Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 34 mesajın 31-34 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ender72 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aynı raporu bugün İzmir'de bir bayiye yolladım. Vergi dairesinden aldıkları cevap aynen şöyle " bu teşhisle özel tertibatlı araç kullanabilir, ancak raporda otomatik vitesli araç kullanabilir yazdığı için bunun özel tertibatlı araç kullanabilir şeklinde düzeltilmesi gerekir"
    çok merak ediyorum bu raporu veren doktorlar bu teşhisle nasıl bana otomatik araç kullanabilir şeklinde rapor verdiler, tertibatsız araç kullanamayacak durumdaysam otomatik aracı sınavda nasıl kullanıp da ehliyeti otomatik araç ibareli alabildim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yanlış ibare yazılmış rapora. Özel donanım ibaresi olmalıydı. İki değnekle yürüyen adam özel donanım olmadan nasıl araba kullanacakmış acep!?

Klasik: http://www.engelliler.biz/forum/saka...ucukaslan.html

Üye
    ender72 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bir kaç ay önce hastaneden " H sınıfı ehliyet alır, otomatik vitesli araç kullanır" şeklinde rapor almış ve bu raporla ehliyet sınavına girerek B sınıfı ehliyetimi H sınıfı-otomatik olarak değiştirmiştim. Ancak araç alım aşamasında vergi dairesi raporuma itiraz etti ve raporumu Özel Tertibatlı Araç Kullanır şeklinde değiştirmek zorunda kaldım.
    şimdi bu ve başka bir konu hakkında kafama takılan şeyler var;
    1) Ehliyeti Özel Tertibatlı Araç olarak değiştirmek için tekrar sınava girmek gerekecek mi, yoksa yeni raporla emniyet gidip değiştirebilir miyiz?
    2) Raporun tarihi önemli mi? Örneğin 3-4 ay sonra ehliyeti değiştirsek emniyet sorun çıkartır mı?
    3) Ehliyet değişimini Hastane raporunun alındığı ilde değil de başka bir ilde yapabilirmiyiz?
    4) Halen sahip olduğum otomatik araca tertibat yaptırmak için nasıl bir yol izleyeceğiz.
    5) diyelim ki ÖTV indirimli bir araç aldım ama iki sene sonra aracı engelli olmayan birine sattım. Bu durumda ödeyeceğim ÖTV nasıl hesaplanır?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1- Sürücü kursuna yazılmaya gerek yok, çünkü sürücü belgesinde bir sınıf değişikliği olmayacak. Raporu alıp emniyet'e giderek işlem yapabilirsiniz.

2- Raporun tarihi 6 ayı geçmemesi şartı ile önemli değil. Ama ben olsam asla gecikmem, çünkü emniyet'teki görevli huysuzluk yapabilir...

3- Değişiklik her ilde yapılabilir bence. Sadece belki prosedür biraz daha uzun olabilir o kadar

4- Aracınıza proje çizdirip donanım taktıracaksınız.

5- 5 yıldan önce satılırsa başta ödenmeyen vergi aynen geri ödenir.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123