Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Üzerinden özel donanım bulunan aracı araç sahibi ve araç sahibi ile benzer sakatlığı bulunan H sınıfı sürücü belgeli kişiler dışında hiç kimse kullanamaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kuzeyli74 Avatarı

Gerçek Adı
    harun kaya
    Son Giriş
    24.09-2012
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım benim de özel tertibatlı aracım var. ankaradan dönüyorduk gece gerede polisi kontrolunda arabayı halamın oğlu kullanıyordu. bana 319 tl ceza hala oğlunada yetersiz araç araç kullanmaktan 20 puan cezası yazdılar.

sol ayak engelliyim . h sınıfı ehliyetim var. düz vites özel tertibatlı aracım var. ehliyete "otomatik vites veya donanımlı araç" kullanabilir ibaresi işletirsem herhangi bir otomatik vitesli aracı kullanabilirmiyim. mevcut aracımı kullanmaya devam edebilirmiyim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Harun bey, araçta özel donanım olduğu için, maalesef H sınıfı sürücü belgesi olmayanlar aracınızı kullanamaz. Kesilen ceza mevzuata uygundur.

Şimdi yapanız gereken şey, sol bacağınızda yeti yitimi olduğunu belirten ve "otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli rapor almak ve bununla trafik müdürlüğüne giderek sürücü belgenizi değiştirmek. Sonra aracınızdaki özel donanımı usule uygun olarak çıkarttırmalı ve şuradaki yazının 3-c maddesine göre tescil ve vergi işlemlerini yenilemek: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...-sartlari.html

Aslında basit, ama uygulamada zor bir süre. sizi bekliyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Gazii_42 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet bende yeni araç aldım ruhsatta **Aracı ruhsat sahibinden başkası kullanamz yazıyor**kırmızı yazıyla**polis aracı başkası kullanırken yakalarsa ceza yemeniz kaçınılmaz maalesef.

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

gene de yazıyorlar, bende 2ci el araç aldım, vergisinide ödüyorum.. tertibat yaptırdım, planı projesi, muayenesi.. ekstra 1000 lira masraf ve karşılığında da "BAŞKASI KULLANAMAZ"
    bir daha araç alırsam ne tertibatı işletirim-ne fatura-ne proje-ne ruhsata işletme..
    tornacıya 100 liraya tertibatı yapar geçerim..

Üye
    Gazii_42 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nova sen vergimi ödüyorsun,ben ödemiyorum benimkide 2 .el proje çizdirdim bende ben vergi ödemiyorum

Üye
    zinnur Avatarı

Gerçek Adı
    abuzer
    Son Giriş
    15.06-2017
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamın aleyküm arkadaşlar benim h gurub ehliyetim var özel donalımlı yaziyor şimdi ben 2 el araç alsam vergisin ödesem bu aracı özel tertibat taksam kulana bilirmiyim ve çocuklarımda kulan bilirmi slm ve dua ile

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ÖZEL TERTİBATLI ARAÇLAR İster 2.el ister sıfır olsun. H ehliyeti haricinde kimse kullanamaz. kullanılması tesbitinde aracı kullanana , araç sahibine ceza ve mahkemeye sevkedilmektedir.

Sadece sol ayaktan engelliler ehliyetlerinde otomatik vites kullanır yazması durumunda aracına hiç bir tertibat taktırmadan hem kendisi hemde aile bireyleri kullanabılmektedir.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12