eğitim ve uygulama okulları, otistik çocuklar eğitim merkezleri ve iş okullarına devam eden öğrenciler, okul yönetiminin en az iki defa yazılı uyarısına rağmen mazeret göstermeksizin 70 iş günü sürekli devamsızlık yapmaları durumunda bu öğrencilere devamsızlıklarından dolayı sınıf tekrarı yaptırılır. İki yıl üst üste devamsızlık nedeniyle sınıfta kalan öğrencilerin kaydı silinir.

(2) İş eğitim merkezlerinin kurs programına mazeret göstermeksizin 70 iş günü sürekli devam etmeyen kursiyerler izleme ve yöneltme kurulu tarafından programdan çıkartılırlar.

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben çocuğumu normal ilkokula kayıt ettirdim
    ameliyat olduğu için 2 ay gibi okula gidemeyecek
    bunun için her ilçede bulunan Rehberlik Araştırma Merkezlerinden (RAM) kaynaştırma eğitim raporu alınması gerekiyor.
    bu rapor olmazsa çocuk hastahaneden raporluda olsa 20 gün veya bir ay devamsızlık yaparsa sınıfta kalır dediler
    ama kaynaştırma eğitim raporu olursa dersleri dahi zayıf gelse sınıf geçiriyorlarmış
    ayrıca devamsızlığa da bakılmıyor.