Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 57 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Biliyormusun Türkiye'de benzinin "neredeyse tamamı" vergidir. Barzani bölgesine akaryakıt çok düşük fiyata gidiyor ama yurt içinde bunu yapacaklarını sanmıyorum ama senide destekliyorum.

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Yeterli sayıda imzaya ulaşılsa bile yüksek devlet ricalinin bu talebi kaale alacağını sanmamakla beraber imzaladım ve üyesi olduğum tüm gruplardan da desteklerini istedim.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

pardon ama neden engelli aracına benzin vergisiz olmalı bana makul ve mantıklı bir sebep söyleyebilirmisiniz

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Kampanya talebini mezun olduğum fakültenin mezunlar vakfına yollamıştım. Öyle ki bu fakülteden mezun arkadaşlarım arasında milletvekili, hakim ve özellikle de kaymakam ve valiler var. Yani devlet kademesinde görevli onca yüksek zevat!!!! Fakültemizin mezunlarından biri (sanırım müfettiş kendisi) bu kampanya ile ilgili aşağıdaki tepkisini yollamış.
    Sizlerle paylaymak istedim.

"Sakata sakat diye ayricalikli muamele,kadina kadin diye ayricalikli muamale,
    yasliya yasli diye ayricalikli muamele,
    cocuga cocuktur diye ayricalikli muamele,
    savciya, hakime ayricalikli muamele,
    ogretmene , polise ayricalikli muamale,
    askere, burokrata ayricalikli muamele......

benim ne sucum var arkadas...
    otobuse binerim en yuksek ucretle giderim.
    vergi oderim en yuksek dilimden oderim.
    urun alirim en yuksek fiyattan alirim.

butun bunlara ragmen donup bir tesekur eden de olmaz.
    ne saygi gosterirler ne hurmet.
    vergi dairesine gidersin adam yerine koymazlar,
    karakola gidersin suclu muamelesi yaparlar
    mahkemeye gidersin hakimden savcidan fircayi yer donersin.

Ben tum ayricalikli uygulamalara karsiyim.
    Kisi gelir elde ediyorsa vergisini odemelidir.
    Saygilarimla..."

Sanırım bu kampanyayı kimse kaale almaz derken ne denli haklı olduğum ortaya çıkmıştır.

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Birileri bir kampanya başlatmışbu konuda. Başlatanı/başlatanları tanımam etmem. Ben de burada forumdabildirilince haberdar oldum. Bu kampanya bana mantıklı geldi ve katılarak imzaladım.Haa "bir sonuç çıkacak mı bundan?" derseniz çıkmayacak elbette. Bir arkadaşımız da“neden indirim, nedir bunun mantığı?” diye sormuş. Haklı tabii sormakta.Muhtemelen sakatlığı az birisi veya sakatlığı hiç bulunmayan birisi bu zat. Çokbasit bir tek misal vereyim. İstanbul trafiğini bilen bilir. Toplu taşımaaraçlarını kullanmak bizler için büyük sıkıntı. Evet güzel gelişmeler var amaneticede sıkıntılar devam ediyor. Diyelim ki bir arkadaşımız Avcılar’da-Beylikdüzü’ndeyani İstanbul’un bir ucunda oturuyor, işi de İstanbul’un orta kesimlerinde olanAksaray’da. Aksaray-Avcılar arasını ister otobüsle, ister metrobüsle, ister hafifmetro ile kat etmek büyük sıkıntı. Diyelim ki oturacak bir yer buldunuz, buyol çilesi belki çekilebilir ancak genellikle toplu taşıma araçlarında oturacak yerbulabilmek günün her saatinde zor. Ayakta dikileceksiniz, hem de öyle yarım saatfilan değil, saatlerce. Bir sakatın saatlerce ayakta dikilmesi kolay mı? Düşününve bunun cevabını sizler verin. Böyle olunca aracı olan sakat arkadaşımız kendiözel aracına atlıyor ve gideceği yere gidiyor. 2-3 TL toplu taşıma ücretiödeyeceğine bunun kat ve katı akaryakıt bedeli ödüyor, arabasının amortismanıda cabası.Bu sadece bir misal. Bunun gibionlarca gerekçe insan sıralayabilir.Fakat benim garipsediğim husus buarkadaşımızın sorusu değil. Asıl garip olan bu kampanyaya bizlerin sahipçıkmamış olması. İster sonunda bir netice elde edilsin ister edilmesin, ister özelaraç sahibi olalım ister olmayalım bizlerin bu kampanyaya sahip çıkması vedesteklemesi gerekirdi. Sitede elli bini aşkın üye var. Bunun üçte ikisi bu kampanyayakatılmış olsa otuz bin kişiden fazla imza demek olur. Üyelerin bu kampanyayabir gün içinde yoğun destek vermesi gerekirken bir de bakıyorsunuz ki imzasayısı elli kusurlarda. Kendi meselemize sahip çıkmıyoruzsonra da kalkıp olur olmaz her fırsatta ağlaşıp duruyoruz.Bugün bir kere daha anladım kibizlerden ne köy olur ne kasaba.

