Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mariya Avatarı

Gerçek Adı
    Mariya
    Son Giriş
    28.06-2010
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    Ukrayna
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba!
    ısım Marıya, otıstık oglum var 6 yasında. ıkımız de turk vatandasız. sımdı saglık raporla ugrasıyoruz. cocugumu seneye okula vermek ıstıyorum, okulu da ıstanbulda arıyorum.
    forumdakı arkadaslarımız, sızden yardım ıstıyorum, daha dogrusu fıkır.

okulu secmem lazım, begenmem. cunku ogrendıgım kadar ıle saglık rapor cıkardıktan sonra RAMa gıtmek lazım .RAM bızı kaldıgımız bolgede oceme yonlendırecek.bu yuzden mantıklı olarak dedım kı-ılk once okulu buluım,sonra orda,yane o sempte evı tutucagım.yer hıc onemlı degıl, yane avrupa yakası yada asıa.
    bu yuzden,arkadaslar, kımın otıstık cocuk varsa, lutfen ,bana fıkır verın, kım hangı okula gıdıyor?neresı ıyı,neresı tavsıye edersenız?kım hangı yerden memnun yada degıl....?

sımdıden tesekkur edıyoruz yardım ettıgınız ıcın
    (turkcem ıcın kusura bakmayın,bu kadar yazabılyorum)

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    539
    Verilen Beğeniler
    150
    Blog Mesajları
    1

Sayın Mariya,

İstanbul'u bilmediğim için bir öneride bulunamayacağım. Ama Türkçe'niz için endişelenmeyin... gayet iyi...

Üye
    naser34 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Anadolu yakasında Otistik Çocugu olan ailelerin kurdugu dernekten bilgi alabilirsiniz.buda siteleri bir araştırın OMAD | Otizmle Mcadele Eden Aileler Dernei

Dernek Adı: OMAD (Otizmle Mucadele Eden Aileler Derneği) Telefon: 534-953 18 25 Fax: 216-355 16 45 Mail: info@omad-otizm.org Web Adres: OMAD | Otizmle Mcadele Eden Aileler Dernei Adres: Söğütlüçeşme Caddesi No: 70/138 Kadıköy İstanbul
    umarım bir faydası dokunur.

Üye
    vhvh Avatarı

Son Giriş
    04.11-2010
    Saat
    11:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

UMRANIYE TAVUKcu yolunda senai demirci rehabilitasyon merkezi tavsiye ederim

Üye
    handee Avatarı

Son Giriş
    14.07-2012
    Saat
    09:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beylikdüzunde dinamik spor otizm merkezi var tavsiye ederim www.dinamikotizm.com

Üye
    gozde_krnz Avatarı

Gerçek Adı
    gözde
    Son Giriş
    19.04-2012
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın marıa hanım bende zıhınsel engellıler ogretmenıyım fakat otızımlı cocuklar ıcın ozellıkle flortıme adlı bır eğitim vardır otıszımlı cocuklarda cok etkılıdır fakat bunun eğitimini herkez vermez cunku bu eğitim sadece yurt dısında tam anlamda sağlıklı verılıyormus senaı demırcıde bıldığım kadarıyla var onerebılceğm fehatpasadaözgur adımlar eğer maddı durumunuz el verıslı ıse sızde gunısığı adlı bır kurum var orada bır pedegog var cocuklarla ılgılenıyor bıraz ucretı fazla olabılır cadde bostanda yada bu eğitimi almıs abla ogretmenler var dılersenız gunde bır ıkı saat sıze bu eğitimi ogretebılır cocuğunuzla bırlıkte zamanla sızde bunu uygulayabılırsınız zaten ve farkı ınanın goreceksınız bıraz malzeme falan gereklı olcaktır ılgılenırsenız goruselım buradanda yardımcı olabılırım sıze

Üye
    gammon00070 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertan Tan
    Son Giriş
    29.05-2012
    Saat
    23:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler…
    Benim de bir yakınımda otistik rahatsızlık var... Allah herkese kolaylık versin... Biz bu rahatsızlığı olan çocukla tavsiye üzerine bir oyun oynamaya başladık.. Biz oyunu Amerika dan bir yakınımız sayesinde ögrendik.. yanında getirmişti.. Çocuklar oynarken birde rahatsızlıgı olan çocukla oynamaya başladık ve hiç beklemediğimiz kadar iyi sonuçlar aldık.. artık çok daha katılımcı ve konuşkan bir hal almaya başladı dikkat dağınıklığı bir nebze olsun düzeldi ve bu oyun sayesinde sanırım daha da iyi olacak inşallah..
    Ben bu oyunu daha sonra bir alışveriş sitesinde gördüm ve buraya yazmak istedim..Belki başka rahatsızlıklarda da etkisi vardır ama bunu ancak bir uzman bilebilir... umarım sizlere bir yararım dokunur..Oyuncgın linkini aşagıya kopyalayıp yapıstırdım..
    Rory's Story Cubes eğitici oyuncak Hikaye küple GittiGidiyor'da 58209928
    İyi günler…

Üye
    fikrialtun Avatarı

Son Giriş
    26.04-2013
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beylikdüzünde cennet özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi var çok kaliteli bir kurum tavsiye ederim
    Cennet Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Üye
    salu Avatarı

Gerçek Adı
    Salih SUNELCAN
    Son Giriş
    25.04-2013
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Otizmli çocuklara tam gün özel eğitim veren İstanbul Yaşam ve Spor Merkezi ve rehabilitasyon hizmeti veren Avrupa Çocuk Özel Eğitim ve rehabilitasyon Merkezlerini önerebilirim.
    İstanbul Yaşam ve Spor Merkezi
    Avrupa Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Üye
    feylezof777 Avatarı

Son Giriş
    15.05-2013
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar lütfen banada yardım edin 2.5 yaşında yeğenim var otizm teşhisi kondu rehabilitasyon merkezi arıyoruz yalovada oturuyoruz ancak düzgün bi yer yok kartal pendik Maltepe olabilir buralarda bildiğiniz gerçekten kaliteli bi yer var mı cevaplarınızı bekliyrum

Üye
    mustafa21.o Avatarı

Son Giriş
    01.03-2015
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler maria hanım benim cok yakından tanıdığım bir arkadaşım var ve istanbulun en ünlü otizm ve spor yaşam merkezinde 2 yıl otizmli cocuklara yaşam Koçluğu ve bunun yaninda spor egitimi akademik ve problem davranislari bitirmede tecrübeli eğitim vermiş isterseniz size yardimci olabilirim

Üye
    Çocuk Özel Gelişim Avatarı

Son Giriş
    23.08-2017
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar,

Gözde Hanım'ın da dediği gibi Floortime oldukça etkili bir yöntem. Özellikle özel eğitim ile eş zamanlı uygulamalarında pek çok çocuk epey yol almakta ve becerilerini arttırmaktadır. Yöntemler hakkında detaylı bilgi edinmek ve başvuruda bulunmak için Uzm Psk Ayşem Yorulmaz Ulutaş - Çocuk Gelişimi? sitesini inceleyebilirsiniz.