Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    evser Avatarı

Son Giriş
    21.09-2012
    Saat
    20:15
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar.engelli bir arkadaşımızda 2007 model ford focus var.almanyadan getirilmiş.ankara gümrükten girişli.şu an parasal bir durum dolayısı ile satıyor.araç 3 yıldır kendinde.bende engelliyim h sınıfı ehliyetim var tertibatlı otomatik vites kullanacak diye yazıyor.
    1)aracı ben alabilirmiyim?kendisi alalı 3 yıl olmuş
    2)abime vekalet versem ankaradan olacağı için aracın satışı abim işlemleri yapabilir mi?
    3)aracı sonrasında bende satmak istersem satış için yine ankaraya gidip orda gümrükte mi satabilirim?ben adana da oturuyorum burdada satabilirmiyim? teşekkürler

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

aracı alabilirsiniz,evraklar tamam olursa vekalet ilede alabilirsiniz ,sizde isterseniz engelliye satabilirsiniz ama ankarada

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Benim bildiğim, Ankara'ya gitmeniz şart.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    evser Avatarı

Son Giriş
    21.09-2012
    Saat
    20:15
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar teşekkürler.benim öğrenmek istediğim bu ankaradan satış olayı bu araç için ne kadar süre için geçerli olacak.yani arkadaşım ankaradan almış,bana satarken ankarada satmak zorunda bende orada alacağım ama satarken yine mi ankara??? benden alacak olan??? onun satacağı........yani bunun bir sınırlaması yok mu??ve alan kişi mesela benim alacağım kaç sene bunu kullanmak zorunda ki satış hakkı elde edebilsin???gününden önce satarsa ne gibi yaptırımları var???

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İthal edilen araç ithal tarihi +:
    • 3 yıldan önce başta ödenmeyen tüm vergileri ödemeden -sakatlar dahil- hiç kimseya satılamıyor.
    • 3 yılda: aracınızı araç ithal hakkı olan birine vergisiz satabilirsiniz. ithal hakkı olmayan birine satmak isterseniz, başta ödemediğiniz tüm vergileri geri ödemek zorunda kalırsınız
    • 5 yılda: aracınızı araç ithal hakkı olan birine vergisiz satabilirsiniz. ithal hakkı olmayan birine satmak isterseniz, ÖTV hariç diğer gümrük vergilerini geri ödemek zorunda kalırsınız. (bu süre sonunda yurt içinden ötv istisnaslı araç alma hakkınız doğdu)
    • 10 yılda: aracı vergisiz olarak kime isterseniz satabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...