Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kerasus Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut aydemir.
    Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar bir konuda bilgiye ihtiyacım var.
    2003 yılında normal şekilde ötv ödeyerek aldıım bir otomobilim var 1.4..
    şimdi park kart çıkarmak için ist.gayrettepe trafik denetleme şube müdürlüğüne gittim orası aracı trafik tescilde kayıt yaptır gel dedi tsecile gittim olmaz dedi memur aracın sıfır olması gerekir dedi. kadıköy trafik tescile gittim orasıda aracı yeni almış olmalısın dedi, buna tescil olmaz dedi. ve park kartımı alamadım, bu arada özür oranım %98 arcı kendim kullanamıyorum. selamlar..

Üye
    ALİ YÜCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yüce
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aracı tescil ettir derken, bu aracın özürlü hale getirip trafiğe kayıtlara geçirip ruhsatta belirtilmesi gerekmektedir. Yoksa engelli durumda olmayan bir araca nasıl engelli park kartı verebilsinler ki?

Üye
    kerasus Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut aydemir.
    Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende onu öğrenmek istiyorum zaten ruhsata bu yazıları hangi kurum yazacak ki araç adıma tescil edilmiş olsun..

Üye
    berkecan12 Avatarı

Gerçek Adı
    berk
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sayın Mahmut AYDEMİR (KERASUS) Ali kardeş Aracı tescil ettir derken, bu aracın özürlü hale getirip trafiğe kayıtlara geçirip ruhsatta belirtilmesi gerekmektedir. diyor yani önce senin ehliyetin H sınıfı olmalı, araç üzerinde donanım olmalı kullanabilmek için sigortacıdan ek-1 formu doldurarak muayene istasyonuna giderek araç üzerinde tadilat yapıldı diye muayene ettireceksin, sonra trafik tescile gidip yeni ruhsat çıkaracaksın, ruhsata görede park kağıdı alabilirsin...hayırlı günler..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Aracın sakat kişi üzerine tescilli olması lazım, başka da bir şart yok. Hele sıfır araç olması gibi bir durum zaten söz konusu değil. Bnece tescildeki memur çözmeli bunu
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kerasus Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut aydemir.
    Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

berkcan, benim özür oranım %98 ben araç kullanmıyorum ehliyetimde yok.araç 2003 model ötv ödeyerek normal şekilde aldım ruhsat benim adıma ruhsatta engelli falan yazmıyor zaten, park kart çıkarmak için gayrettepe trafik denetleme şube ye gittim orası beni trafik tescile yolladı önce tescil ettirip gel dedi tescile gittiğimde ise bu araca tescil olmaz yeni araç almalısın dediler. kadıköy tescile geldim orasıda olmaz dedi, olay bu, ben park kart çıkarmam için ne yapmam gerektiğini örenmek istiyorum. herkese selam.

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili devletimiz engelliye değil arabaya park kartı verdiği için işiniz zor. Arabanızın özürlü olduğunu ispatlamanızı istiyorlar sanırım sizden.

Üye
    completetime Avatarı

Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Durumunuz biraz karışık gibi görünsede imkansız degil,
    Birinci seçenek ; aracınızı normal satacaksınız elinize geçen para ile raporunuzla birlikte giderek ÖTV muafiyetli sıfır bir araç alarak özürlü aracı olarak tescil ettirdikten sonra, müracaatınızı yapıp park kartınızı da sorunsuzca alacaksınız

İkinci seçenek ; Araç kullanma yetkisi bulunan özürlü bir akrabanız yada güvendiginiz bir tanıdıgınız varsa önce aracı ona satış yapacaksınız, o aracı özürlü aracı olarak kendi adına tescil ettirdikten sonra , tekrar size özürlü raporunuza istinaden özürlü aracı olarak devrini yapacak, bu yol biraz uzun , birazda masraflı ama başka çare kalmazsa da denenebilir

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

İlle de o aracı kullanmaya devam edecekseniz, bence önce araç MTV istisnasından yararlansın diye vergi dairesine gidin... O işlemi yaptığınızda o evraklarla tescile gidip, "bakın aracım sakat statüsünde" deyin... Belki bu sayede zorluk çıkarmaktan vazgeçerler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkdaslar engellı park kartını sadece gayrettepedemı verıyorlar baska yerlerdende alabılırmıyım

Üye
    senolabi Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    03.05-2017
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar kusura bakmayında hepınız yanlış bılyıorsunuz konuyu ben daha yenı aldım park kartı park kart araca degıl engellı kısıye verılıyor onun ıcınde engellı kısıden ne arac ruhsdatı nede tesil ıstenıyor istenılen ıkı adet resım vede H sınıfı ehlıyetten baska ıstenen hıc bır evrak yok gıdın zeytinburnu bölge trafık ş.b mudurlugune 5 dakkada alın park kartınızı adresınıde verıyım zeytınburnu trafık tescıl mud amlarlar mevkıı içinde bılgınıze

sunuda belırtmek ıstıyorum benım aracım engellı aracı degıl aynı zamanda yanı trafık tescılde engellı aracı olarak kayıtlı degıldır

Üye
    completetime Avatarı

Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

senolabi;

Fazla bilmekte pek iyi degil, adamın ehliyeti yok sorun orda....

Üye
    kerasus Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut aydemir.
    Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    completetime nin son paylaşımı güzel h sınıfı ehliyet olsa niye uğraşayım.
    trafik tescildeki memurlar güzek fikirler verdiler,bu arabayı sat biraz kredi çek yeni araç al gerisi kolay dediler,
    gülmek için komedi filmine gitmeye gerek yok devletin mevzuatı yetiyor..