Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    HelvetiKa Avatarı

Son Giriş
    12.07-2014
    Saat
    13:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba, eşime ait olan otomatik vitesli aracı yüzde 50 müsküler distrofi rahatsızlığım ile kullanabiliyorum. H sınıfı ehliyet için başvurduk, sınavı geçtim. Direksiyon sınavına kendi aracımızla girmek için dilekçe verdik, (araç otomatik vites başka bir özelliği yok). Dilekçe ilçe milli eğitimden geri döndü ve kendi aracımızla direksiyon sınavına girmemize izin vermediler. Ya kursun manuel arabasıyla sınava girmeliymişiz, ya da özel tertibatlı bir araçla girmemiz gerekiyormuş.
    Bu özel tertibatlı aracı nereden bulacağız. Kiralanır mı, nedir bilen var mı?
    H sınıfı ehliyet alanlar tecrübelerini aktarabilir mi.

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bende 2-3 kişi ile konustum hepsi manuel viets arac ile sınava girdiklerini söylediler, işte türkiye işte sistem.

Üye
    halil çıkmaz Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    09.03-2014
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım ehliyeti sana veren kursa sorsana h sınıfı veren kurslarda zaten mutlaka otamatik vites vardır ve olmak zorun da yoksa h sınıfı veremez zaten

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

ben kiraladım otm. vites donanımlı bi araç sorun çıkmadı aldım ehliyeti raporunuzda otm. vitesli araç kullanabilir yazıyorsa kendi arabanızla girebilirsiniz

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

benim raporumda otomatik vitesli özel tertibatlı araç kullanır yazmasına rağmen, babamın tertibatsız otomatik vitesli aracıyla sınava girdim ve sorunsuz gectim. Dilekçe filan vermedim, sanırım sürücü kuursundan kaynaklanıyordu.
    BU arada ben B ehliyetimi H'a cevirdim, belki bu sebepten sorun çıkmadı...

İstaabul'da iseniz benim işlemlerimi yapan sürücü kursunu tavsiye ederim.

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar bende karşılaştığım için yazıyorum eğer alıcağınız ehliyette otomatik vites özel tertibatlı yazıyorsa o tür araçla girmeniz gerekiyor eğer özel tetibatlı aracı olan bir arkadaşınız varsa ruhsat fotokopisini gösterin yada işletin rahatlıkla o zaman girebilirsiniz bir arkadaşıma benim aracımla öyle yardımcı olmuştum bence saçmalık şurda manuel araçla girmenize izin veriyorlar kendi otomatik aracınıza izin vermiyorlar aslında manuelede izin vermemeleri gerekiyor selamlar

Üye
    HelvetiKa Avatarı

Son Giriş
    12.07-2014
    Saat
    13:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tüm yorumlar için teşekkürler.
    manuel araçla girilmesine izin veriliyor da otomatik vitesle girilmesine neden izin verilmiyor, hakikaten saçma, ne yaparsın.
    şimdi ben levent civarındayım, kağıthane ilçesindeki bir kursta işlemlerimizi yaptırdık. direksiyon sınavı kaldı. bu aşamada dershane ve ilçe değiştirebilir miyiz.
    ikincisi kiralık veya sınava girmek için yardım maksatlı özel tertibatlı araç nasıl bulacağız. hakikaten burada bir yardımlaşmaya-dayanışmaya ihtiyacımız sözkonusu.

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bizi direk kurs yerinin manuel vitesli aracı ile sınava aldılar raporta tertibatlı araç kullanması uygundur yazmasına rağmen sorunsuz geçtik şükür...

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sorun da burda zaten manuele izin veriyosunda kişinin kendi otomatik aracına izin vermiyorsun senin yakınlarında engelli tertibatlı araç tanıdığın varsa o kişilerden yardım isteyeceksin yada çapadaki sakatlar derneğini arayıp yardım isteyebilirsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Özel donanımlı aracı olan bir arkadaştan rica edin, direksiyon sınavında versin aracınız. Siz de karşılığında küçük de olsa bir ücret ödeyin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...