Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ejder03 Avatarı

Gerçek Adı
    Ejder
    Son Giriş
    12.12-2012
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    dortmund
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaslar

Ben bu forumda yeniyim ve almanyadan katiliyorum. Türkiyede bulunan ninem ,almanyadan emekli ve almanyadan engelli belgesine sahip. Kendisi yürümekte cok güclük cekiyor ve gözleride cok kötü görüyor. Kendisi köyde yasiyor ve ,yardima muhtac. Almanyadan bedelsiz hibe yoluyla araba ona götürmek istiyorum. Hastaneye doktora gideceyi zaman götürülsün diye ,ve diger ihtiyaclari giderilsin diye. Kendisi86 yasinda ve ehliyeti yok. Arastirmalarima göre , saglik raporu almali, o saglik raporun yaninda ehliyetini ankaraya gönderilmesi gerekiyor ve konsey toplanip karar vermeli. Ardindan Okey izini haberi gelirse ankaradan , ben burda konsoloslukta ithal izin belgesi almaliyim ve arabanin numaralarini kagit ettirmem gerekiyor (konsoloslukta). Ardindan o arabayla ankaraya gidip uygunluna kontrol edilmesi gerekecek. Ardindan melekete gidip actirma plaka islemleri görülecek.Bu noktaya kadar birsey atladiysam veya unnuttuysam veya bilmediysem, LÜTFEN DÜZELTIN. Benim sorunum ninemin ehliyeti olmamasi. Sadece saglik Raporunu göndermem yeterli mi? Kimler arabayi kullanmali veya kullanabilirler bu durumda? Masraflari ne kadar tutar (arabanin fiyati haric)?Ne tür arac getirebilirim veya bu durumda hangi arac sadece getirebilirim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sakatlık oranı cetveli'ne göre % 90 ve üzeri raporu bulunmalı, ve ayrıca yurt dışından gelecek araçta ninenizin araca binip inmesine olanak sağlayacak özel donanım bulunmalı. Aksi halde ithalat izni alamazsınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...