TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yergun02 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf Ergün
    Son Giriş
    07.08-2020
    Saat
    05:45
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar,

Benim sol dizimde protez var henüz oldum yani 8 aydır... manuel aracamla zorlandım debriyaj konusunda aracı satmak zorunda kaldım.
    araba almak için ben sağlık kurulla başvurumu yaptım ancak emin değilim doktolar sorun çıkartır mı ya da çıkartıyorlar mı
    ben B ve A2 sınıfına ait Ehliyete sahibim ben sağlık müdürlüğünden çalıştığım için H sınıf ehliyeti bizim teşklilatta veriliyor o sorun değil ancak ortopedi uzmanı sorun çıkartıyor mu otomotaik vites yada özel tertibatlı otomatik vites konusunda

teşekkürler
    Konu yergun02 tarafından değiştirilmiştir (20.07-2020 Saat 18:55 ).

Üye
    mahmut85 Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    2

bende sol diz protezliyim ehliyetim şuan normal değiştirmedim henüz sorun çıkacağını zannetmiyorum

Üye
    Mümin Çelik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:21
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    41

Benim de sol diz protez ötv indiriminden yararlandım ehliyeti değiştirip araç aldım ama şuan ki raporlarda ötv özel tertibatlı kullanmalıdır mutlaka yazmalı engelli raporuna göre ehliyet değiştir sonra bir daha geri dönüşü olmaz

Üye
    yergun02 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf Ergün
    Son Giriş
    07.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Mümin Çelik

Mümin bey siz Rapor alırken sorun çıkartıllar mı bazıları diyor'ki Doktor vermeyebilir sol Protezli olduğundan debriyaj sorunu yaşıyorum bence Doktor sorun çıkartmamalı diye düşünüyorum biraz açıklık getirirseniz sevinirim.

Üye
    Mümin Çelik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    41

Bende kısıtlama var dizde engelli raporunda böyle yazdığı için sıkıntı çıkmadı dizde hareket kısıtlığı var eğer sizde de varsa ve raporda belirtilmiş ise sıkıntı çıkmaz ama kısıtlama yoksa onu bilemem. Benim raporum 2017 şimdiki raporlarda mutlaka ibare istiyorlar benim de 2 yılım kaldı belki yeni araç alırken benden de isteyecekler bakalım süreç nasıl olacak bende tam bilmiyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.765
    Verilen Beğeniler
    3.276

@yergun02

Ortopedi doktoru "sıradan manuel araç kullanabilirsin" deyip sevk etmeyebilir mi, evet, teorik olarak mümkün. Ama siz ısrarcı olursanız heyete sevk edecektir.

Tabii iş raporda bitmiyor. Vergi dairesinin de tanıya istinaden araç alımına izin vermesi gerek. Ki bence işin zor kısmı bu.

Üye
    yergun02 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf Ergün
    Son Giriş
    07.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa

Bu gün Ortopedi doktoruna gittiğimnde bana çelişkili bir öneride bulundu başlayış doğru mu yalnış mı anlamış değilim... ama bence yalnış doktor bey siz beni ameliyat ettiniz ben manuel arac kullanamıyorum sol diz protezli olduğunda o zaman sen aile hekimine git başvurunu yap seni bizim buraya sevk eder bizde burada seni il sağlık müdürlüğü komisyonuna sevkini yaparız H Ehliyet işlemlerini başlatırsın iyi de ben Rapor almadan Ehliyet değişim işlemini nasıl gerçkeleştireceğim ki çelişkili değil mi bu durumda....

Üye
    umetinn Avatarı

Gerçek Adı
    Ünal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    39
    Verilen Beğeniler
    31

Hayır sizin ehliyetinizin değişmesi gerekiyor ÖTV'den faydalanmanız için B hasta ehliyeti almanız gerekiyor. Bu sürecin başlangıcı da aile hekimi

Üye
    Muharrem77 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@yergun02

O doktorun zekasinsa bir sorun var elbet h ehliyeti mi kaldı bu devirde.

Üye
    Mümin Çelik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    41

Sen aile hekimine git seni uzman ortopediye sevk edecek sonra doktorunun bulunduğu hastaneye gidip vezneye özel muayene ücreti ödeyip doktorunun ismini ver haberi var de seni ona yönlendirirler oda seni sevk eder H yok artık B olacak ehliyete kodlar yazılacak

Üye
    yergun02 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf Ergün
    Son Giriş
    07.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O zaman doktor doğru söylemiş çelişki ortadan kalkiyor peki özel muayene ücreti ödeyip doktorunun ismini ver haberi var de seni ona yönlendirirler oda seni sevk eder bu süreçten sonra mı Rapor geliyor anladığım kadarıyla eğer doğruysa hemen başlayayım işlemlere teşekkürler...

Üye
    yergun02 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf Ergün
    Son Giriş
    07.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Mümin Çelik

Bende sol diz protezi için sağlık kurul heyet doktorlarını dolaştım benim ayrıca bol omurliğidende bir amelyatım olduğu için BeyinCerrahisi orada % 12 aldım benim en önemli doktorum sanırım Fizikçi o beni ortopedici'ye sevk etti o da puan verdi yalnız bilgisyar'a yazdı ne olduğunu bilmiyorum en son Fizkçi benden EMG'den Radikülapati ve PLEKSUS PROTOKOLÜ'nde de sonuç istedi araya Bayram girdiği için EMG Bayram sonuna kaldı Fizikçi bana dediki sen EMG sonucunu da getir öyle onun sonucuna göre puanını vereyim yani ona göre sonuç ne olur bilemem toplamda kaç puan olur dah doğrusu ortopedici kaç ve Fizikçi kaç puan verir bilemiyorum acaba bütün bunlardan sonra Heyet Raporun sonucu mu yoksa il sağlık müdürlüğü komisyon sonucu mu Önemli buna bir açıklık getirlirse sevinirim eğer iş sağlık müdürlüğü komiyonuna kalırsa bir Nebze de olsa işim kolaylaşır teşekkürler.

Üye
    Mümin Çelik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    41

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hastanenin vereceği raporda ortopedi doktoru hastalığın tanımını tam yazmalı ve raporda yeni kanuna göre tam nasıl yazıldığını bilmiyorum teçhizatlı araç kullanmalıdır yazmalı ondan sonra bulunduğun ildeki vergi dairesine bir sor araç alıp almayacağını raporunu bir göster sonra ilindeki il sağlık müdürlüğündeki sağlık komisyonuna girip kısıtlama kodlarını alman gerek sonrası yine buradan yardımcı olmaya çalışırız