Üye
    lado Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fatih seni alkışlıyorum çok güzel anlatmışsın, siteyi kuranlar bile yazmaktan çekiniyor. 50 bin üye nerde hani

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Referandum yargı için yapıldı çok oy alsın diye engellilere vaat ettiler... Oy kulanmaya gittiğimde merdiven faciası yaşamıştım ama şimdi bakıyorumda bayağı bi soğumuşum bunu yapanlardan hemde öyle böyle değil...

Üye
    reys Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    11:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiyede motorlu balıkçılara verği indirimi ile yakıt desteği var niçin engellilere olmasın imzalayıp gönderdim engelli arkadaşlar mesaj çekerse iyi olur saygılar..

Üye
    lado Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tepkisiz kalan toplum ezilmeye mahkümdur.

Üye
    relaxx Avatarı

Gerçek Adı
    barın
    Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yorumları çok hassas okuyup hata yapmadan analiz etmeye çalıştım dilimin döndüğünce aktarayım. Syn alifatih söz konusu konuyu kaymakam vali vs. önemli yetkilere sahip insanlara açmışsınız alınan şiirli cevap tam bir fiyasko. Türkiye olarak Avrupa Birliğine girmeye çalışıyoruz ve bu süreç devam ederken Syn Devlet Büyüklerimizde büyümeden bahsediyor. belki hatırlarsınız bir haber vardı yurt dışında bir engelli aslen türk bulunduğu ülkedeki devletin engelinden dolayı verdiği paralarla tahmini türk parasıyla 250,000 tl tutarında lüx bir spor araç almıştı. Yorumları size bırakıyorum kendi olayımıza dönersek bence olması gereken bir olay hatta birçok mal ve malzemeyi kapsamalı lakin sözde büyüyen devletimiz açıkları kapamak için malum bilgileriniz zam üzerine zam. kaldıkı büyüyen ve süregelen açıklar dururken bize indirimli yakıt versinler. Biz engellilerin devletle olan platonik aşkı nedense hiç bitmeyecek gibi yok sayılmaktan kendimizden dahi vazgeçer olduk. olumsuz ve bilinçsiz yazılan tüm yorumları kınıyorum. bize verilen bir çok hakta zaten bürakrasi yüzünden alınamıyor 39 delikten geçiyorsun 40.ncı delikte takılıyorsun.
    Bütün bu olumsuzluklara rağmen engelsiz yakıta gönülden evet.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

fatih belden aşağımın tutmamasını saymazsan engelim yok sayılır ben burda yatlara verilen yakıtıda savunmuyorum ha şimdiden söyleyim uzanamadığı çiğer diyecekler allaha çok şükür maddi durumum çok iyi araba alamamak gibi derdim yok bu ülkede 8 milyon engelli var bunlar aileleriyle birlikte toplumun yarısı yapar ülkenin yarısı vergisiz yakıt kullanınca sizce devlet bu kaybı kimden karşılayacak dersenizki bu kadar vergi olurmu ötv kalksın buna canı gönülden destek olurum ama toplumun yarısı vergisiz kullanacak olursa geriye kalan yarısına vergi bindirimi gelecek kullandığımız gıdada vergi artacak yani ne olursa olsun bu para cebimizden çıkacak engelli bireyler araçlarını sadece işe gitmek için kullanıyorsa onada tamam ama millet gezecek diye hiç kimse kusura bakmasın benim sizin vergi kaybınızı ödemeye hiç niyetim yok

Üye
    relaxx Avatarı

Gerçek Adı
    barın
    Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Syn demirc sen bu ülkede kaçak elektiriği ödemiyonmu ödüyon vergi kaçırıyorlar sen ödüyon bütçe açık veriyor sen ödüyon bankalar hortumlanıyor sen ödüyon daha sayamadıklarım bunları hepberaber ödemiyormuyuz objektif olalım küçük bir pencere pekte bakmaya müsait değildir dimi. daha çok şeyler yazarım aslındada bu bakış açından dlayı kendimi yormayacağım. SAygılar

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

ya haklısın bu ülkede bir sürü şey cezasız kalıyor o zaman hepimiz birilerini sömürelim sen satanizmin nasıl çıktığını hiç duydunmu haçlı seferi sırasında bir papaz bakıyor her yerde ölüm acı kötülük var demekki diyor dünya kötülük için kurulmuş bizde kötü olmalıyız al senin mantığında bir adam şimdi sen satanist ol bende hortumcu böylece pencerem büyür

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    pırlantanın %20 ötvsi var ve siz değerli madene kafanıza göre vergi koyamazsınız dünya piyasa değerini korumak zorundasınız gemilere ucuz mazota karşıyım ama onlara var bana verin demek ne kadar makul hoş bu ülkede biri kırmızıda geçtimi herkes geçer...

hiçkimse kusura bakmasın benim emekli maaşım abimin kazancından 3 kat fazla o adam herşeye vergiyi verecek ben vergisiz yaşayacam adamın tek sucu sağlıklı olmasımı

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon