Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sezer28 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    11:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben 2009 yılında trafik kazası geçirdim ve sol kolumu kullanamıyorum,ama benim daha önceden aldığım b sınıfı ehliyetim var. araç almak için ehliyetimi h sınıfına çevirmem gerekirmi yoksa b sınıfı ile araç kullanabilirmiyim bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 2010 da kaza yaptım sol kolumu kullanamıyorum kardes sadece dreksıyon sınawına grceksın ortalalama bı 300 lıa hrcıcaksın h sınıfı ozel tertıbatlı ehlıyt wercekler sana trkıyeden sıfır araba alamıcaksın ya almnyadan gtrtıceksın yada burdan 2 el ozurlu plklı arac ala bılırsınn varmı baska soruu

Üye
    sezer28 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

h sınıfı ehliyet hakkında bilgi almak istedim..

bu siteden ali yüce diye biri msj attı bana yurt dışından araç getirebilceğini bana göre özelliklerde araç varmış elinde bide yurt dışından getirtiyormuş ona güvenebilirmiyim onu sorcaktım.

bu ehliyetle otomatik vitesli araç kullanabilirmiyim.

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sezer h sınıfı ehlıyetınde tertıbatlı ve otomatık vıtes araba kullanır yazıcak almnyada bı tnıdgın warsa o getrrr sana yada alı yuceyle konusucan guwenılır bı ınsan yardımcı olursanaaa

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Yurt dışından araç ithal edecekseniz, kimseye güvenmeyin, her zaman dikkatli olun ve her şey yazılı olsun.

Sol kolunuzu kullanamıyorsanız, soldaki kolları sağa taşıyarak H sınıfı sürücü belgesi ile araç kullanabilirsiniz. Varolan B sınıfını değiştirmeniz lazım yani. Rapor alıp sürücü kursuna yazılmalı, sadece direksiyon sınavına girerek B'yi H'ye dönüştürmelisiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sezer28 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gunes peki bişey sorcam ben sana benimde sonradan meydana gelen sağlık sorunum oldu ve sol kolumu kullanamıyorum bana dendiki sol kolundan engelli olanlar ÖTV VE KDV den yaralanamaz diye söylendi peki bu konu hakkında bilgin varmı benim ehliyetim var h sınıfı ben ehliyetim ve raporumla araç alabilirmiyim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Değişen bir şey yok. Sol kolundan kısıtlılığı olanlar yurt içinden vergi isitsnalı araç satın alamaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...