Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yaksoy21 Avatarı

Son Giriş
    24.09-2012
    Saat
    23:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bilenler mesajıma cevap verirse ya da tecrübeli arkadaşlarımız cevap yazarsa çok mutlu olurum..

2007 yılında bedelsiz ithalat yoluyla yurtdışından 1996 model opel astra marka otomatik vites araç satın aldım.. özel tertibatını taktırıp engelli aracı olarak kullanmaya başladım. geçen hafta yurtiçinden sıfır bir araba için bayi ile anlaştım.. önümüzdeki hafta ötv siz alacam inşallah.. şimdi eski aracımı elimden çıkarmak istiyorum.. ankarada bi iş takipçisini telefonla aradım ne yapmam gerektiğini söyledim.. aracın 5 yılı dolmuş. ancak 10 yıl dolmadığından normal birine satışta o dönem verilmeyen tüm vergilerin ödenmesi şartıyla satabileceğimi söyledi. vergileri hesaplattım. aracın piyasa bedeli 10.000 tl, hesaplanan vergi ise 5.000 tl ye yakın bir vergi.. bu konuda ne yapmam gerekiyor, eski aracımı elimden çıkarmak istiyorum, nereye nasıl bir başvuru yapmam gerekiyor..
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Maalesef bu konuda yapılabilecek bir şey yok. Başta ödenmeyen vergileri ödemeden yeniden sakat statüsünde bir araç alamazsınız.

Maliye'Nin bu konudaki uygulaması: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...odenir-mi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yaksoy21 Avatarı

Son Giriş
    24.09-2012
    Saat
    23:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yaa aslında araç satın alma işi değil benim sorduğum.. çünkü geçen hafta sıfır bir araç satın aldım. ötv mufiyeti uygulandı. şimdi eski aracım elimde patladı.. değeri 10.000 tl eder ama 5.000 tl ye yakın vergi.. satarken elimde 5.000 tl tek kalacak. onca masraf onca çile, valla satarken içim acıyacak.. engelli birine satmak için ilan verdim. bakalım vergi ödemeden bir engelli kardeşime satarsam çok güzel olur.. hayrlısı bakalım..