Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mysery Avatarı

Son Giriş
    20.12-2013
    Saat
    20:32
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar arkadaşlar. Benim durum biraz karışık galiba. Yardımlarınızı, yol göstericiliğinizi bekliyorum o yüzden.
    2010 yılında Devlet hastanesinden aldığım rapora göre Sağ koldan % 45 engelim var. Ben bu raporu alırken o zaman araç almak gibi bir düşüncem ve durumum olmadığından raporumda ehliyet ile ilgili kısımlar "değerlendirilmedi" yazıyor. Anladığım kadarıyla bir araç kullanabilmem için özel tertibatlı ibaresi olan yeni bir rapora ihtiyacım var. İlk sorum şu:
    -Ben bu % 45 oranlı raporumu yenilerken bu oranın düşme ihtimali var mı? Bu alacağım rapor öncekini geçersiz mi kılacak yoksa iki raporda ayrı ayrı şeyler mi? Ben bir kamu kurumuna memur olarak atandığımda eğer oranım %40 ın altına düşerse sıkıntı olacak çünkü.
    İkinci sorum ve karışık olan kısım şu:
    -H sınıfı ehliyetimi 2008 yılında aldım. Sürücü kursuna gerekli olan engelli raporumu özel bir hastaneden almıştım o zaman. Ehliyet sınavına otomatik vites<br>araba ile katıldım ve ehliyetimi aldım. Ehliyetimin üzerinde H sınıfı ve Gözlük veya lens ile ibareleri yazıyor sadece. Benim şimdi ehliyetim geçersiz gibi bir şey mi oluyor? Yeni alacağım raporla birlikte ehliyetimin durumu ne olacak?
    Bu soruların cevabını bulamıyorum ne yazık ki. Beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Herkese iyi geceler...

Üye
    dyt Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    HER YER
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    7

özel tertibatlı araç kullanır diye rapor alıp H sınıfı ehliyetinizle araba almaya gideceksiniz hepsi bu. hayırlı olsun

ehliyetiniz geçerli.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hangi tarihte memur oldunuz? Sakat statüsünde mi giriş yapıldı?

Yeni raporunuz eski raporunuzu etkilemez. Yeni raporunuzu sürücü belgesi için alacaksınız, kurumunuza vermeyeceksiniz...

Siz araç alımı için rapor alacaksınız sanırım: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...bi-burada.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mysery Avatarı

Son Giriş
    20.12-2013
    Saat
    20:32
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Önceki raporuma sadece ortopedi doktorlarının ilavesi yeterli olur mu acaba? Yoksa yeni baştan heyete mi girmem gerekiyor?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Rapora ilave yapmazlar. Yeni bir rapor almanız şart.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...