Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emel1974 Avatarı

Son Giriş
    02.10-2011
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,
    aslında cihazların faydasını görmeniz gerekirdi. Acaba yanlış bir cihaz ayarımı yapıldı, veya kullandığınız cihaz size göre değilmi. Çünki kaybınız fazla değil.
    i günler.

Üye
    Özel Eğitim Avatarı

Gerçek Adı
    M.Salih
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben özel eğitim öğretmeniyim. İşitme engellilere yönelik dudak okuma eğitimi diye bir çalışma kurs yoktur. Bu çocuklara zaman içinde kazandırılan bir davranıştır. Yani çocuklara işaret dili kullanmalarına imkan vermeden çocukların diğer görsellerden ve işitme kalıntısından faydalanması sağlanır

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

isaret dilini hic bilmesemde ogretmenim ;insanlara uymak gerek dudak okumak daha iyi
    kucuk isitmeyenlerin egitimine bu yonden agirlik verilmesi cok daha iyi sonuc elde edilir diyorm
    ama isitme cihazi secimi uygulamasi iyi olmali
    ebeveynlerde isitme engelli kucukle duyan cocuklardan daha cok ilgilenmeli
    kucukten beri rahmetli babacigimin gayretleriyle okuma sevgisiyle dogru duzgun konusup anliyabiliyorum
    birde yuzumuze bakarak konusurlarsa daha iyi oluyor yuzyuze konusmalarda hemen hemen hic kacirmadan anliyoprum
    isitme cihazindan gelen sesler dogru dudak okumak icin cok faydali oluyor
    isitme cihazi olmazsa uyduruyorsunuz mecburen buda yanlisi cok oluyor

Üye
    Özel Eğitim Avatarı

Gerçek Adı
    M.Salih
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kendi hayatınızla örneklemişsiniz. Güzel öneriler. Herşey okulda öğretilemiyor küçük yaştan beri ailenin bilinçli olması gerekiyor.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bir dudak okuma uzmanından ingiltere'de onlarca dudak okuma kursları açıldığı bilgisini öğrenmiştim. illa işitme engelliler faydalanmıyor bu teknikten...

türkiye'de yok ne acı...

Üye
    papiraov Avatarı

Son Giriş
    22.11-2015
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Prof. Dr. Ahmet Konrot Hocamızın çıkarmış olduğu güzel bir eser.burda ki programla kendi kendinize dudak okuma eğitiminizi alablirisniz.aşağıdaki linkten incelemenizi tavsiye ederim.

Konuşma sesini duyamadan da konuşulanları anlamak mümkün. Bilgisayar destekli bilimsel bir dudak okuma eğitim programı olan BAK-GÖR-DUY; başta işitme engeli veya işitme kaybı olanlara, gürültülü ortamda çalışanlara, uzaktan gelen kısık bir sesi çözmeye çalışanlara hitap ediyor

Diyelim gürültülü bir ortamda çalışıyorsunuz; ya da uzaktan gelen sesi kısık bir konuşmayı duyabilmek için kulaklarınızı dikmiş çaba harcıyorsunuz… Kim bilir belki de kulaklarınızda işitme kaybı var ama siz farkında değilsiniz ya da işitme engellisiniz, biliyorsunuz fakat mevcut yöntemler iletişim kurmanız için size yetmiyor, daha iyisini arıyorsunuz…

BAK-GÖR-DUY'la konuşmayı duyarak değil görerek anlayabiliyorsunuz
    BAK-GÖR-DUY, konuşma sesini duyamayan herkesin kendi kendine dudak okuma becerisini geliştirebileceği bir dudak okuma eğitim programı. Algısal öğrenmeye dayalı BAK-GÖR-DUY; izleyicinin sadece görsel özelliklere yoğunlaşarak konuşmayı anlama becerisini geliştiriyor.
    Yıllardır dilbilimi, dil ve konuşma bozuklukları, özel eğitim, işitme özürlülerin eğitimi gibi alanlarda çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ahmet Konrot ve Konrot İletişim Bilişim Özel Eğitim Öğretim Hizmetleri tarafından geliştirilen BAK-GÖR-DUY; size verilen kullanıcı adınız ile herhangi bir bilgisayar, tablet, hatta cep telefonunda çalışıyor. Konrot İletişim Bilişim Özel Eğitim Öğretim Hizmetleri | BAK-GÖR-DUY® Dudak Okuma Temel Eğitim Seti nedir? adresinden deneme sürümünü indirebilirsiniz. iPhone ve iPad ile ya da Facebook üzerinden oynanabilen BAK-GÖR-DUY Bakalım isimli oyunda ise dudak okuma becerilerinizi eğlenceli bir biçimde, arkadaşlarınızla da yarışarak geliştirebilirsiniz.

