Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Maalesef bu konuda yasa çok katı. Yapılabilecek bir şey de yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Aykutiskenderun Avatarı

Son Giriş
    11.01-2015
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende aynı durumadayım bende manuel arac aldım ve otomatik almak zorundayım ancak daha bi yıl oldu 4 yıl daha beklemek zorundayım vergi dairesine sordum ötvsini yatırsan dahi 5 yıl beklemek zorundasın dediler aracı değiştirmenin hic bir yolu yokmu

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    0

5 sene çok uzun. Engellilerin de şartları değişebiliyor. Adam evleniyor araba küçük geliyor taşınıyor büyük geliyor işyeri uzak bir yere gidiyor az yakan dizel alması gerekiyor ama Satamiyor. Trafik sigortası gibi olmalı gün üzerinden muaf olduğu ötv hesaplanip vergi dairesine iade edilmeli ve yeni arac alınabilmesi için bimere yazdım. 5 dk ayırıp yazarsaniz iyi olur. Yada memnun olmayan bi arkadas dava açsın. Örnek 5 yıl 60 ay yapar 20.000 tl muafiyet alan bi arkadaş 30. Ay arabasını degistirmek isterse 10.000 ötv ödeyerek aracı satıp yenisini alabilmeli. Yada toplu imza kampanyası baslatsin admin.

Üye
    Aykutiskenderun Avatarı

Son Giriş
    11.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bimere yazdım cevap olarak yazılı mektup geldi yasadaki maddeler yazıyor yani olumsuz (( arkadaşımızın dedigi gibi imza kampanyası baslatalım veya dava acalım birlikten kuvvet doğar

Konuyla ilgili gelişme yokmu

Üye
    akın16 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:24
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadasim bu sadece senin sorunun deyil herkesde böyle sıkıntılar var bende daha önce bir kaç kez yazdım cevap gelmedi tabi bu 1 veya 2 kişi ile olmaz toplu hareket etmek lazim bi engelli araclarinin satışını 3 yıla düşmesi lazım 5 yilcok uzun bir zaman aracından memnun deyilsen satamiyorsun ve bunu 5 yil bekliyorsun bence bütün. engelli kardeslerim bu konuda daha israrci olmaları lazim herkeze saygılar

Üye
    Aykutiskenderun Avatarı

Son Giriş
    11.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen katılıyorum. BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR !

Üye
    akın16 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:24
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Görüyorum ki hiçbir engelli katdesim bu konuda duyarlı davranmıyor yazik bugün birkaçimizin sorunun yarin hepimizin sorunu bu katı kanunun değişmesi lazim yönetici dende hiç ses ve bir tepki gelmedi safece bu konuda kanun çok katı yapmakla yetinmiş evet bizde ondan bahsediyoruz birşeyler değişsin diyen tek yaptıkları ankaradan engelli raporlarının oranlarini düşünsünler

Üye
    murat4101 Avatarı

Gerçek Adı
    murat murat
    Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar bu konuda bir değişme varmı ben de Bimere yazdım vergi dairesine gittim 3 yıla düşürme programı var ama sonuçlanmadı dedi vergi dairesindeki memur biraz uğraşabilirsek bence 3 yıla düşürebiliriz biraz daha ilgi rica ediyorum

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12