TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hüseyin İlik Avatarı

Gerçek Adı
    Av.Hüseyin ilik/OF
    Son Giriş
    21.11-2021
    Saat
    13:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    132
    Verilen Beğeniler
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    il sağlık komisyonu kararına karşı itiraz yolları var. onları kullanmanız gerekiyor.

https://www.engelliler.biz/forum/oze...ru-yontem.html

Üye
    fatih_58 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2021
    Saat
    19:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Ben bu konuyu daha önce yazacaktım işlemlerin bitmesini bekledim

17/12/2019 tarihi itibariyle istanbul il sağlık müdürlüğünde komisyona çıktım. süreci başından özetlemek gerekirse ilk olarak aile sağlık merkezine gidip sürücü aday formunun gerekli yerlerini aile hekimine doldurtarak resimli imzalı ve kaşeli bir şekilde bağcılar eğitim ve araştırma hastanesine sağlık kuruluna başvurdum.
    aile hekimi beni göz ve norolojiye sevk etmişti. bağcılar eğitim ve araştırma hastanesinde sağlık kurulu bünyesinde göz ve noroloji doktorlarına muayenemi oldum. noroloji doktoru beni il sağlık komisyonuna sevk etti.

il sağlık komisyonu 17/12/2019 tarihinde sözde değerlendirip sürücü olamaz raporu verdi.
    dün sinirlerim tepeme geldi. çünkü sağlık komisyonunda beni bir sandalyeye oturtup sağlık kurul başkanı denen budala sağ elime karton bardak vererek kavrama gücümü olçtü. sonra sol elimede aynı işlemi uygulayarak sağ el daha sağlam dedi. ayaklarımda ise gaz debriyaj pedallarına basma hareketi yaptırdı. bunun üzerine yazdıkları kodları daha önceden araştırmıştım ben kodlarla ilgili birkaç kod söyleyecektim fırsat vermeden 'sen bana kodlarla ilgili birşey söyleyemezsin. sen bana kodları öğretme.' her kişiye her istediği arabayı veremiyoruz diyerek dışarı çık biz değerlendireceğiz dedi.
    15 dakika bekledikten sonra sürücü olamaz raporu verdiler.

bende rapora itiraz ettim. kocaeli veya tekirdağ il sağlık müdürlüklerinden birini seç dediler bende tekidağı seçtim.

şimdi şunları ifaade etmek isterim ben cerabral palsy hastasıyım benim annem 2 yıl önce veffaat etti babamla birlikte kalıyorum milli eğitim bakanlığında memurum. hergün pantolonumu düğmeleyip, üstümü giyinip işime yürüyerek gidip geliyorum. kişisel temizliğimi kendim yapabiliyorum. banyo vs vs gibi. döküp saçmadan yemeğimi yiyebiliyorum. 2 yıl tek başıma konyada önlisans yerel yönetimler bölümünü özel bir yurtta kalarak biirdim. orada ailemden birileri yanımda yoktu ve ben tek başıma okul okudum.
    ben bütün bunları tek başıma yaparken hangi kanaatle bana ehliyet verilmiyor anlamıyorum.

ayrıca ötv indirimi için yüzde 90 ve üzeri rapor isteniyor. onu da alamıyorum. yüzde 52 daha önceden raporum var ehliyetde vermiyorlar.

şimdi ben devlete göre engellimiyim değil miyim anlamıyorum.

arkadaşlar şimdi size sorum tekirdağ il sağlık müdürlüğüne gideyim mi gitmeyeyim mi. aynı yönde rapor çıkarsa mahkemeye gitsem bu kararı bozar mı. devlet yasalarını yaparken AB standartlarını baz alıyor. AB ülkelerinde engelli vatandaşlarının nasıl saygınlık gördükleri belli. adamlar neredeyse engelliye uçak gibi tertibatlı araba dizayn edip trafiğe çıkarıyorlar.

ben araba kullandığımı gösteren video çekip linkini burada paylaşacağım sağlık kurulu bunu bile izlettirmeye fırsat vermedi ne yapmalıyım. yorumlarınızı bekliyorum..

video linki: https://www.youtube.com/watch?v=jAZ0U-6xI28&t=162s

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.261
    Verilen Beğeniler
    3.815

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @fatih_58

Tekirdağ'a git bence. Orada da olmazsa mahkeme yolunu zorla. Olmazsa AİHM'ye kadar yolu var

Üye
    Faruk33 Avatarı

Gerçek Adı
    Faruk Özer
    Son Giriş
    21.11-2021
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    9

@fatih_58

Sonuç ne oldu? Tekirdağ'da olumlu karar çıktı mı?

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar uzun süredir internette araştırma yapıyorum bu konu hakkında... Serebral palsi tanısı olup ehliyet alabilen var mı? Ya da aldıysa hangi hastaneden aldı tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

Üye
    Faruk33 Avatarı

Gerçek Adı
    Faruk Özer
    Son Giriş
    21.11-2021
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    9

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İyi akşamlar arkadaşlar. Serebral Palsili olup ehliyet alabilen var mı aranızda? Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456