Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nurhan naz Avatarı

Son Giriş
    30.01-2009
    Saat
    20:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    oglum egitilebilir raporu %30 egitim uygulamaya gidiyor. aynı zamanda özel eğitimden yararlanmak istiyorum. ne yapmam gerekiyor?

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Nurhan Hanım merhaba,
    Sizin için özellikle özel eğitimde görev yapan bir öğretmen arkadaşa danıştım. Arkadaşım, oğlunuzun eğitim uygulama okuluna gitmesinin özel eğitim almasına engel olmadığını ,özel eğitim de alabileceğini ama bunun için ilk önce il veya ilçenize bağlı rehberlik araştırma merkezine müracaat etmeniz gerektiğini söyledi.

R.A.M. yani rehberlik araştırma merkezi ilk önce oğlunuzu bir takım testlerden geçirecekmiş, testlerin sonucuna göre çocuğunuzun özel eğitime ihtiyacı olduğunu düşünürlerse sizi tam teşekküllü bir hastaneye sevkedeceklermiş rapor almanız için, sonuçta hastane ve R.A.M.'ın ortak kararı sonucu özel eğitim alıp almayacağı ve rapor oranı belirlenecekmiş. Daha sonra elinizdeki bu raporla özel eğitim veren ve S.G.K. ile anlaşmalı bir okula başvurabilirmişsiniz.

Özetle R.A.M.'nin de onayıyla sağlık güvenceniz sayesinde özel eğitimden ücretsiz olarak çocuğunuz faydalanabilir.
    Allah sabır,sağlık ve sıhhat versin

Selam ve dua ile..

Üye
    ::(umut):: Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Özel eğitimden faydalanmak için sağlık güvencesinin olmasına gerek yoktur, RAM'ın vereceği rapor yeterlidir. Yeni yönetmeliğe göre %20nin üzerinde raporu olan eğitilebilir okul öğrencileri özel eğitimden de yararlanabilir.Bir an önce bulunduğunz ilin Rehberlik Araştırma Merkezi'ne başvurup gününüzü alın. Kolay gelsin.