Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hayat10da Avatarı

Gerçek Adı
    olgun yaylan
    Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle herkezin bayramı mubarek olsun
    ben vedat bursada oturuyorum kaç yıldır hayaletiğim bi aracımın olması
    ama
    ben 10 yıl önce elip piresin arasında kaldı ve parcalandı
    sağ elim . baş parmak işaret ve orta parmak yok 1.2.3 olarak
    ama arac kulanmam da hiç bi şekilde sıkıntı yok
    elimi gayet iyi kulana biliyorum fakat sürücü belgesi için heyet rapru alam gerek tiği sölendi ve heyete girdim ortapedi uzmanı cok
    gecimsiz biriyde bana istersem sana rapor bile vermem die cümle bile kurdu
    ve ben raporun sonucunu 1 hafta önce aldım
    raporda
    (h sınıfı sürücü belgesi ala bilir özel tertibatile) sadece bu yazıyor abi
    ve be arac almayı cok istiyorum kime sorsam tam bi bilgisiyok
    her kezden ayrı bi ses cıkıyo
    ben sıfır almaya niyetlendim ama vies kolunun sola alınmasını istemiyorum 10 cm faaln uzatılırsa olurmu eğer olmuyosa
    sıfır almam önemli deil ikinci el bi arac alıyım ama otomatik olması şart mı otomatik dizel araclarda cok pahalı
    hayır otomatik şart dersen abi
    rapora itiraz edip düz vites kulana bilir mi yazılmalı yoksa benim rapaor ile düz vites kualana bilirmiyim
    abi kaç gundur araştırıyorum sabalara kadar uykusuz uykusuz işe gidiyorum bu sorunu cözücemdie abi yardımcı olursan cok sevinirim 542 255 67 07 abi çaldırman bile yeterli saat önemli deil şimdiden cok tşk ederim (bülent abi) konu hakında başka bilgisi olan abilerimdende yardımcı olmalarını rica ediyorum

Üye
    yasin Avatarı

Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    NİĞDE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş bende aynı şeyi merak ediyorum bende sağ kol dirsek altı amputasyon bende aynı şekilde ehliyet almayı düşünüyorum fakat bu sol kolla kumanda edilebilen falan diye bişeyler söylüyorlar bu nedir nasıl bişeydir hiç bir yerde görmedim nasıl bişey olduğunu da çok merak ediyorum. bence otomatik vitesli bir araç ideal birde merak ettiğim diyelim ki raporda ol kolla kumanda edilebilen yazıyor ve ben bunu kullanmıyorum ne gibi bi sıkıntı olur bilen varmı aceba

Üye
    RUHİ Avatarı

Gerçek Adı
    Ruhi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sağ kolu kısa olanlar vites kolunun uzatılması ile vergi muafiyetli araç alabilirler buna bi bak kardeşim geçen yıl ben böyle alabildim sıkıntı olmadı

Üye
    hayat10da Avatarı

Gerçek Adı
    olgun yaylan
    Son Giriş
    30.08-2013
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi benim sağ kol kısa faaln deil sadece parmağım yok 3 tane ve elimi gayet iyi kulana biliyorum ben indirim falanistemiyorum ben normal bi ikinci el araç almak istiyorum düz vites ala bilirmiyim cünkü otomatikler cok pahalaı benim okadar bütcem yok ve arac kulanmamda hiç bir proglem yok raporda ise (h sınıfı ehliyet alabilir özel tertibat ile )yazıyo sedece

Üye
    halil çıkmaz Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    09.03-2014
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vedat benim arkadaşım omuzun az altından yok protez kullanıyo aldı
    hemde indirimli. sadece vitesin üzerine basit bir tertibat yapmışlar yerini degiştirmeden görsen bunu ben demircide yaparım dersin kardeşim. yani ehliyette tertibat yazıyorya yapılmış gibisine, anlattıgına göre seninki böyle olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vedat, vites kolunu yükselterek aracını özel donanımlı statüsüne sokabilir ve ÖTV_MTV istisnasından yararlanabilirsin.

Raporunda "otomatik vites" şartı olmadığı için, manuel araç alıp onun vites kolunu yükseltmenin önünde bir mani de yok.

Ruhi'Nin aktardığı başlıkta gördüğün özel donanım senin işini görür: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...abilirler.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...