Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tuncay280307 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    otistik oğlumun özel rehabilatasyon merkezlerinden eğitim alması için gerekli olan raporunun süresi dolmuş. bu raporu sadece üniversitelerden mi yenileyebiliyoruz
    balıkesir'de yaşıyoruz. izmir'e git gel ölüm. bir de 9 eylül'ü arayıp telefonla randevu almak istediğimizde sabah gelen ilk 6 hasta yı kabul ediyoruz diyerek kapatıyorlar! işin ilginç kısmı ise bu sene oğlum OÇEM acıldı şehrimize oraya kayıtlı
    bu rapor eziyeti bitmeyecek mi

Üye
    gezginemlak Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

araştırma devlet hastanesinden alacaksınız raporu .tıp fakultesinden daha iyi olur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Benim bildiğim kadarıyla rapor vermeye yetkili* tüm hastanelerden alabilirsiniz. Yeter ki hastanede çocuğunuzun durumunu tespit edecek bölüm/doktor olsun. Yanılıyor muyum?

Ayrıca eğitim aldığınız eğitim merkezi de bu konuda size yardımcı olmalı. Sonuçta para kazanıyorlar!..

* Özürlü Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Sağlık Kuruluşları Listesi
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zeynep71 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    13:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri raporlarını rehberlik araştırma merkezlerinden alınıyor ve ordan alınmasıda yeterli oluyor bülent beyin söyledigi tercih ettiginiz kurum raporu çıkarttırmalı bildigim kadarıyla geçmiş olsun

Üye
    tuncay280307 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginize teşekkürlerde bizi ısrarlla neden üniversite kapısına yönlendiriyorlar acaba

Üye
    umut Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tuncay bey, universiteden rapor almayin dusuk veriyorlar!

Soyle diyeyim;

Ben otistik cocuguma ilk rapor cikarttigimda, universite %40 rapor verdi.Sonra, devlet hastahanesinde tekrar cikarttim %80 rapor aldim.Bilginize duyrulur.

2.Cocugunuzun gittigi rehabilitasyon merkezinin isi bunlar, siz rapor icin ugrasmayin!Birakin aldiklari ucretin hakkini versinler biraz.

Üye
    gezginemlak Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tıp fakultesinden aldıgım fizik tedavi yapilir raporumu kabul etmedi rehberlik araştirma merkazi.araştırma devlet hastanesi dışındaki hiç bir kurum raporunu kabul etmedikleride solediler.araştirma devlet hastanesinden aldım raporu ve girdim rehberlik araştırma merkezinin heyetine.

Üye
    tuncay280307 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar sağolunda bizi hep üniversiteye yönlendiriyorlar devlet hastahanesine değil

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tuncay280307;

Rehberlik Araştırma Merkezinden almanızı tavsiye ederim. Bazı durumlarda raporunuzu yenilemeniz istenebilir ve raporu R.A.M'dan almanızı söyleyebilirler iki iş olmaması için bence siz direk R.A.M'dan alın raporunuzu. Ayrıca bu işlemle siz değil gittiğiniz Rehabilitasyon Merkezinin ilgilenmesi raporu tazelemesi gerek çünkü o rapor yenilenmeden eğitim ücreti talep edemezler.

Üye
    bodrumlu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    01:42
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer çocuk okuyorsa rehberlik öğretmeninin tavsiye mektubu ile herhangi bir devlet hastanesinden alabiliyorsunuz.siz özel eğitim merkezine muracat edin onlar ticari anlamda çocuk kapmak için sizin adınıza herşeyle ilgileniyorlar.

Üye
    İsmail kaymaz Avatarı

Son Giriş
    07.09-2010
    Saat
    13:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aşağıdaki linkte sağlık kurulu raporu alabileceğiniz hastanelerin isimleri var. Bunları inceleyebilirsiniz.

yetkili hastaneler

Ağustos 2009 ayında yapılan kanun değişikliğine göre, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinden yada özel özel eğitim okullarından destek eğitimi almak üzere ram raporu düzenlenebilmesi için sağlık kurulu raporunda engelli bireyin her bir özrü için çalışma gücü kaybının tespiti gerekir. Bu kanun değişikliği ile beraber rehberlik araştırma merkezince değerlendirme yapılabilmesi için bireyin her bir özrü için ayrı ayrı olmak üzere çalışma kaybı oranı en az %20 olması istenmektedir.
    Eski raporlarda bu oran olmadığından yada Balthazard Formülü ile hesaplanıp toptan yazıldığından sağlık kurulu raporunun yenilenmesi gerekir.