Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emirrahmi Avatarı

Son Giriş
    05.09-2012
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1997 yılında vergi indirimi ile ilgili % 45 engelli raporu aldım. Sol ayak poliomyelit olup hareketsiz ve 2 cm kısa.Araç alımı için müracaat ettiğimde raporun aslı istendi.
    Vergi dairesinde ve defdarlıkta raporun aslını bulamadım. Ankara Gelirler Genel Müdürlüğünde 1997 yılında alındığı için bilgisayar ortamına aktarılmadığından
    orada da bulunamayacağını söylediler. H sınıfı ehliyetim var. Otomatik araç almak için bir heyete girdim. O rapor ile ÖTV'siz araç alabilir miyim?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    190
    Verilen Beğeniler
    82

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    'Otomatik vitesli araç kullanabilir' raporu ile araç alabilmeniz için rahatsızlığınızın sol alt eksitremiteden olması gerekir, bunun dışındaki (sol üst ekstremite hariç, çünkü bu rahatsızlıkla hiçbir şekilde ÖTV'den muaf olunamıyor.) ortopedik rahatsızlıklar için 'özel donanımlı araç kullanabilir' ibareli raporunuzun olması gerekir.

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...bi-burada.html