Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmetpdr47 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2010
    Saat
    14:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    devleete bağlı özel eğitim okulu(iş eğitim merkezi, eğitim uygulama okulu vb.) veya özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde özürlü bireyden servis ücreti alınamaz, mevzuatta bunun yeri yoktur, hukuksuzdur, suçtur...

Üye
    sevmek_onurdur Avatarı

Son Giriş
    23.04-2010
    Saat
    13:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arakadaslar ben kayseriden yazıyorum benim kızım özürlü okuluna gidiyor ve son 2 aya kadar birşey yoktu simdi ise bizden servis parası altında 100 tl istiyorlar buna hakları varmı bilen cevap yazsın lütfen

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

DEVLET ÖZEL EĞİTİM KURUMLARINA NE SERVİS; NE YAKIT; NE DE ŞÖFÖR PARASI ÖDEMEZ!

Dolayısıyla, servis ücreti vermez... özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti için para verir.

Kurumun servis hizmeti verme zorunluluğu yoktur! Eğer veriyorsa bunu ücretli veya ücretsiz yapması kendi inisiyatifindedir.

HİÇ KİMSE ÇIKIP BUNUN YASALARA AYKIRI OLDUĞUNU SÖYLEYEMEZ!

Bir şey yazarkan bir iki mevzuat araştırıp da yazarsak insanları yanlış yönlendirmemiş oluruz.

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sizin sanırım ya okulunuz var yada okulda görevlisiniz.

hiçbir çıkarı olmazsa servisi babalarının hayrına sağlamıyorlar.şimdi durumlar sıkılaştı.zamanında az rant sağlamadılar.ha istisnalar vardır belki ama çogunlugu ticari baktılar olaya.maalesef böyleydi.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Sayın burcu ilhan,

Ben ne rantdan, ne ticaretten bahsediyorum... Bunları geçin.. Propaganda laflardan başka şeyler değil.

Konu başlığında bir soru sorulmuş.. diyor ki "servis ücretini devlet karşılıyor mu?"

Kimi demiş karşılar, kimi demiş bu sizin hakkınız vs. vs.

Sorunun tek bir doğru yanıtı var: DEVLET KARŞILAMAZ!

Geri kalanı provokasyon.. İsteyen kurum servis hizmeti verir.. istemeyen vermez.. İsteyen veli servisi olan yere gider, istemeyen gitmez.. Herhangi bir kurum servis ücreti istiyorsa kendi bileceği şeydir. Bunun ne hakla, ne hukukla alakası yok. Bir hizmet alıyorsanız bunun bir bedeli, maliyeti vardır. Kurumların yükümlü olmadığı servis hizmetiyle uğraşmak yerine Belediye'ye başvurun, otobüsleri ücretsiz yapsın.

Elbette her işletme ticaret esaslarına uymak durumundadır. Özel Eğitim Kurumları hayır kurumları değildir. O kurumlarda çalışan insanlar vardır. Herkes kadar o insanlarında para kazanma, geçimlerini sağlama hakkı vardır. Özel Eğitim Kurumlarının servis, yemek gibi hizmetleri ücretsiz vermesi zaten yanlıştır. Devletin yaptığı yardım SADECE EĞİTİM PARASIDIR! Servise, yemeğe harcanan para eğitimden çalınan paradır.

Üye
    semra5354 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2014
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    SAKARYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar önceden rehabilitasyon merkezlerine ssk ve emekli sandıgı olanlar yada ücret karşılıgında gidiliyordu ve servis ücreti veriliyordu şimdi ise hepsi milli eğitime baglı oldgu için servis ücreti talebi yok zaten çocuk başına devlertten yıllık 6 milyar alıyorlar

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Sayın semra5354,

Lüften 6 milyar gibi rakamları uydurmayın.

Devletin özel eğitim için çocuk başına ödediği para Türkiye ortalaması aylık 350TL'dir. Bu da yıllık 4200TL eder! 1 yılda ödediği ücretin neredeyse bir aylık kısmı da rapor yenileme ve tatiller vs. nedeniyle kesilmektedir.

Devlet okullarında servis ücretinin karşılanması zorunludur. Özel rehabilitasyon merkezlerine herhangi bir servis ücreti ödenmemektedir.

Servis ücreti isteyip istememek kurum inisiyatifindedir. 1 servisin aylık maliyeti 5-6.000TL civarındadır. (Araç amortismanı, yakıt parası, bakım, sigorta, arıza, vs.) Bu servis ayda 50 çocuk taşıyorsa çocuk başına 100-120TL maliyet demektir. Bu da devletin EĞİTİM için ödediği paranın 1/4-1/3 kadarının servise harcanması anlamını taşır.

Dolayısıyla, servisi ücretsiz sağlayan bir kurum eğitim için harcayacağı maliyeti kısıp servis maliyetini karşılamalıdır.

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

devlet okulları derken yine rehabilitasyon merkezinimi kastediyorsunuz yoksa bildiğimiz milli egitime bağlı ilkokuldan mı şunu merak ettim kısacası benim oğlum haftada iki gün özel rehabilitasyon merkezine gidiyor onun için servis ücreti adı altında herhangibir şey istenmiyor bizden ama ilk okula giderkende servis kullanmak zorundayız onu karşıladığından söz etmiyoruz sanırım dimi

Üye
    Özel Eğitim Avatarı

Gerçek Adı
    M.Salih
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Devlet okullarından kasıt; MEB'e bağlı özel eğitim okullarıdır. Eğitim uygulama (zihinsel yetersizliği olan çocuklar için) okulları, görme engelliler ilköğretim okulları, işitme engelliler ilköğretim okulları, özel özel eğitim ilköğretim okulları vs. (Ayrıca özel eğitim merkezleri okul statüsünde değildir.) Sizin devam ettiğiniz muhtemelen özel eğitim merkezidir. Özel eğitim merkezleri ve özel eğitim okullarına devam eden öğrencilerin servis ücretleri karşılanmaktadır. Normal okuluna gittiği servis ücreti devlet tarafından karşılanmamaktadır.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12