Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    levent07 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    06.09-2017
    Saat
    09:28
    Yaşadığı Yer
    ant
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ` raporum var ve H sınıfı ehliyetim var (H otomobil yazıyo) ben hiç ehliyette ne yazdıgına bakmadan gittim bitane 2. el atv aldım .
    1-Benim bu motoru trafikte polisten çekinmeden nasıl kullanacam Yada Ehliyete motor nasıl yazdıracam ?
    2-Sıfır Atv motor alsam Ötv, Kdv, Mtv den nasıl muaf olabilirim ?? Yada olabilirmiyim ?
    Şimdiden Teşekkür ederim ......

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:03
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    194
    Verilen Beğeniler
    84

"Özel donanımlı motorsiklet kullanır, H sınıfı sürücü olur" ibaresinin raporunuzda ve H sınıfı ehliyetinizde olması gerekir. Bu raporu alıp trafikten ehliyetinize işletip, raporla birlikte vergi dairesine gitmeniz ve orada bir form doldurarak MTV'den istisna tutulmanız mümkün. MTV'den yararlanabilmeniz için, ÖTV'den yararlanmış olmak gibi bir zorunluluğunuz yok.
    II sayılı liste (GELR DARES BAKANLII sadece 87.02, 87.03, 87.04 ve 87.11 kapsamındaki araçlar ÖTV'den istisnalı olarak alınabilir. Alacağınız ATV bu kapsamdaysa muaf olabilirsiniz sıfırlarında ve özel donanım nasıl olur, bu makine mühendisinde projelendirilmeli mi, projelendirlecekse bu nasıl olmalı, bu konularda fikri ve tecrübesi olan arkadaşlarımız paylaşacaklardır..

Üye
    EnemyHunter Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

levent07;

selam benim ehliyetim yok 2 senedir ATV kullanıyorum bu güne kadar sadece 2 kere yunuslar durdurdu oda motorun çok güzel diye ama bi kazaya filan karıştığında ehliyet olmadığı için başın yanabilir demişlerdi.%90 ve üzeri raporunu götür ötv den muaf atv alırsın artık atv ler eskisi gibi 6 ayda 240 tl ödenmiyor yeni düzenlemeye göre 2 tekerlekli motorlarla aynı vergi ödeniyor sormak istediğin soru varsa sorabilirsin. Bu arada benim ruhsatta sakat aracı hususi olarak yazıyor

Üye
    Rain_Man Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    HATAY.
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    H.sınıfi araba ehliyeti ile motor kanunen kulanılamaz ama türkiyede idare ediliyor yalnızz allah korusun bi kazaya karışırisen karşı taraf da gıcık bi tipse yandın hem ehliyet cezası yersin hem trafik haklıda lsan karşı tarafın giderlerinide karşılarsın.aslında yetersiz ehliyet cezası vermeleri gerekiyor fakat hiç bir mahkeme bu kanunu kullanmıyor direk ehliyetsiz cezasını kesiyor