Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Myplaza Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    11:41
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    OturanBoğa abi senden yardım istiyorum benim sol kol ampute .(yani omuzdan yok). Bugün heyete girdim
    raporda özel tertibatlı araç kullanabilir ibareli bir yazı vardı. Bende heyette baş hekime sol kol ampute olanlar için otomatik vitesli araç kullanabilir ibareli bir rapor vermesini istedim. Bununla ilgili baska resmi kararlar oldugunu söyledim. Benden o belgelerle yarın gelmemi istedi. Simdi ben bashekime otomatik vitesli arac kullanabilir ibaresini yazdırabilmem icin ne tür bir evrak götürürsem izah edebilirim? Yardımcı olmanı istiyorum bugün cevap bekliyorum

Üye
    ensar_yasar Avatarı

Gerçek Adı
    ensar
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ya benim bildiğim sol kol değil de o sol ayak için geçerli yanlış bilmiyorsam sol ayak harici ortoppedik engelli olanlar ister otomatik vites ister düz vites aracı özel donanımlı olarak kullanabilirler ama sol ayak engeli olanlar düz vites aracı özel donanımlı olarak kullanabilir otomatik vites olursa özel donanıma gerek kalmadan kullanabilirler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

- Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Myplaza Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abicim bunu inceledim sol kol üst ekstremite tam olarak nasıl bir hastalık mesela kol var hic kullanamamak mı demek? yoksa kol omuzdanmı yok?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hiç fark etmez. Önemli olan şey sol kolun/elin kullanılamaması.

sürücü yönetmeliği'ne göre "Üst extremitenin tek taraflı noksanlığında da Ortopedi uzmanının kanaatiyle, H Sınıfı Sürücü Belgesi verilebilir.". Yani, insan evladı bir doktor bulursanız babanız H sınıfı sürücü belgei alabilir.

Örnek: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...tml#post619949
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Myplaza Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abicim ban ben 2008 yılında aldıgım heyet raporu ile ehliyetimi aldım. Ama raporda ne otomatik vites kullanabilir yazıyordu nede özel tertibatlı arac kullanabilir yazıyordu. Benim sorunum su beni otomatik vitesli bir aracla durdurup 512 tl ceza kestiler arabayı altımdan aldılar cezaları felan ödedim her neyse. Sonra forumu arastırırken ehliyette otomatik vitesli arac kullanabilir yazısı yazması gerekiyormus.Benimkinde hicbirsey yazmıyordu. Bende işe girmek icin tekrar heyet raporu alıcaktım. Bu sabah heyete girdim bashekime dedimki bana verecekleri raporda otomatik vitesli arac kullanabilir raporu istiyorum özel tertibatlı arac kullanabilir ibaresi istemiyorum. Bununla ilgili resmi yazılar var dedim. Oda bana dediki raporları getir yarın inceliyeyim. Ben simdi onu ikna edebilmek icin hangi örnekleri götüreyim yardımcı olurmusun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Şuradaki mantık silsilesini öne sürebilirsin: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...abilir-mi.html

Keşke benzer durumda olan arkadşalar raporlarını ve deneyimlerini paylaşsaydı...

Üye
    Myplaza Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abi başhekimi ikna ettim sol kol ampute otomatik vites kullanabilir ibareli raporumu yarın kısmetse foruma koyacagım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Çok sevindim!

Raporunu alınca burada da paylaş e mi? Başkaları da yararlanmış olur...

Üye
    hsyn1453 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin kesgin
    Son Giriş
    13.05-2013
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mehmet,
    Aynı sorunla bende uğraşıyorum, sol koldan özrüm var tertibatlı araç kullanabilir diye rapor verdi hastane... şimdi onu otomatik araç kullanabilir diye düzelttirmek istiyorum.... Şayet aldığın raporu paylaşabilirsen çok yardımcı olursun...
    Teşekkürler....

Üye
    WHİTEKİLL Avatarı

Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    hsyn1453 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin kesgin
    Son Giriş
    13.05-2013
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim whitekill
    yalnız benim özrüm sol koldan... doktor raporunda h sınıfı alabilir, tertibatlı araç kullanabilir ibareli rapor verdi.... ben onu otomatik vites araç alabilir ibaresi ile değiştirtmek istiyorum... Çünkü benim özürüme uyan bir tertibat yok .... zaten ötv siz araç alamıyorum... O yüzden Myplazanın aldığı rapor bana emsal olabilirdi.... Yarın gideceğim hastaneye bakalım... ikna edebilirsek iyi...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sol kolundan sakatlığı bulunup "otomatik vites araç kullanır, h sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli raporu bulunan arkadaşlar raporlarını paylaşırsa herkes için yararlı olur

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: WHİTEKİLL Mesajı Gör
    kenanaykan ben şubat 2012 de aldım raporumu sol kol ditrsek altı ampute..
    bana bi zorluk çıkartmadılar fizikte Konçüy hanım var onunlla görüştüm iyice izah ettim tertibatsız otovites yazın dedim dediğim gibi yazdılar
    sadece heyete gireceğin günü çok ileri bi tarihe atıyorlrar heyet 15 günde bir toplanıyormuş.
    2 ay heyet 15 günde raporun çıkmasını bekledik ama hiç bir sıkıntı çıkmadan aldım. ehliyetimide değiştirdim arabamıda aldım.
    şu an gayet rahat kullanıyorum..

Üye
    WHİTEKİLL Avatarı

Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben raporun resmini yüklemiştim sanırım silinmiş müsait bi zamanda tekrar yüklerim..

l55A2Ww - Sol kol ampute olan engelli H sınıfı ehliyet almak için başhekime sunabileceği..?
    EppQleJ - Sol kol ampute olan engelli H sınıfı ehliyet almak için başhekime sunabileceği..?

Üye
    Kalender54 Avatarı

Gerçek Adı
    Engin Yılmaz
    Son Giriş
    10.10-2013
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Whitekill merhaba başhekimi ve heyeti nasıl ikna ettin benımde sol kol dırsek ustu amputer bende otomatık vıtes yazdırmak ıstıyorum ama hastaneler vermıyor. Uludağ üniver. alabilir miyim bende acabaa teşekkürler..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon