TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    AHMET1907 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.07-2020
    Saat
    09:51
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba %40 engelli raporum var B SINIFI EHLİYETİM VAR ehliyetimi değiştirmem gerekiyor ne yapmam gerekiyor bu konuda bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:48
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.177
    Verilen Beğeniler
    542

Engeliniz nedir ?

Üye
    AHMET1907 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

Süreğen kronik rahatsızlık

Üye
    Hakan_39 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    Urfa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Aile hekimine gidip form alacaksiniz sonra saglik il mudurlugune gidip evraklarinizi vereceksiniz sonrada devlet hastanesinden heyete gireceksiniz işlem boyle

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.177
    Verilen Beğeniler
    542

@AHMET1907
    Engelinizi sordum ki bedensel mi değil mi ona göre detaylı cevap vereyim aklında hiç bir soru işareti kalmasın dedim.
    Verdiğiniz cevaptan sonra ancak aile hekimine gidin yönlendirsin diyebiliyorum. O kadar bilgiye bu kadar cevap malesef.

Üye
    AHMET1907 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    14.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

Engelim epilepsi g40
    200d genel muayene %40 kırk hafif işlerde çalışır süreğen kronik engelli olarak çalışır engelli kimlik kartı alır

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.177
    Verilen Beğeniler
    542

@AHMET1907
    Epilepside durum biraz sıkıntılı, elinizdeki ehliyeti kaybetme riski de var.
    Aile hekimine gideceksiniz, o sizi nöroloji uzmanına sevk edecek, nöroloji uzmanının görüşü doğrultusunda işlem yapılacaktır.
    Durumunuzu yönetmelikte yer alan sizinle ilgili aşağıdaki kriterleri inceleyerek bir fikir edinebilirsiniz.

c) Epilepsi hastalarına aşağıda sayılan hallerde sadece birinci grup sürücü belgesi sınıfları verilebilir. Bu sürücüler ambulans, resmi veya ticari araç kullanamazlar.
    1) Şuur kaybının olduğu epilepsi hastalarının altı aylık periyodlarla kontrol muayenesini yaptırdıklarını, beş yıl boyunca nöbet geçirmediklerini ve antiepileptik ilaçları kullanmadıklarını belgelemeleri halinde durumları nöroloji sağlık kurulunda değerlendirilir. Sürücü belgesi alabileceğine dair rapor düzenlenmesi halinde kontrol süresi raporda belirtilir.
    2) Direksiyon başında tekrarlanma olasılığı olmayan, fark edilir bir uyarıcı nedeniyle uyarılmış epilepsi nöbeti geçiren kişilere nöroloji uzmanının kanaatine göre sürücü belgesi verilebilir.
    3) İlk veya tek uyarılmamış epilepsi nöbeti geçiren kişilerin altı aylık periyodlarla kontrol muayenesini yaptırdıklarını, üç yıl boyunca nöbet geçirmediklerini ve antiepilepsi ilaçları kullanmadıklarını belgelemeleri halinde durumları nöroloji sağlık kurulunda değerlendirilebilir.
    4) Sadece uykuda geçirilen epilepsi nöbeti olan kişiler altı aylık periyodlarla kontrol muayenesini yaptırdıklarını, beş yıl boyunca nöbet geçirmediklerini ve antiepileptik ilaçları kullanmadıklarını belgelemeleri halinde durumları nöroloji sağlık kurulunda değerlendirilebilir.
    5) Bilinci veya hareket etme yetisini etkilemeyen nöbet geçiren kişilerde 6 aylık periyodlarla kontrol muayenesini yaptırdıklarını, beş yıl boyunca nöbet geçirmediklerini ve antiepileptik ilaçları kullanmadıklarını belgelemeleri halinde durumları nöroloji sağlık kurulunda değerlendirilebilir.
    6) Tedavi edici epilepsi cerrahisi uygulanan kişiler (1) numaralı alt bende göre değerlendirilir.
    7) Bu bent kapsamında nöroloji sağlık kurulunca yapılacak tıbbi değerlendirmede, ayrıntılı nörolojik inceleme, elektroensefalografi ve nörogörüntüleme yapılır.

Üye
    Members Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    3

@Ufukalp

Ben şizofreni hastasıyım.Ses görüntü koku yok bende takıntılarım var.Mesela şu an için ehliyetimi kafama takıyorum.%45 engelim var.31 Aralık 2022 ye kadar ehliyetimi yenilemeyi düşünmüyorum.Doktor benim için nasıl bir karar verir.Sürücü olur raporu alabilirmiyim.???

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.177
    Verilen Beğeniler
    542

@Members
    Onu biz buradan bilemeyiz, olumlu da olumsuz da olabilir.

Üye
    Muharrem77 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@Members
    Siz en iyisi doktora bir gidin. Muayene olun sonucu buradan yazarsınız buradan net bir şey diyemeyiz

Üye
    Members Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    3

@Muharrem77

Şu an beklemedeyim.Umarım bana sürücü olur raporu verirler.

Üye
    Ozcan6600 Avatarı

Son Giriş
    10.08-2020
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

25 yillik b ehliyetim var bu sene %54 ortapedik engel raporu aldim,yenileme icin ilk once mhrs yada 182 den randevu aldim umraniye devletden,randevu tarihi gelmeden 2 gun once aile hekiminden sev aldim 1 fotograf istendi,göz ve ortapediye sevk yazdi,randevu zamani umramiye devlete gittim yanimda engell raporum eski mr rontgen tum sonuclariniz yaninizda olsun fotogram genelde orada cekiliyor ama yaninizda 4 tane olsun,kayit islemi ve 2 dr gorunecegim icin 150tl.odeme yaptim.dr gorundum goz ortapedi islem bitince evraknlarin tesliinden sonra 10gunsonra heyet icin cagrildim heyet bir kac soru sorup sevki uygundur dedi ve tekrar bekleme surecine girdim il saglikdan sms gelicek bilgi berilicek dendi bekliyorym.gelismelri tekrar yazarim surec baslangic 18.06.2020

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.177
    Verilen Beğeniler
    542

@Ozcan6600
    Randevuyu sağlık kuruluna mı aldınız ?
    Öyle şeylere gerek yok arkadaş, gidersiniz sadece ortopedi ile göze normal poliklinik muayenesi olursunuz. Göz doktoru görüşünü yazar, ortopedi de yazıp komisyona sevk eder, direkt komisyona gidersiniz. Hastane sağlık kurulu ile bir işiniz yoktur, boş yere uzatıyorsunuz süreci. İki poliklinik için kurula gerek yoktur.
    Ayrıca aile hekiminde fotoğrafa gerek yok, e-rapor formatında sistemden ilerliyor işlemler.
    Hala kendini eski sistemden kurtaramamış doktorlar var.

Üye
    Muharrem77 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Ufukalp

Hala engelliye h sınıfı vereceğim diye yirtinan tipler var çözemedim ne hikmetse.yonetmelik açıkça ortada eski yönetmeliği esas alıp uyduranlar var

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.177
    Verilen Beğeniler
    542

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Muharrem77
    O ne ki hiç ehliyet vermem diyenler var.
    Adam yönetmelikte KBB ile ilgili bölümünün sadece baş tarafını okumuş.
    En başta tamamen sağlıklılar için normal 2. sınıf ehliyet şartlarında 35 db ses eşiği şartı var ya, adam diyor ki testte 35 desibelin üzerinde kayıp çıkarsa size ehliyet veremem...
    Hadi gel de bu adama anlat anlatabilirsen.
    Anlattım mecburen, düşmüşüz adamın eline yapacak bir şey yok.
    Oturdum, yönetmeliği açtırdım, ilgili bölümün tamamını okumasını sağladım. O 35 db şartının 2.grup sürücü belgeleri için geçerli olduğunu, hiç duymayan, konuşamayan tam kayıplı bir işitme engellinin dahi 1.grup sürücü belgesi alabileceğini, her şeyi yönetmelikte de göstererek anlattım.
    Kısaca adama bilmediği işini öğrettim. Biri bana bunu yapsa teşekkür üstüne teşekkür ederim, minnet duyarım.
    O ise megaloman biriydi sanırım ki kendine yediremedi, çoğu yerde itiraz etti.
    Ben de insanım, en sonunda ben de patladım. Ya hu yarım saattir anlatıyorum, yönetmelikte yerlerini gösteriyorum hala ikna olmuyorsunuz, sizin bana yapabileceğiniz en sert yaptırım komisyona sevk etmek olur, gerisi sizin yetkinizin dışında, hele ehliyet alamaz demeniz kesinlikle mümkün değil dedim.
    Buyurun yazın isterseniz ehliyet alamaz diye bakın neler oluyor dedim.
    Adam çalakalem komisyona sevk yazdı verdi.
    Böyle işini bilmeyen adamlar varken Allah hepimizin yardımcısı olsun inşaallah.
    Ben biliyorum itiraz ettim, savundum, hakkımı aldım. Bilmeyenler, hiç duymayıp konuşamadığı için derdini anlatamayanlar ne olacak peki ?
    Bu dediğim yer bir devlet hastanesi, kim bilir kaç işitme engelliyi geri çevirdi.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon