Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    meliha68 Avatarı

Son Giriş
    25.06-2012
    Saat
    23:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba oğlum rehabilitasyona gidiyor otistik .Özel rehabilitasyonların kritrler hakkında yardım edermisiniz çünkü özel eğitimci yok emekli sınıf öğretmeni ders veriyor haklarımız neler ..

Üye
    tuncay280307 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meliha hanım hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama yazılı kriterlerle var olan kriterler faklı siz eğitimci araştırın iyi eğitimci hangi kurumdaysa kardeşimizi oraya gönderin tabii bu kurumdanda belirlediğiniz eğitimcinin kardeşimizle ilgileneceğine söz alın çünkü popüler eğitimciler vitrin malzemesi gibi kullanılıyor özel kurumlarda baştan öğrenci alabilmek için ok diyorlar bir süre sonra sizin cocuğunuza başka bir eğitimci veriyorlar siz buna dikkat edin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bence de başka bir yere gitmeli oğlunuz..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ::(umut):: Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

meliha68, rehabilitasyon merkezlerinde büyük çoğunluk sertfikalı sınıf öğretmenleri var özel eğitimci sayısı çok az. Ayrıca bazı özel eğitim rehabilitasyon merkezleri kendilerini bazı alanlarda geliştirip isim yapabiliyor. Mesela Denizli'de bir kurum özellikle otistik çocuklar alanında isim yapmış ve kendini kanıtlamış durumda. Bulunduğunuz ilde debu şekilde kurumlar mutlaka vardır, gerekli araştırmayı yapın. Eğer ki Denizliliyseniz sizi bahsettiğim kuruma yönlendirebilirim.

Üye
    meliha68 Avatarı

Son Giriş
    25.06-2012
    Saat
    23:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevap vern arkadaşlar teşekkür.Bulunduğumuz ilde otistikler için ayrıca bi kurum yok.Devam ettiğimiz okuldaki emekli sınıf öğretmeni çok deneyimli çocuklarla iyi iletişim kuruyor ama ben özel eğitimci olmamasından dolayı bi kayıp yaşarmıyız endişessi içindeyim özel eğitimci olması şartmı değilmi ...

Üye
    ::(umut):: Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

özellikle otizm, özel eğitim öğretmenlerinin ilgilenmesi gereken bir alandır, ben de bir sınıf öğretmeniyim ama ama özel eğitimden mezun arkadaşların bu alandaki uzmanlığı ve bilgisi çok daha fazla.

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Iyide arkadaşım ilini nite yazmamışsın!!!!!!!

Üye
    blueboyfe Avatarı

Son Giriş
    15.07-2011
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu konuda bayağı tecrübelıyım, öncelıkle bu konuda gereklı bılgıyı il veya ilçe milli eğitim müdürlüğünden alabilirsin, sonrasında gıttıgınız rht mrkzını değiştirmenızde fayda var, merkez ıle ilişiğinizi keserken bütün evraklarınızı raporlarınızı geri teslım almayı unutmayın, ilişiğinizi kestırdıgınızde bırde kesınlıkle bulundugunuz ıl veya ılcenın mılle eğitim müdürlüğüne haber verin, bız burdan ayrıldık dıye, sonra başınız ağrımasın, çunku bazı rht mrk leri öğrencı ayrılsa bıle devlete fatura kesme yoluna gıdıyor.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam öncelikle allahım sabır versin.

Özel Rehabilitasyon Merkezleri Hakkında ne gibi bir bilgiye ihtiyacınız olursa öğrenmek istediğiniz herşeyi bana sorabilirsiniz elimden geldiğince seve seve yardımcı olmaya çalışırım.

Üye
    akberk Avatarı

Son Giriş
    16.11-2010
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hangi ilde yaşadığınızı bilmiyorum ama size tavsiyem çok iyi araştırın özellikle sınıf öğretmenlerinin bizim çocuklarımıza faydası olacağına inanmıyorum 8 yıldır eğitim alıyoruz özel eğitimci olduğu halde ufak adımlarla ilerliyoruz çocuklarımızın eğitimi gerçekten zor bir elmasın işlenmesi gibi bence bir an önce özel eğitim uzamnı bulunan kurumu bulmanız da fayda var bunun için meb ten yada ram dan destek alabilirsiniz Allah yardımcınız olsun mücadele gücünüz eksilmesin
    (Berk in annesi)

Üye
    dağlar Avatarı

Gerçek Adı
    serpil
    Son Giriş
    30.03-2010
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabaLar... benim oğLum var 10 yasında oda 6 senedir özel nida okuLuna qidiyor.bunun masraflarını bu seneye kadar devlet karşıladı fakat bu sene bizden ödenek isdediler. sizce buna hakLarı varmıdır ?

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dağlar;

Sizden neye istinaden para istediler ? Yani para istemelerinin gerekçeleri nedir ?

Üye
    akberk Avatarı

Son Giriş
    16.11-2010
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir yalnış anlama olmasın diyorum ama sizden para taleb etmeleri imkansız meb zaten karşılıyor neye dayanarak bu ödeme istendi ekstra ders talebiniz mi oldu ancak bu şekilde istenebilir.bunun dışında tek bir ücret ödemeden ram a müracat edebilirsiniz yada direk bağlı olduğunuz meb e umarım sorun çözülür..

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dağlar;
    sizden neye istinaden para istediklerini belirtirseniz kesin ve net bir cevap verebilirim. Ama normal şartlarda Rehabilitasyon Merkezi hiç bir ücret talep edemez etmeye hakkı yok, zaten sizin çocuğunuza verdiği eğitim karşılığında devletten parasını alıyo. Servis, yemek vs vs para isteme nedenleri nedir belirtirseniz kesin ve net cevap verebilirim.

Üye
    dağlar Avatarı

Gerçek Adı
    serpil
    Son Giriş
    30.03-2010
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    BaY_Cin;
    öncelikle soruma yanıt verdiğiniz icin tesekkür ederm
    dewletn artk bu cocukların masraflarının bir kısmını ödemeyeceğini söleyerek ''cocuğun okula dewam edebilmesi icin aylık bi miktar ödememiz gerektğini '' sölediler. bnde veremeyince çoçuğum 3 ay okula qitmedi ve normal ilk okula qöndermemizi sölediler..bnde cocuğmun normal cocuklara uyum sağlayamayacığını bildiğim icin göndermedim..ewde durdu daha sornada okulundan telefon acılarak dewletin masraflarını ödememesni iptal ederek tekrar okula çağrıldı ve suan devam ediyor .

Sayfa 1 / 2 12 SonSon