Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Engellektuel Avatarı

Gerçek Adı
    Aykan
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    21
    Blog Mesajları
    21

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    OKULA GİTMEK SİZDEN SERVİS ÜCRETLERİ BİZDEN

Özürlü çocukların eğitimine yönelik projelere bir yenisi daha eklendi. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ve Devlet Bakanı Beşir Atalay'ın gayretleriyle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Fonu'ndan 3.750.000 YTL tahsis edilerek özürlü çocukların eğitimine yönelik bir proje hayata geçirildi. Özel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 7 Şubat 2005 tarihinde hayata geçirilen proje özürlü çocukların eğitimine destek ve ailelerine maddi açıdan yardım maksadı içermektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı, zihinsel özürlü çocuklara hizmet veren özel eğitim okullarında başlatılmış olan proje, zihinsel özürlü çocukların servislerden ücretsiz yararlanmasını kapsamaktadır.

Servis ücretlerini ödeyememeleri sebebiyle çocuklarının eğitimini sağlayamayan ya da yarıda bıraktıran aileleri göz önünde bulundurularak başlatılan bu uygulama ile özürlü çocukların eğitime kazandırılmasına katkı sağlayacaktır.

Kaynak: ÖKM

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kamuda çalışıp da , engelli çocuğu olan memur ve işçilerin Özel Eğitim Merkezinde okuyan çocuklarının okul ücretleri devlet tarafından karşılanıyor yeri gelmişken söyleyeyim...

Bu uygulama da iyi düşünülmüş.