Dudak Okuma Temel Eğitim Seti

Eğitim Setleri

birde özgür tekol hocamızın bir ara dudak okuma kursları vardı.konuşma engelli federasyonu başkanıdır. googleden aratabilirsiniz özgür tekol.benden bu kadar.

Üye
    emrekurt Avatarı

Son Giriş
    12.03-2013
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Boğaziçi üniversitesinin bir web sitesi vardı. Ücretsiz bedava eğitim veriyordu. Bir incele istersen

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

tesekkurler papirov
    kendi duysada isitme konusma derdini meslek edinen akademisyen iyi insan ahmet konradada tesekkurler
    iyi para var bunda ama insanlar biraz yardimci olsalar bu dudak okuma isitme cihazindan daha cok ise yariyor
    mesela yuzunuze bakmiyorlar veya isleriyle mesgul numarasindan bilgisayarlaRINA BASINI EGIP KONUSUYORLAR DUDAK OKUYORUM DEDIKTE
    birtek dudakla is olmuyorki
    insanlarin gozleri bile ne dediklerini anlatiyor yuzun tamami ifadesi gerekli
    ayrica duymayan insan faal olmali
    okumak duymaya engel degil okuyarak bilgi birikimi olan faal biri icin dudak okumak verimli oluyorda oylece dudak okumayla bisey olmuyor agitim sart

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

offfffffffffff çıldıracam!!!!!!!!!!!!!!!!!

kabullenin artık biz sağırız!! bu işler bole hakkımızda böylesi varmış.. yapacak bişi yok!!!

dudak okuma nasıl? cihaz nasıl? okul nasıl? falan nasıl? kulaklık nasıl hehehehe hepsi eyi ))

Üye
    buyucu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

İşitme engelliyim.çocukken geçirdiğim hastalık sonucu işitme yetimi kademe kademe kaybettim.Çocukken sesler azalınca bütün dikkatimi dudaklara verdim. Ses duymayınca bütün dikkatin dudağa yöneliyor ister istemez.Galiba ben gene sanslıydım. Sesler aşama aşama azalınca dikkatim daha çok yöneldi dudaklara bu sayede öğrendim.
    Tabi ki genede herkesin dudağı okunamıyor. Bir duyu kaybı olunca öteki duyular yardıma koşuyor farkında bile olmuyoruz. Dudak okurken bile dudak okuduğumun farkında değildim.
    Okulda sıram hep öğretmen masasının yanında olurdu.Hocalarım (hiç birinin hakkını ödeyemem) çok yardımcı olurdu. Ders anlatırken yüzleri mutlaka bana dönerdi. Tahtaya bişey yazacaksa bana sen arkadaşının defterine yazdığına bak der, yazısı güzel olanı yanıma oturturdu.
    Öğrenmek içinde ayna karşısında sessizce konuşma yapılabilir, televizyon sesi kısılıp izlenebilir vs...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

muzo biz kabul ediyoruz sagirligi allahtan gelmis
    ama toplum kabul etmiyor
    dahasi biz isitmeyenleri para kazanma kapisi olarak goruyorlar bolece iste satim anasini artik ne cihaza para verecem ne ole dudak okuma masali anlatan kitaba diskete

Üye
    Love Master Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    620
    Verilen Beğeniler
    636
    Blog Mesajları
    110

Bende çocukken ateşli hastalık geçirdim. Sensörinal işitme kaybı oldu. Cihazların katkısıyla birlikte dudak okumayı kendim geliştirdim. Sol kulak koklear implant sağ kulak işitme cihazı benim de. Kursu yok. Kendiniz geliştirebilirsiniz.

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yüzde 30 kayıpla pek ihtiyaç hissetmezsiniz..Bende 45-50 db kayıpla dudak okumak isterdim doğrusu.Bunun kursu gayet tabii olabilir.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12