Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    email adresime gelen bir soru:

Sayın Yetkililer,

Benim 2.5 yaşında Berat adında bir oğlum var, Berat 6 aylıkken menenjit geçirdi ve şu an tek sekel %80 işitme kaybı.
    İşitme cihazı takıyorz ve Anadolu üniversitesi İÇEM devam ediyoruz. Her ay Eskişehir'e gitmek zorunda kalıyorum. İstanbul'da aynı kalitede bir okul var mıdır?
    yrıca İleri derecede İşitme kaybı vardır diye heyet raporumuz var, biz de özürlü maaşı alabilir miyiz? Şayet alabilir isek nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
    Bu konularda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Alternatif bir okul hakkında hiç bir bilgim yok. Şuralardan iz sürebilirsiniz:
    * İŞİTME ENGELLİLER İLKÖĞRETİM OKULLARI ADRES TELEFON FAKS VE ELEKTRONİK POSTA ADRESLERİ
    * İŞİTME ENGELLİLER MESLEK LİSELERİ ADRES TELEFON FAKS VE ELEKTRONİK POSTA ADRESLERİ

Yalnız, işitme cihazıyla duyan, anlayan ve konuşabilen bir çocuk neden işitme engellilere özel bir okula gitsin ki? Böyle bir tercih daha en baştan onu toplumdan soyutlamaz mı?

Üye
    ÖZGÜRCE Avatarı

Son Giriş
    21.08-2014
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    Benim 6 yaşında oğlum var sizin oğlunuz gibi 6aylıkken menenjite bağlı işitme kaybı var.Bende İstanbulda oturuyorum.Sizin gibi bende Eskişehir de İÇEM de aile eğitimi aldım ve Diyarbakır dan gelmek zorunde kaldım.Fakat İstanbul da böyle bir okul yok.Aile eğitimi için Kadıköy de DUYSEL var.İÇEM dekiler KOKLEAR İMPLANT tan söz etmiştir düşünüyormusunuz?Bence düşünün.
    Oğlum KOKLEAR İMPLANT ameliyatı oldu.Uzun süredir siteye giremiyordum.Ameliyat çok başarılı geçti kulaklıkla duyduğundan çok daha iyi duyuyor normal ana okuluna gidiyor MUTLUYUM

Üye
    kanatli_ Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet turan
    Son Giriş
    01.03-2014
    Saat
    03:46
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

içeme alternatıf bır okul ıstanbulda degıl sadece turkıyenın hıcbır yerınde yoktur...ıceme alternatıf bır okulu bırakın dogru durust dogal işitsel sözel yontemle eğitim veren yanı cocugunza konusmayı öğretebilecek kurumların sayısı dahı cok dusuktur..öğretmenler işin kolayına kacıp işaret dılı ıle eğitim veriyorlar ve cocuklar konusamıyor..iceme devam etmenızı onerırım

Üye
    arzukayhan Avatarı

Gerçek Adı
    Arzu Kayhan
    Son Giriş
    28.11-2011
    Saat
    18:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba,
    Bir bilgiyi paylaşmak istedim. Koklear implant konusunda, İzmir Alsancak'ta Türkiye'nin ilk koklear implant rehabilitasyon merkezi faaliyet gösteriyor. Duykon Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi hakkında bilgi almak isterseniz, 0232 421 58 80 nolu telefonu arayabilirsiniz.