Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    2de1 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba,

Sağlık kurulu raporu almak için hastahaneye gittim alma sebebim hayatını başkasının yardımı olmadan devam ettiremez ve özel eğitim ve öğretim kurumlarından eğitim alabilir. kardeşim için alacağım bu raporu ancak muayene olduğumuz uzman psikolog doktor. ağır mental retardasyon IQ : 35 dedi eğitim alamaz dedi ayrıca benim diğer rapora yazılmasını istediğim hayatını başkasının bakımı ve yardımı olmadan devam ettiremez bunu rapora yazılmayacağını zaten ağır özürlü olduğunu başkasının yardımı olmadan bişi yapamaz dedi

Şimdi arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.

Özürlüler kanununda
    Madde 15- Hiçbir gerekçeyle özürlülerin eğitim alması engellenemez. madde var. ben iyi kötü birşeyler öğrenmesini istiyorum örneğin kendi başına yemek yemesini vs.vs.

Bir diğer husus ise 657 devlet memurları kanunu ve özürlüler kanunun ilgili maddesinde Hayatını başkasının yardımı olmadan devam ettiremeyen kişilerin eş çocukları vs.vs.vs diye devam ediyor bu husus ise tayin için bunu kurum istiyor. Ama yine bunu yazamayız diyorlar.

Bana ne yol gösterirsiniz yardımcı olurmusunuz arkadaşlar.

Üye
    canercan Avatarı

Gerçek Adı
    Ercan
    Son Giriş
    03.05-2017
    Saat
    14:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşiniz kaç yaşında? Eğitim alıp alamayacağına doktor karar veremez o görev rehberlik ve araştırma merkezlerinde oluşturulan özel eğiim değerlendirme kurulunun. hastaneler sadece tıbbi tanıyı koyarlar eğitsel tanı RAM'da yapılır.siz raporun aslı ile RAM' a başvurun değerlendirmesini onlar yapacak ve eğitim alıp almayacağına karar vereceklerdir.Yalnız kardeşi olarak sizi kabul etmeyeceklerdir anne yada babası veya vasisi olması gerekir.

Üye
    2de1 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üstad 26 yaşında daha önce 2002 yılında aldığımız bir rapor Balıkesir devlet hastahanesinden alınmış raporum var eğitim alabilir. diye

Rapora yazdırmak istiyorum ama olmaz diyor. O raporu gösterdiğimde cevap bile vermedi yardımcı olacağına doktorlar işi iyice yokuşa sürüyorlar.

Üye
    canercan Avatarı

Gerçek Adı
    Ercan
    Son Giriş
    03.05-2017
    Saat
    14:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım ama raporunuzda eğitim alabilir diye bir ibarenin olmasına gerek yok.rehberlik ve araştırma merkezinde değerlendirilip destek özel eğitim hizmetinden yararlandırılması için en az %20 oran olması yeterli. 2002 yılında alınmış raporunuzu yenilemenizi isteyebilir sadece ram. size randevu verecekler ve randevu günü detaylı bir şekilde inceleyecekler ve kurula girecek orada karar verilecektir. raporunuzda eğitim alamaz ibaresi bile olsa RAM destek eğitim önerebilir böyle bir yetkisi var.

Üye
    2de1 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Üstad çok teşekkür ederim bilgi için yarın kurul var ısrar etmeyeceğim artık ne yazarlarsa yazsınlar