Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mhendis Avatarı

Son Giriş
    07.05-2007
    Saat
    13:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese merhabalar!

Özürlü çocuk Özel İlköğretim kolejinde paralı olarak okuyor. Özürlü çocukların gelişim ve eğitimine ilişkin yardımlar alabilir mi?
    Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Sınır şöyle çizilmiş:

• ... özürlü çocukların rehabilitasyonlarının ve eğitimlerinin, ruhsat aldıkları kurumların ilgili yönetmeliklerinde belirlenen esaslar doğrultusunda gerekli personeli istihdam eden resmi (kamu kurum ve kuruluşları ile üniversiteler tarafından açılan merkezler) ve özel rehabilitasyon ile özel eğitim merkezlerinde sağlanması durumunda; özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi tarafından hazırlanan aylık/yıllık çalışma programı, bireyselleştirilmiş eğitim planı ve belirlenmiş rehabilitasyon programları doğrultusunda aldıkları...
    Yani özellikle sakatlığı olan çocuklara eğitim vermesi gerek. Eğer çocuk bu eğitimi o okulda alıyorsa, belki bunun için özellikle çabalanıp bir ödeme alınabilir. Denemek gerek... Çcuk için en doğrusunun "bu okul" olduğunun anlatılması işe yarayabilir belki...
    M.E.B BEDENSEL ENGELLİLERİN EĞİTİMİ ŞUBESİ: orgm_bedeneng@meb.gov.tr
    M.E.B KİŞİSEL VE PSİKOSOSYAL HİZMETLER ŞUBESİ: orgm_psikososyal@meb.gov.tr
    M.E.B REHBERLİK VE ARAŞTIRMA ŞUBESİ: orgm_ramsubesi@meb.gov.tr
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mhendis Avatarı

Son Giriş
    07.05-2007
    Saat
    13:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim Oturan Boğa,
    Sizin önerdiğiniz ilgili kuruluşlara e-maille yolladım ama bir cevap gelmedi.
    Başka bir yol varmı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İl milli eğitim müdürlüğüne bizzat gidip, özel eğitim yöneticileriyle konuşun ve sıkıntınızı dile getirin. Bu hem doğru bilgiye ulaşmanız için en doğru yol, hem de böylesi bir talebin dillendirildiğini oradakilerin bilmesi için önemli.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...